Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: Биелета ?

  1. #1
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default Биелета ?

    Колко се стягат гайките на биелетата...Смисал много ли трябва да са стегнати или нормално.Гледам гайките имат пластмаса против развиване.Също и гайката на шарнирния болт на носачите колко се стяга ???
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  2. #2
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    За килограми не знам, в завода сигурно гайковертите са настроени на определено усилие, аз ги стягам на ръка здраво, без да използвам удължители за ключовете.Гайката дето е самозаконтряща се сменя всеки път.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  3. #3
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    За килограми не знам, в завода сигурно гайковертите са настроени на определено усилие, аз ги стягам на ръка здраво, без да използвам удължители за ключовете.Гайката дето е самозаконтряща се сменя всеки път.
    Аз съм взел две биелети на TRW имат си към всяка по две нови гайки.Мога ли да ги сменя като използвам крик и стойки само или трябва канал ?
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    Аз съм взел две биелети на TRW имат си към всяка по две нови гайки.Мога ли да ги сменя като използвам крик и стойки само или трябва канал ?
    Не ти трябва канал.

  5. #5
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by zombiran View Post
    Не ти трябва канал.
    Вдигам колата отпред на стойки свалям колелата,и после направо свалям биелетите или.....няма ли опасност да се отплесне нещо ?
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  6. #6

    Default

    Може да ти трябва лост от първи род. Може една по една. Не е задължително да вдигаш цялата кола. Може да подпреш носача и да си играеш с крика нагоре -надолу. Нещо такова правех, ама не помня на алфата или на другите ми коли.
    Last edited by lordliness; 26-03-2015 at 21:37.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  7. #7
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Може да ти трябва лост от първи род. Може една по една. Не е задължително да вдигаш цялата кола. Може да подпреш носача и да си играеш с крика нагоре -надолу. Нещо такова правех, ама не помня на алфата или на другите ми коли.
    Благодаря ти !И аз си мислих ,че няма да се стига чак до използването на лост.Все пак няма да сменям долен носач...ма знам ли ще приготвя и лост за по сигурно...
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    Благодаря ти !И аз си мислих ,че няма да се стига чак до използването на лост.Все пак няма да сменям долен носач...ма знам ли ще приготвя и лост за по сигурно...
    Виж това има няколко снимки.
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=74810
    Last edited by lordliness; 27-03-2015 at 08:37.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  9. #9
    Старши алфист barash's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Кърджали
    Age
    43
    Posts
    604

    Default

    Колега,като вдигнеш колата сваляш колелото,биалетите са под-натиск
    развий им гайките и след това с втори крик вдигаш носача или с лост натискаш стабилката
    и така натиска върху биалетите намаля и ги вадиш.
    С новите по-обратния ред.
    156 2.4 jtd 2001 Sportwagon Sony,Hertz,Boss & JBL sound
    KONI sport adjustable suspension kit,Big BREMBO brake kit
    18 inches Blackline alloy wheels
    Audi a4 b6 1.8t 2005 Convertible - 20 inches Rs4 alloy wheels

  10. #10
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    Вдигни я от двете страни.

    Надявам се да не пуснеш тема, как се прави основен ремонт на двигател

  11. #11
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by emzo View Post
    Вдигни я от двете страни.

    Надявам се да не пуснеш тема, как се прави основен ремонт на двигател
    Няма
    Както казах не ме е страх да си изцапам ръцете/а даже ми е и приятно да човъркам нещо/..Работил съм като механик на печатарски машини.Но все пак това са леки коли...трябва да попитам за да се ориентирам кое как.А и тук ако я закарам в сервиз хем е в € ,а тези италианци съм сигурен,че едно ще оправят друго ще счупят !С парите спестени от сервиза предпочитам да си взема примерно долни носачи или горни и пак да си ги сменя сам леко полека когато имам време.Но да не ви занимавам....
    П.П
    Преди малко легнах под колата от дясно да видя къде се държи тази биелета.Направи ми друго впечатление на тампона средния на долния носач.При мен на това място на снимката дето съм оградил тампона е навътре някъде 1 см по цялата окръжност.На снимката се вижда ,че е не повече от 5мм.Размърдах вилицата с една голяма отвертка няма луфт на болта но вилицата мърда по малко наляво и дясно като се натисне.Така ли трябва да бъде...все пак за това е тампон не знам.Мен ме притеснява това,че гумата на тампона е чак на 1 см навътре.Като пуснах колата на земята болта дето минава през тампона не е точно на центъра а отива малко надолу с 2-3мм
    Last edited by eproHD; 20-07-2016 at 11:26.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    Така ли трябва да бъде...все пак за това е тампон не знам.Мен ме притеснява това,че гумата на тампона е чак на 1 см навътре
    Така е....
    Тва е един от най - здравите тампони в цялата кола......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  13. #13
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Така е....
    Тва е един от най - здравите тампони в цялата кола......
    Не знам мисля леко полека да сменявам всичко..кормилни накрайници,биелети...и така нататък.А не да чакам да се откъсне примерно някой шарнирен болт на кормилния накрайник и да се пребия !Та за това се интересувам
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  14. #14
    Старши алфист XaBu4ko's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Бургас / София ( Младост )
    Age
    34
    Posts
    527

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Така е....
    Тва е един от най - здравите тампони в цялата кола......


    Тропа ли ти нещо , че искаш да сменяш тези неща ?

    Аз вече бая окачване съм сменил за 7 години И стигнах до извода да не барам ако всичко е наред. Иначе ако искаш съвет - погледни вътрешните кормилни накрайници Аз там имах малко драми
    Alfa Romeo 155 1.8 8v '95 - Ex ... Alfa Romeo 156 2.0 TS '99 - Ex ...
    Alfa Romeo 156 SW Facelift 2.4 JTD M-JET 20v '04 +++
    Alfa Romeo GTV Phase 1 2.0 20v Тurbo '95 + Още едно 2.0 ТС ....

  15. #15
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by XaBu4ko View Post


    Тропа ли ти нещо , че искаш да сменяш тези неща ?

    Аз вече бая окачване съм сменил за 7 години И стигнах до извода да не барам ако всичко е наред. Иначе ако искаш съвет - погледни вътрешните кормилни накрайници Аз там имах малко драми
    Ако въпроса е до мен :
    Да..от дясно само по неравност.Ма още не мога да установя от какво е.Вчера разклатих силно шарнира на горния носач от дясно и има малко луфт ма много слабо.Иначе на левия няма този малък луфт.Затова първо мислих да сменя биелетите...но сега съмненията ми падат върху този десен горен носач.Мислих да питам и за коя марка е добра но се отказах.Знам ,че няма ми отговорят !!!
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •