Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 30 of 30

Thread: Озвучаване

  1. #16
    Старши алфист XaBu4ko's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Бургас / София ( Младост )
    Age
    34
    Posts
    527

    Default

    Quote Originally Posted by emzo View Post
    Що да се отклоняваме ? Предпазваме момчето да не прави грешка и да си купува Д серия Херц
    Ейй... Лоши хора бе

    Само не разбрах , какъв е бюджета наистина ?

    Щото може да се варира много
    Alfa Romeo 155 1.8 8v '95 - Ex ... Alfa Romeo 156 2.0 TS '99 - Ex ...
    Alfa Romeo 156 SW Facelift 2.4 JTD M-JET 20v '04 +++
    Alfa Romeo GTV Phase 1 2.0 20v Тurbo '95 + Още едно 2.0 ТС ....

  2. #17
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Quote Originally Posted by grenlould View Post
    Добре де, четох до ся и нa мен скоро ми предстои смянa нa всичките колкони в купето нa преднa и зaднa линия (4-те колони) Тa интересно ми е, колко пaри ще трябвa дa отделя зa дa се чувa чисто и силно в колaтa и дa имa хубaв бaс, говоря включително дa зaкaчa и 2 колони нa корaтa (по-възможност без усилвaтел, че ми се струвa, че много ток гълнa, но инaче имaм и усилвaтел 2х300W) тa демек 6 колони ще ми трябвaт. Кaжете кaкви колкони могaт дa се турят, дето дa впечaтлявa музикaтa кaто я чуеш все едно дa се чувa кaто системa босе...
    С 4 говорителя във вратите и 2 на кората определено няма да ти стигне мощност и ще ти трябва усилвател. При мен се получаваха ужасни клипове в пищялките при всеки удар на баса. След като разкачих говорителите във задните врати тези клип-ове изчезнаха.

    п.п. За мен Bose e прехвален, но вече го казах Определено с малко повече търсене можеш да направиш приятен звук.
    Last edited by rossenvn; 30-03-2015 at 19:05.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  3. #18
    Запален алфист vgp_sas's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Варна
    Posts
    462

    Default

    Бе не знам колко е прехвалено и в какво състояние е вашето, ама за мен по-добро от Босе-то няма.

  4. #19
    Запален алфист NeDkY's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    112

    Default

    Quote Originally Posted by rossenvn View Post
    С 4 говорителя във вратите и 2 на кората определено няма да ти стигне мощност и ще ти трябва усилвател. При мен се получаваха ужасни клипове в пищялките при всеки удар на баса. След като разкачих говорителите във задните врати тези клип-ове изчезнаха.

    п.п. За мен Bose e прехвален, но вече го казах Определено с малко повече търсене можеш да направиш приятен звук.

    и отзад да седя,със включени колони (без амп),предните пак ги надсвирват.Пробвал съм на включени и изключени и все тая.Както XaBu4ko беше ми казал,отпред си остават,отзад на кората 6х9 в затворен обем и sub-a в багажното.Отзад във вратите -само в краката ще свири ,лично мнение.За Босето ,поне брат ми,което е казвал,докато караше една 166-има качество,но няма сила.
    2002 1.9JTD 115

  5. #20
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by NeDkY View Post
    и отзад да седя,със включени колони (без амп),предните пак ги надсвирват.Пробвал съм на включени и изключени и все тая.Както XaBu4ko беше ми казал,отпред си остават,отзад на кората 6х9 в затворен обем и sub-a в багажното.Отзад във вратите -само в краката ще свири ,лично мнение.За Босето ,поне брат ми,което е казвал,докато караше една 166-има качество,но няма сила.
    Аз тъй и не съм виждал 166-ца с Bose. А да кажеш че 240 W синус е малко, явно не си добре с ушите.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #21
    Запален алфист NeDkY's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    112

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Аз тъй и не съм виждал 166-ца с Bose. А да кажеш че 240 W синус е малко, явно не си добре с ушите.
    Не съм виждал,но едва ли брат ми ще тръгне да ми разправя измислени истории ,какво е имало във 166-цата,като преди това имаше 156ца селе ( и от там не е знаел за Алфа Босе ,че да си измисли),нито пък ръчка форума да търси на кои Алфи се слагат босе. Пък за мойте уши ... те постоянно търсят още и още допълнение.

    А и pinko , в друга тема е писал:

    Никъде по вратите или в багажника обаче не пише Bose. На басовите говорители в багажника обаче пише Bose.

    Bose Sound System Musikanlage (Sonderausstatung gegen Aufpreis, auf Wunsch fьr einige Lдnder und Mдrkte).

    п.п. Сега се чух с брат ми.166цата била ~2001г,навсякъде пишело Босе ,включително и отзад на кората.
    2002 1.9JTD 115

  7. #22
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by NeDkY View Post
    Не съм виждал,но едва ли брат ми ще тръгне да ми разправя измислени истории ,какво е имало във 166-цата,като преди това имаше 156ца селе ( и от там не е знаел за Алфа Босе ,че да си измисли),нито пък ръчка форума да търси на кои Алфи се слагат босе. Пък за мойте уши ... те постоянно търсят още и още допълнение.

    А и pinko , в друга тема е писал:

    Никъде по вратите или в багажника обаче не пише Bose. На басовите говорители в багажника обаче пише Bose.

    Bose Sound System Musikanlage (Sonderausstatung gegen Aufpreis, auf Wunsch fьr einige Lдnder und Mдrkte).

    п.п. Сега се чух с брат ми.166цата била ~2001г,навсякъде пишело Босе ,включително и отзад на кората.
    Възможно е. Аз не съм виждал. Виждал съм 166 - ца с надписи Bose по решетките на пищялките, но DSP усилвателят е HAES.
    Може и да я има в изпълнение с говорители Bose, но силно се съмнявам, че изобщо съществува DSP усилвател Bose за 166-ца.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #23
    Запален алфист NeDkY's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    112

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Възможно е. Аз не съм виждал. Виждал съм 166 - са с надписи Bose по решетките на пищялките, но DSP усилвателят е HAES.
    Може и да я има в изпълнение с говорители Bose, но силно се съмнявам, че изобщо съществува DSP усилвател Bose за 166-ца.


    Все пак казвам,какво са ми казали,не да спорим за глупости . И още повече,че човека търси говорители,тъй както го разбрах около 70-80 лв. и от мнение на мнение да си избере
    2002 1.9JTD 115

  9. #24
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Quote Originally Posted by NeDkY View Post


    Все пак казвам,какво са ми казали,не да спорим за глупости . И още повече,че човека търси говорители,тъй както го разбрах около 70-80 лв. и от мнение на мнение да си избере
    За 70-80 лв е по-добре да си стои с оригиналните.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  10. #25
    Запален алфист NeDkY's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    112

    Default

    Quote Originally Posted by rossenvn View Post
    За 70-80 лв е по-добре да си стои с оригиналните.
    Стига да не са му се разкъсали

    Между другото , по -рано , където споменах Алфата със Сони отзад във вратите,много хубаво свирна със оригиналните + плеър на pioneer 7 серия от 2004.Вади един такъв мек,плътен звук,преди pioner-а,беше с 1 Alpine,е нищо общо.
    2002 1.9JTD 115

  11. #26
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by NeDkY View Post


    Все пак казвам,какво са ми казали,не да спорим за глупости . И още повече,че човека търси говорители,тъй както го разбрах около 70-80 лв. и от мнение на мнение да си избере
    А защо си помисли, че аз водя някакъв спор?
    Аз просто се опитвам да разбера, какво точно съдържа една Bose система при 166.
    При 147 например е ясно - усилвател Bose + говорители Bose.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #27
    започва да се пристрастява dimi bs's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    burgas
    Posts
    87

    Default

    Нищо им няма на говорителите, просто искам нещо по добро за парите които съм определил. А лично на мен ми изглежда неразумно да влагам средства за музика равни на стойноста на целия автомобил, но това е мое мнение то е ясно че по-скъпото е по хубаво ама ако можех да си позволя 2000 за музика +продажбата на моята кола и ще си купя159
    156 2.4 JTD sportwagon 140hp 2000

  13. #28
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Аз пък от ладата ми останаха некви китайчета с големи бобини по 24 лева чифта оня ден ги сложих за проба, еми по добре бяха от тия в колата на които пише едно М -нещо си, утре ако не забравя ще ги снимам да кажете що за марка са.Тия от ладата не са Фантом само изглеждат така едно към едно.Не съм чак такъв маниак да дам едни кинти за музики и аксесоари, ма пък за всеки с хобито си, само да не пускат чалга в 2 през нощта.Айсидиси и Моторхед може, ставам и си отварям бира.Имам един комшия дето събаря снега от колата си кат си пусне музиката.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails GFQ-165.jpg   phantom-tsc1622p-2-1024x768.jpg  
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  14. #29
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    38

    Default

    http://radimex.eu/%D0%9D%D0%B8%D1%81...B5%D0%BB_LW650

    4 такива с едно усилвателче скромно 4х50,60 вата и свирят повече от Херцове за по 100лева.Само,че 4 ома де хаха

  15. #30

    Default

    Колеги, aми мисля сегa дa вземa тези колони зa предните врaти: https://zora.bg/sony/xsf-1737se/19690
    И тези зa зaдните врaти: https://zora.bg/sony/xsf-6937se/19691
    Ще ми пaснaт ли във врaтите и дaли ще се чувa по-хубaво от оригинaлните ми колони сегa и дa очaквaм ли яко кaчество и доволнa силa? Плеърa ми в моментa е някaкво DVD Sony 4х52w..., бях го купувaл минaлaтa годинa зa около 300 лв. кaчествено свири инaче. Ще чaкaм отговор, дa знaм кaкво дa прaвя.
    Last edited by grenlould; 01-04-2015 at 01:37.



Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •