Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21

Thread: Тампони двигател,кой е ляв и десен от снимка

  1. #1

    Default Тампони двигател,кой е ляв и десен от снимка

    Прочетох доста теми във форума за тампоните на двигателя и в една тема един колега беше качил снимка на тези три тампона (първата снимка).
    Колата е 156 2.4 JTD.
    Аз следователно си направих поръчка от АXM AUTO
    и единия тампон е някак различен от тази на снимката която е качил колегата в една друга тема, както и от сайта на axm auto. Различния тампон е най десният от втората снимка заедно с един дълъг болт.

    Тампона с който на първата снимка е най от дясно а на втората снимка е по средата това е тампона на скоростната кутия (заден).

    Искам да разбера кой тампон е ляв и кой е десен от втората (синя) снимка, това са тампоните които ми пратиха от AXM AUTO?
    И въобще има ли проблем че единия е различен?
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails tamponi_2,4JTD.jpg   tamponi_jtd.jpg  
    Last edited by bombev; 29-03-2015 at 13:15.

  2. #2
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by bombev View Post
    Прочетох доста теми във форума за тампоните на двигателя и в една тема един колега беше качил снимка на тези три тампона (първата снимка).
    Колата е 156 2.4 JTD.
    Аз следователно си направих поръчка от АXM AUTO
    и единия тампон е някак различен от тази на снимката която е качил колегата в една друга тема, както и от сайта на axm auto. Различния тампон е най десният от втората снимка заедно с един дълъг болт.

    Тампона с който на първата снимка е най от дясно а на втората снимка е по средата това е тампона на скоростната кутия (заден).

    Искам да разбера кой тампон е ляв и кой е десен от втората (синя) снимка, това са тампоните които ми пратиха от AXM AUTO?
    И въобще има ли проблем че единия е различен?
    Влез тук http://alfaromeo.in.ua/ или тук http://www.neoriginal.ru/ и си намери кой номера са оригиналните тампони за колата ти.После ги въведи в google и ще видиш кой за каде е
    Last edited by eproHD; 29-03-2015 at 12:27.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  3. #3
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    Ако не си купил ори тампони, по-скоро ще съжаляваш, че си ги сменил....

  4. #4
    Анти Тунинг alfaracer's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Русе
    Age
    39
    Posts
    344

    Default

    В моя преден десен тампон (от пасажерската страна) имаше 4 килограма олово и целия тежеше към 5-6 кг.Направо щях да го изтърва, като го свалях.Оловото с голям кеф го дадох на един рибар. В новия ми китайски тампон няма олово и тежи около 1-2кг.Предстой да си сваля и преден ляв дано и там има олово.
    Alfa164 T.S 148++ HP
    Alfa156 T.S 144 - коня, ама на хартия.

  5. #5

    Default

    Проверих в EPER, и се оказа
    че този тампон който е с дългия бот (от алумин) е от към страната на пасажера.
    А другият тампон е от към странта на шофьора.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails pasajer.jpg   shofior.JPG  

  6. #6
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Ако не послушате Емзо, то ще се разболеете.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  7. #7

    Default

    Какви са тези ОРИ тампони за които говорите?

  8. #8
    Запален алфист Marchoni's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Варна
    Age
    42
    Posts
    228

    Default

    Quote Originally Posted by bombev View Post
    Какви са тези ОРИ тампони за които говорите?
    ОрГинални😁
    156 2.4 jtd 150hp.+++

  9. #9

    Default

    И кои са оригиналните?

  10. #10
    Запален алфист Marchoni's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Варна
    Age
    42
    Posts
    228

    Default

    Със сигурност не от евро07, че взех от там задния и сега се чудя кога да отида да ги зацеля с него. С стария си беше мн по-добре. Нов, евтин равно на големи вибрации.
    156 2.4 jtd 150hp.+++

  11. #11

    Default

    аз преди няколко седмици от AXM AUTO си взех този тампон и останах много доволен. Имаше едно много гадно чукане като мина през легнал полицай, но след като смених чукането изчезна.

    Сега се надявам като сменя и другите два от първия ми пост да се оправи лашкането на двигателя когато настъпя рязко и отпусна
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 50073.jpg  

  12. #12
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by bombev View Post
    аз преди няколко седмици от AXM AUTO си взех този тампон и останах много доволен. Имаше едно много гадно чукане като мина през легнал полицай, но след като смених чукането изчезна.

    Сега се надявам като сменя и другите два от първия ми пост да се оправи лашкането на двигателя когато настъпя рязко и отпусна
    Тъкмо като спреш върху новопоставен асфалт, то ще може да го трамбоваш качествено.

    И накрая няма да е виновен тъпия конструктор, който обикновено се споменава, или това, че е Алфа да речем, а ще е виновен крайния потребител, заради поставените части.

    Оригинална част означава такава, която е произведена за Фиат и опакована в опаковка на Фиат.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  13. #13
    Barbarian AttilaSL's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Weston-super-Mare UK
    Age
    45
    Posts
    312

    Default

    Прави са колегите които са ЗА оригинални тампони,аз по едно време бях полудял,двигателят претрисаше при всяко гасне е и смених всички тампони с някакви лайна,сега си плюя брадата че нямах търпение да дочакам оригиналните тампони.Ся когато работи на място все едно съм седнал на върху косачка.Вече съм поръчал правилните .
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 2003 г 150+

  14. #14
    Анти Тунинг alfaracer's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Русе
    Age
    39
    Posts
    344

    Default

    При мен и 4-те ми тампона са смачкани и накъсани.Като дам газ или пък като върна газта , лоста за скорости ми се мести напред назад.Сега съм си купил от моргата и 4-те.Напълних ги с полиуретан и чакам да изсъхат и ще видим какво ще стане ,като ги сложа.
    Alfa164 T.S 148++ HP
    Alfa156 T.S 144 - коня, ама на хартия.

  15. #15
    Запален алфист alfon156's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Dobrich
    Posts
    150

    Default

    Да помоля някой да каже как се сменят тези тампони

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •