Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 61

Thread: 156 2.4 jtd 150/210 нова на старо 2002

  1. #16
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    Варна
    Age
    62
    Posts
    25

    Default

    Взех си бегачката с нов поглед и една сменена подгревна свещ. Чистачките не са спирали при майстора и след чистене на грешките лампата на ербрка не е светнала и съответно нищо не е пипано . Пристигнаха ми амортисьорите и пружините , слагам и летни Мишелин , един парктроник, приключвам с глезенето и съм готов за Варненската сбирка на алфистите. Пропустнах само да питам с каква униформа да дойда

  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by Дели View Post
    Взех си бегачката с нов поглед и една сменена подгревна свещ. Чистачките не са спирали при майстора и след чистене на грешките лампата на ербрка не е светнала и съответно нищо не е пипано . Пристигнаха ми амортисьорите и пружините , слагам и летни Мишелин , един парктроник, приключвам с глезенето и съм готов за Варненската сбирка на алфистите. Пропустнах само да питам с каква униформа да дойда
    С монтьорска, разбира се. Много безаварийни километри, колега. Само да те радва.

  3. #18
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    138

    Default

    са иска яко каране,да не мисли за глупости

  4. #19
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Quote Originally Posted by Дели View Post
    Взех си бегачката с нов поглед и една сменена подгревна свещ. Чистачките не са спирали при майстора и след чистене на грешките лампата на ербрка не е светнала и съответно нищо не е пипано . Пристигнаха ми амортисьорите и пружините , слагам и летни Мишелин , един парктроник, приключвам с глезенето и съм готов за Варненската сбирка на алфистите. Пропустнах само да питам с каква униформа да дойда
    Секва става само да има бира фбагажника.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  5. #20
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    Варна
    Age
    62
    Posts
    25

    Default

    Бира не знам, но с торта ще почерпя на сбирката. Само че помагайте с добър ел. майстор. Тръгнах с голям мерак да я стягам, но ударих на камък с три неща. Не че са важни, но исках да оправя всичко. Става въпрос за чистачките, индикацията за неисправен ербек и индикацията VDC. И трите проблема се появяват от време на време и по закона на Мърфи не и пред майстора. Всичко прилича на лоши връзки но подскажете , кой би се заел да проследи за повреден кабел и да почисти съответните връзки. Аз нито имам време, нито разбирам.
    Прочетох във форума че това са характерни проблеми при модела. Вие как ги решихте или си карате без да им обръщате внимание.
    Last edited by Дели; 07-04-2015 at 22:12. Reason: допълнение

  6. #21
    Refuse to lose Zaxx's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    София/Пазарджик
    Age
    36
    Posts
    118

    Default

    Quote Originally Posted by Дели View Post
    Бира не знам, но с торта ще почерпя на сбирката. Само че помагайте с добър ел. майстор. Тръгнах с голям мерак да я стягам, но ударих на камък с три неща. Не че са важни, но исках да оправя всичко. Става въпрос за чистачките, индикацията за неисправен ербек и индикацията VDC. И трите проблема се появяват от време на време и по закона на Мърфи не и пред майстора. Всичко прилича на лоши връзки но подскажете , кой би се заел да проследи за повреден кабел и да почисти съответните връзки. Аз нито имам време, нито разбирам.
    Прочетох във форума че това са характерни проблеми при модела. Вие как ги решихте или си карате без да им обръщате внимание.
    Аз също имах доста изнервящи и гадни ел. проблеми с колата ми, още като я купих, като никой не разбра какви са докато не я закарах в Екстрийм (Големи благодарности на Бобо ... колата е пушка от както си я взех от него, да чукна на дърво ), но той е в София. Най - добре някой от морските колеги да те насочи.
    "Алфа Ромео е като Анджелина Джоли - всички сме чували, че е луда и яде лепило, но никой няма да й откаже, нали?"
    Аlfa Romeo 156 1.6TS 2000г / 147 1.9JTDm 2006г

  7. #22
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    Варна
    Age
    62
    Posts
    25

    Default

    Блгодаря . Ако се наложи и до София ще я закарам. Запънал съм се поне в началото да я стегна отвсякъде. На лични колега ми препоръча Вихтен от фирмения сервиз и във сряда съм при него. Междувременно събирам опит и впечатления. Днес нова изненада. Даже две. За първи път излязох извън града и натиснах на баир. Съединителя пробуксува. Опитах още два пъти да съм сигурен че е съединителя. А уж предния собственик си е писал в тефтерчето сменен съединител. Че въпроса ми е възможно ли е съединител на 10000 км да пробуксува на зверски чиросана кола. То какъв е смисъла от тези коне като не можеш да настъпиш или ме пързаля продавача. Започвам да се колебая дали да не върна фабричните настройки. Втората изненада беше като погледнах под шофьорската седалка - две висщи изключени букси. Тръпна да разбера какво е изключено. На фона на всички тези проблеми съм направо изумен от поведението на колата в завой и по неравности.
    За 30 години не мога да изброя колко коли са минали през ръцете ми, но толкова стабилно поведение не съм очаквал.

  8. #23
    и аз алфист angelovi69's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Kazanlak, no ot Veliko Tarnovo
    Age
    54
    Posts
    784

    Default

    Ако са жълти кабели, са на еърбеците, отстрани на седалката. Освен това под шофьорската седалка обикновено е един бутон, дето спира горивото, ако колата се преобърне, или спира тока на бензиновата помпа, да не подава гориво, ако колата се преобърне. Това си е един прекъсвач със съчма вътре - така знам, не че съм разглобявал. Съвет от мен - не давай на никой да ти прави вътрешно почистване, щото блъскат с тия накрайници на прахосмуукачките и късат кабели, после светят ербеци. Чисти си я сам вътре. Ако колата е вярно с толкова коне, а съединителя не е усилен, нормално е да пробуксува. И бързо да замине.
    Честита придобивка и само безаварийно.
    Alfa Romeo 156 SW 122kW 2004 DISTINCTIVE
    Lancia Y 1,2 8V 60к.с. 2001g. - на щерката
    Skoda 100S-в пенсия и КлиоI,1,4 Energy-продадено Opel kadet 1,3 LS sedan 1989 44kW 4 скорости-по неволя-пръдливия Ханс-продаден 0878316296и 0893569553

  9. #24

    Default

    Емо колега айде давай да я гледаме тая твоята алфа!! Кажете кога и да се събираме..ние преди 2 дена си направихме мини сбирка с 4 италянки..давайте да се събираме!!!
    147 1.6TS 2005 120bhp.
    The beauty is real...you just have to find it!

  10. #25
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    Варна
    Age
    62
    Posts
    25

    Default

    Късно прочетох за бързата сбирка, а в неделя не бях във Варна, иначе много ми се иска да науча повече за колата и модела въобще. Вчера и днес я разходих до Свещари, Тутракан , Русе и резерват русенски Лом. За 601 км изгори 5.4л. нафта като не съм я натискал над 130 - 140 км/ч / жена ми стоеше на спирачките / На магистралата поддържа 130 км/ч със 2200 2300 оборота.
    Направи ми впечатление изключителната стабилност в завой, но и че много неприятно подскача при накъдрен път когато е с над 100 км/ч.

  11. #26
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Колега, не знам какви коли си карал преди това, но 156цата е, като цяло, доста нестабилна кола с изключително много бодирол, а дизелите и недозавиват стаиблно...
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  12. #27
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    Варна
    Age
    62
    Posts
    25

    Default

    Нямам в предвид спортно каране или дрифтинг. Това не съм го практикувал. При нормално шофиране в града недозавиването дразни наистина, но се привиква . Като твърдя, че е стабилна в завой имам в предвид , че там където ми се е налагало да намаля преди завоя и да привключа на по-ниска предавка сега с алфата не е необходимо.

  13. #28
    Запален алфист ivo_63's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    ruse
    Posts
    487

    Default

    колега , каква кола си карал досега ?
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD 105+++ EX
    Peugeout 2.2 HDI 133+++
    Alfa 159 +++ next

  14. #29
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by Дели View Post
    Нямам в предвид спортно каране или дрифтинг. Това не съм го практикувал. При нормално шофиране в града недозавиването дразни наистина, но се привиква . Като твърдя, че е стабилна в завой имам в предвид , че там където ми се е налагало да намаля преди завоя и да привключа на по-ниска предавка сега с алфата не е необходимо.
    Аз също говоря за нормално шофиране....ти си от Варна, но ако познаваш София, на качването от бул. България към Околовръстното-посока Бъкстон, на входния за рампата завой, винаги си правя експеримент....със 146цата влизах с около 60-65км/ч и беше на ръба на комфорта....с тая скорост, при сток окачване на 156цата ми, не ми беше напълно комфортно....с други коли и със 70+ пак е ОК....с на майка ми Туарега и с 80 е все едно си карам из квартала, на 2ра....
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  15. #30
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    Варна
    Age
    62
    Posts
    25

    Default

    Открих си годините за да не стават недоразумения. Вярно че последните двадесетина години карам само комбита, а сега съм с голям ван. Интересно ще ми е да науча , кои коли от този клас и на тези години бихте препоръчали , като по стабилни в завой.

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •