Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 71

Thread: Кормилна рейка!

  1. #16
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    Проблема е, че колкото и да се дупех под колата не можах да намеря този шестограм, не че знам точно какво търся. А хидравликата си работи абсолютно тихо и плавно без никакви течове и единствено това почукване ме дразни. Някой ако може да качи снимка или графика ще е добре. Ако някои от Пловдив знае за какво става въпрос, ще отидем на канал да покаже и да изготвим нагледен снимков материал.
    Last edited by BLUE1; 07-11-2008 at 17:14.

  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by BLUE1 View Post
    Проблема е, че колкото и да се дупех под колата не можах да намеря този шестограм, не че знам точно какво търся. А хидравликата си работи абсолютно тихо и плавно без никакви течове и единствено това почукване ме дразни. Някой ако може да качи снимка или графика ще е добре. Ако някои от Пловдив знае за какво става въпрос, ще отидем на канал да покаже и да изготвим нагледен снимков материал.
    Тя рейката едвам се вижда, ти искаш шестограм да видиш.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  3. #18
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    Въпроса е дали описаната от колегата три минутна корекция е мит или реалност. Аз нямам нищо против да платя на майстор в сервиз за тази услуга, но да ме дялнат 200-300 лева само защото не разбирам, някак си не ми харесва.

  4. #19
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    За съжеление и аз съм в момента с подобен проблем смених накрайник вътрешен смених и кормилния прът че бил със разбито каренце и от там тропало и сега пак на никъде. Само че чувам противоречиви мниния за натягането на рейката от шестограма че започвала да затяга в волана не се връща сам но Аз не съм пробвал все още а за регулиращия шестограм съм го виждал на свалена рейка но не помня къде е точно и все пак си мисля че е точно срещуположен на на кормилния прът ино тярбва да се огледа дали може на място да се направи без да се разкачи поне да висне моста. Утре ще питам и ще кажа ако някой не ме изпревари.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  5. #20
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Девин
    Posts
    93

    Default

    Почти всички рейки имат възможност да се регулира хлабината между зъбното колело на волана и този така наречен гребен който е в самата рейка.Разконтря се този шестостен и се върти по посока на часовника.Но се внимава да не се пренатегне защото волана ще стане по тежък и отам по-голямо натоварване на хидравликата.

  6. #21

    Default

    При нас се пита откъде се бърка за тоя шестограм и лесно ли става....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  7. #22
    започва да се пристрастява Крум's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    73

    Default

    В петък бях на майстор защото си мислех че тропането е от някой накрайник. След огледа ми каза че е от рейката и можело да се регулира от болт намиращ се на кофти място с труден достъп (към купето) и трябва да се откачи рейката за да се стигне до него. Иначе ми каза че няма за какво да се притеснявам на този етап , когато се разтече тогава ще се сваля да се прави.
    Алфа Ромео 156 1.6 16V T.S. & JR Air Filter & Powerflex

  8. #23

  9. #24
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Сега аз да допълня малко темата това с обирането на луфта не е добра идея защото просто се натяга зъбната двойка в рейката а тропането по принцип не е от там тропането е от водачи (лагери и аз не знам как точно се нарича) на краищата на гребена за които се захващат вътрешните накрайници. И наистина там може да се възстанови като се разглоби рейката разстърже се и се набият нови втулки.
    Мисля че е безсмислено да се натяга от шестограма по добре е да се смени рейката.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  10. #25
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    Опитах се и аз да събера повечко информация по проблема и научих следното. И на мен като на колегата отгоре ми обясниха, че не е добре да се обира луфта от този болт, защото ако все пак шума идва от износването на гребена , то това износване е най-голямо в централната част на гребена, обирайки луфта там ще има затягане в краищата, което затягане ние даже може и да не го усетим заради хидравликата. В крайна сметка по този начин просто ускоряваме износването на рейката. Тъй като в моя случай почукването се усеща само при внимателно заслушване ми препоръчаха да си карам колата със здраве и изобщо да не барам рейката.
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

  11. #26
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by BLUE1 View Post
    Опитах се и аз да събера повечко информация по проблема и научих следното. И на мен като на колегата отгоре ми обясниха, че не е добре да се обира луфта от този болт, защото ако все пак шума идва от износването на гребена , то това износване е най-голямо в централната част на гребена, обирайки луфта там ще има затягане в краищата, което затягане ние даже може и да не го усетим заради хидравликата. В крайна сметка по този начин просто ускоряваме износването на рейката. Тъй като в моя случай почукването се усеща само при внимателно заслушване ми препоръчаха да си карам колата със здраве и изобщо да не барам рейката.
    Износването може и да е в гребена но по вероатно е да е в самите втулки по които лагеръват краищата на гребена на моята рейка беше така и обирането на луфта не би решило проблема.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  12. #27
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    Да събудим темата. Моята рейка май се разтропа повече със сигурност ще знам в петък, но искам да попитам някои знаели къде в Пловдив рециклират качествено рейки? Това с болта е временно решение и не решава проблема- пробвах.
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

  13. #28
    Banned
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Асеновград
    Age
    40
    Posts
    512

    Default

    Quote Originally Posted by BLUE1 View Post
    Да събудим темата. Моята рейка май се разтропа повече със сигурност ще знам в петък, но искам да попитам някои знаели къде в Пловдив рециклират качествено рейки? Това с болта е временно решение и не решава проблема- пробвах.
    абе разтропала са. аз карах да ми гледат едно тропкане от какво е при един майстор дет уж много разбира и каза рейка и му казах чао. с един колега от форума открихме че просто шарнира се е разтропал но не е разбит и му инжектирахме грес и са опрай. идете при свясни майстори дето разбират

  14. #29
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by k1lcone View Post
    абе разтропала са. аз карах да ми гледат едно тропкане от какво е при един майстор дет уж много разбира и каза рейка и му казах чао. с един колега от форума открихме че просто шарнира се е разтропал но не е разбит и му инжектирахме грес и са опрай. идете при свясни майстори дето разбират
    Я обясни по-точно как шарнира тропа като не е разбит,че нещо немога да вдена,виж да скърца може,но ако тропа,значи е разбит
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  15. #30
    Banned
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Асеновград
    Age
    40
    Posts
    512

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Я обясни по-точно как шарнира тропа като не е разбит,че нещо немога да вдена,виж да скърца може,но ако тропа,значи е разбит
    ми да де. абе издава звук :Р

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •