Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 46 to 60 of 71

Thread: Кормилна рейка!

  1. #46
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    Ок как като е от към купето болта за притягане тази манипулация се извършва за 3 мин?
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  2. #47
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Девин
    Posts
    93

    Default

    За три минути незнам кой го е правил .Но за един час ще си готов.Просто неможе да се стигне до него на хубаво место е .

  3. #48

    Default

    Аз като смених тамп.стаб.щанга предни се разхлабват 2 болта на магарето които стягат рейката,така бяха стягани,че при отвиване завлякоха резбите нали е алумин.От тогова минах 1000км.и сега тропа много силно след палене на колата и завъртиш геврека на ляво,а после надясно по слабо и от там ляво дясно и по веднъж чука.Съмняваме,че трябва да се притегне с 2та болта,поне при мен е така.
    Казана дума,хвърлен камък.Мълчанието е злато.

  4. #49

    Default

    Рециклиране на рейка си е когато се смени всичко, това с нещо частично не е никакво рециклиране. Когато се смени гребена + всичките втулки и уплътнители............ това е рециклиране. Ако някой ми вземе 300лв и ми каже, че е рециклирал рейката а реално само е натегнал някакъв болт, ще му я завра в газа.
    В десният край на рейките които съм разглобявал, втулката е цяла. От ляво втулката е половинка и при някой коли тази втулка се натяга от пружина.
    Като цяло ако гребена не е наранен, всеки може сам да си смени втулките................
    Ако гребена е фира се отива при хора които рециклират хидравлични цилиндри и там се прави нов гребен...................
    Не се лъжете да давате по 300лв за едно натягане на болт, то по добре си купете втора употреба.

  5. #50

    Default

    Quote Originally Posted by Versace View Post
    Ок как като е от към купето болта за притягане тази манипулация се извършва за 3 мин?
    няма начин,поне според мен.до сега зяпах на канал и нищо неможе да се направи,защото просто нищо не се вижда.има само една пробка(най-вероятно)и тя е от към щеката за маслото на скоростната кутия,други винтове не видях.явно си е най-отзад и затова няма никакъв достъп.ако има някъв друг начин,нека извършилите манипулацията споделят...........
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  6. #51

    Default

    абе някой да има свалена рейка и да видим всички които незнаем,къде е точно проклетия винт....няма да съм само аз благодарен,сигурен съм
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  7. #52

    Default

    Аз имам, но е на вилата ми. Кота имам път на там ще я снимам цялата От 147 е, но те са еднакви. Само захвата за волана е различен.

  8. #53

    Default

    златен си,колега.ще чакаме снимки
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  9. #54

    Default

    като гледам в епера на снимката друго винтче освен(2),не виждам.но е отдолу,а не отзад???
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails naread.png  
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  10. #55
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    И мойта има луфт от лявата страна и като натегнахме щестограма и сега няма, но искам да попитам с четвърт оборот много ли е да се завърти този шестограм, понеже още е разглобена колата?
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  11. #56

    Default

    колега,както съм писал и по-нагоре,ако желаеш да удариш едно фото,за да се знае къде аджаба се намира винта за регулиране луфта,и да се не чудят хора като мен,примерно.
    п.с. ..дали е много четвърт оборот?...незнам,зависи от стъпката на резбата.доколкото си спомням,беше М6-х1,това означава,че си преместил винта 0.25мм,линейно......пак казвам незнам,дали е нормално........
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  12. #57
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    ми където е кормилният прът там се намира болта и е от към купето трябва най-малкото да провисне магарето за да го видиш. Незнам кой ви е казал че е М6? Много по голям е. завива се с ключ 17
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  13. #58
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by Versace View Post
    И мойта има луфт от лявата страна и като натегнахме щестограма и сега няма, но искам да попитам с четвърт оборот много ли е да се завърти този шестограм, понеже още е разглобена колата?
    Много или малко е натегната се разбира като се запали и върти волана трябва да се върти беза да задържа. Абе това с натягането на болта не е много добра идея ама ти си знаеш. Щом е разглобена колата виж дали вътрешния накрайник няма луфт в корпуса на рейката.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  14. #59

    Default

    Quote Originally Posted by Versace View Post
    ми където е кормилният прът там се намира болта и е от към купето трябва най-малкото да провисне магарето за да го видиш. Незнам кой ви е казал че е М6? Много по голям е. завива се с ключ 17
    Правилно, много хора си мислят че е малкото шестограмче, то реално не регулира нищо.......
    Иначе колко да навиеш трябва да определиш сам, трябва хем да ти спре луфта, хем да не натиска много кормилния прът, щото и тва не е хубаво - навиваш докато луфта намали, а усилието да движение на пръта не се промени......
    ПС - на долната снимка - по сретата има една полиамидна втулка, тя обира въпросния луфт в кормирлия прът, наобратно е на снимката и не може да се види добре, но друга нямам......
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 1111.jpg  
    Last edited by ФЕРАРИСТ; 09-01-2011 at 09:07.
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  15. #60
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    Много или малко е натегната се разбира като се запали и върти волана трябва да се върти беза да задържа. Абе това с натягането на болта не е много добра идея ама ти си знаеш. Щом е разглобена колата виж дали вътрешния накрайник няма луфт в корпуса на рейката.

    И как ще разбера като рейката е във въздуха, ни магаре има, ни гуми?
    И защо не е добра идея, тацза какво са го сложили този болт там нали точно да обира луфта? Както каза Ники там има една полиамидна втулка която с болта се натиска и се обира хлабината. Аз преди имах едно пежо и като му сменихме рейката старата я отворих да я разгледам и там си имаше такава полиамидна втулка. Колкото за хлабина щом им луфт от саматв рейка в корпуса значи и накрайника ще има луфт тям. Както качах луфта ми е само от страната на болта който е за обиране на луфта
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •