Results 1 to 10 of 10

Thread: Вътрешно каре

  1. #1
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default Вътрешно каре

    Колеги, трябва да сменям вътрешно каре и маншон от едната страна и само маншон от другата. Може ли някой да ми препоръча марка каре и съответно маншон? И един малко тъп въпрос-нали няма разлика между ляво и дясно вътрешно каре?

  2. #2
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    GLO


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  3. #3
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    GLO
    Благодаря, колега! А може ли някой да ми каже, дали все пак става въпрос за вътрешно каре. Симптомите са следните-първо, при ляв волан трака отдясно, но не е задължително да е напълно навит. Освен това някой път изтраква, някой път не. Второ-самото каре има луфт-не по дължината на полуоската, ами перпендикулярно на нея. Питам, щото още не съм купувал частите и се опасявам да не извадя пак здрав зъб и после да доваждам болния.

    П.С. някой има ли отстъпка в Тех-К* в Търново?

  4. #4
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by Dimicha View Post
    Благодаря, колега! А може ли някой да ми каже, дали все пак става въпрос за вътрешно каре. Симптомите са следните-първо, при ляв волан трака отдясно, но не е задължително да е напълно навит. Освен това някой път изтраква, някой път не. Второ-самото каре има луфт-не по дължината на полуоската, ами перпендикулярно на нея. Питам, щото още не съм купувал частите и се опасявам да не извадя пак здрав зъб и после да доваждам болния.

    П.С. някой има ли отстъпка в Тех-К* в Търново?
    Защо не я казараш в сервиз и да видите там какво става... така тук ме боли и там ме боли, да не извадим здрав зъб, примерно.

    п.п. при мен вътрешни карета ги хващам че са зле, на прав участък с равномерна газ - тогава тропкат, ако имат те проблеми.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  5. #5
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Абе аз бях в сервиза, майсторът я покара, но нещо не можа да чуе много добре какво трака. Първо вика-това звучи като външно, после вика твоя тип карета може и вътрешното да звучи така. И решихме да сменяме това, дето има луфт, пък ако не е то...та затова викам да се консултирам и тук

    П.П. Колеги, днеска сменихме дясното каре и маншона на лявото. Glo не намерих, намерих Open parts (дано не се счете за реклама), цената беше добра. Имаше обаче малко драми с маншона, който вървеше комплект с карето-на ламаринената част има едни издатини, дето на оригиналните маншони ги няма, които пречат на планките, върху които лягат болтовете, да се захванат. Почти купихме нов маншон, което ми вдигна кръвното, но майстора ги запозна с шмиргела и се успаха. Тъй че гледайте хубаво маншоните-здрав прав маншон, капсулован към ламарината, но без малко да отиде в кофата. Най-лошото е, че има известно износване на шлиците на полуоската, но...засега ще се кара така
    Last edited by Dimicha; 28-03-2015 at 20:16.

  6. #6
    скрападжия cobra_11's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Кърджали/София/Благоевград
    Age
    43
    Posts
    103

    Default

    След смяната , реши ли се проблема ?
    LANCIA DEDRA 2.0 8V Turbo INTEGRALE
    LANCIA THEMA 2.0 8V
    ALFA ROMEO 155 1.8 8V Silverstone
    ALFA ROMEO 155 1.9 turbo D

  7. #7
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Quote Originally Posted by cobra_11 View Post
    След смяната , реши ли се проблема ?
    Рано е да се каже. Външните карета си прищракват, но при навит докрай волан. Честно казано и аз не знам още или по-точно и аз не знам вече. Вътрешните карета си бяха за ревизия, едното имаше голям луфт, вътре сачмите бяха на язви, каналите му бяха изядени, дори сепараторът беше изяден. На другото му беше скъсан маншона. Колкото за шумовете-те явно са няколко. Единия шум сигурно е бил от карето (так-так при лека газ и леко ляв волан го чух последно преди смяната). Има някакво пукане понякога, но то може да е камъче в гумата, мисля си, че може да са горе сачмите на тарелката на макферсона. Другия шум е едно хлоп-хлоп, което най-точно може да се оприличи (извинявам се за лирическото отклонение) на звука, който издават старите каруци (шиненки). При тях се слага едно стоманено парче на оста от вътрешната страна на главините, точно с цел да хлопа или да "пее". Това го чувам и понякога като загасям колата-при последните няколко завъртания на вала вече по инерция колата се заклаща и изчуква нейде нещо. За тоя шум ме съмнява, че има някакъв луфт в главините, обаче днеска заклатих гумата и го чух, след 2 мин пак я клатя-няма го. Чак се чудя къде е отишъл, при положение, че 90% е в главата ми

  8. #8
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Бургас
    Posts
    13

    Default

    Здравейте колеги,имам едно запитване понеже и на мен ми е скъсан вътрешният маншон на лявата полуоска.Можели да се махне маншона като се разкачи съединението което свързва двете части на вала без да се разкача главината,благодаря ви предварително.Click image for larger version. 

Name:	Без име.jpg 
Views:	29 
Size:	87.1 KB 
ID:	153105

  9. #9
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Ако правилно разбирам, питаш за това нещо в средата на полуоската между двете карета. Това обаче не е съединение, а някакъв баланс май, няма как от там да разглобиш полуоската. Начинът е с развиване откъм скоростната кутия и пълно разглабяне. И като купуваш маншон, внимавай какъв вземаш, че има едни планчици отзад, които хващат по два болта, които може да не станат на ламаринената част на маншона. За нашите коли ламарината на маншона трябва да е гладка, че да лягат тия планчици

  10. #10
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Бургас
    Posts
    13

    Default

    Благодаря за бързият отговор колега.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •