Results 1 to 9 of 9

Thread: Музика за кола - СД,тонколони, усилватели, тунинг.

  1. #1
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default Музика за кола - СД,тонколони, усилватели, тунинг.

    Пишете тука за секви въпроси за автомузики, тунинги мунинги и тем подобни
    Искам да питам разбиращите.Значи не става въпрос за съвет за покупка на музика а за нещо като оптичен тунинг на съществуваща вече.Има сд блаупункт брисбейн, и наскоро видях некво НЕО, та ми възникна въпроса в главата - може ли да се присади панела от неото на блаупункта или някак си да се използва само за визуализация щот ма кефи.Доколкото разбарх неото няма кой знае какво качество че и еквилайзер май няма за 50 кинта толкоз, че и май 4х18 вата е, обаче ми се струва че добре ще стои на кръглите уреди и врътки.Та нещо 2 в 1 не може ли да се случи.Неото е модел NEO CMR-1520, а блаупункта Blaupunkt Brisbane SD48.
    Attached Images Attached Images
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    От двете да направиш едно ще е тегава работа. А много вероятно накрая и двете да отидат в кофата. Поради това мисля, че вариантът е да ъпгрейднеш NEO - то.

    Общо взето качеството на която и да е подобна гайда зависи от аналоговата и част. Т.е от крайните и стъпала (освен ако не е с клас D такива, ма ме съмнява).

    Та в този ред на мисли, вадиш линеен сигнал от NEO - то (това не би трябвало да е проблем) и оттам нататък кеф ти еквилайзери, кеф ти крайни стъпала, субуфери и пр.

    Пък БП - та си го пази, продай или замени.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Ми той блаупункта си ми е достатъчен, само дето не мме кефи визията, да го сменям няма смисъл щото на всички дизайна им е подобен.Ще мисля по въпроса с ъпгрейда.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Варна
    Posts
    70

    Default

    Добре щом можем да пишем тука за тунинги и мунинги да разкажа за най-новия си маймунски тунунг или мунинг
    Преди месец един колега ми подари малък усилвател и после и една разпрачатосана и изгнила бас каса с 12 инчов Lamar и така се вкарах в един филм ,четене и учене по акустика ,характеристики на аудиосистемите-цял месец. Резултата от пробата беше насърчаващ ,но колоната определено не ставаше идваше ми голяма миришеше на мухъл в багажника мястото стна малко и тя се разпадаше на сърготини и прах от думкането и реших да си направя нова със сложната форма на кухините на задния ляв калник. В опита да поосвежа говорителя в "гъзарски" червен цвят последния отказа да работи си купих нов по-малък 10" Boshmann и сега най -интересното и/или смешното направих кутията от .... гипскартон Първи се посмяха колегите ми който гледаха на живо как моделирам направо в багажника ,а сетне и племенника ми каза да не казвам на никого какво правя
    Както и да хората са казали "който се смее последен най-добре се смее" при два слоя картон слепен помежду си постигнах плътност от 1400 кг за куб.м срещу 800 на талашита , айретен последния не може да се обработва в сложни и овални форми каквито се наложиха за прилегне всичко плътно по калниците, така че да има приличен обем от около 30 литра и същевременно да не заема от мястото в багажника. И най-важното дали случайно се получи или масата от 18 кг (без говорителя) има значение ,но вади много качествен и плътен звук.
    AR 156 1.8 TS + LPG

  5. #5
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by nightsurfer View Post
    Добре щом можем да пишем тука за тунинги и мунинги да разкажа за най-новия си маймунски тунунг или мунинг
    Преди месец един колега ми подари малък усилвател и после и една разпрачатосана и изгнила бас каса с 12 инчов Lamar и така се вкарах в един филм ,четене и учене по акустика ,характеристики на аудиосистемите-цял месец. Резултата от пробата беше насърчаващ ,но колоната определено не ставаше идваше ми голяма миришеше на мухъл в багажника мястото стна малко и тя се разпадаше на сърготини и прах от думкането и реших да си направя нова със сложната форма на кухините на задния ляв калник. В опита да поосвежа говорителя в "гъзарски" червен цвят последния отказа да работи си купих нов по-малък 10" Boshmann и сега най -интересното и/или смешното направих кутията от .... гипскартон Първи се посмяха колегите ми който гледаха на живо как моделирам направо в багажника ,а сетне и племенника ми каза да не казвам на никого какво правя
    Както и да хората са казали "който се смее последен най-добре се смее" при два слоя картон слепен помежду си постигнах плътност от 1400 кг за куб.м срещу 800 на талашита , айретен последния не може да се обработва в сложни и овални форми каквито се наложиха за прилегне всичко плътно по калниците, така че да има приличен обем от около 30 литра и същевременно да не заема от мястото в багажника. И най-важното дали случайно се получи или масата от 18 кг (без говорителя) има значение ,но вади много качествен и плътен звук.
    Аз ни най-малко не гледам с насмешка на това. Самият факт, че тялото е станало 18 кг. тежко означава, че е достатъчно масивно.
    Подобно на тази идея у нас някога се произвеждаха тонколони от мрамор. Те също звучаха уникално, сравнени с тези от талашит въпреки, че бяха с едни и същи говорители.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #6
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Еми направи някоя друга снимка.Тоя гипскартон ако го пръснеш с някакъв спрей да попие боята че да не цапа пък и да не пие влага.А пък ако го пръснеш 2-3 пъти може да го облепиш с нещо.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Варна
    Posts
    70

    Default

    ами от мерак за монтаж не се сетих да снимам, ама утре на светло ще я извадя за една две снимки. А за обработката всичко отвътре и отвън е апликирано с цимент , С-2оо и водно стъкло като хидроизолация и после с матова черна боя така че не цапа и няма да се разтвори от водата като чай
    AR 156 1.8 TS + LPG

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Варна
    Posts
    70

    Default

    Ето така изглеждат нещата ,разбира се ще има още една ревизия по отношение на дизайна
    http://media.snimka.bg/s1/4428/035099137.jpg?r=0
    http://media.snimka.bg/s1/4428/035099156.jpg
    http://media.snimka.bg/s1/4428/035099150.jpg?r=0
    AR 156 1.8 TS + LPG

  9. #9
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Много добре!

    Ти си цял скулптор бе


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •