Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 61

Thread: 156 2.4 jtd 150/210 нова на старо 2002

  1. #31
    Запален алфист ivo_63's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    ruse
    Posts
    487

    Default

    годините нямат значение , просто се чудим какви коли си карал, за да намираш тая за много стабилна
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD 105+++ EX
    Peugeout 2.2 HDI 133+++
    Alfa 159 +++ next

  2. #32
    Старши алфист XaBu4ko's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Бургас / София ( Младост )
    Age
    34
    Posts
    527

    Default

    Аз като минах от 155 на 156 се въртях няколко пъти

    ( при контролирани опити за влизане в завой )

    Задницата и се оказа бая по-лека и неуправляема

    Та да не е с друго окачване тая кола?
    Alfa Romeo 155 1.8 8v '95 - Ex ... Alfa Romeo 156 2.0 TS '99 - Ex ...
    Alfa Romeo 156 SW Facelift 2.4 JTD M-JET 20v '04 +++
    Alfa Romeo GTV Phase 1 2.0 20v Тurbo '95 + Още едно 2.0 ТС ....

  3. #33
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by XaBu4ko View Post
    Аз като минах от 155 на 156 се въртях няколко пъти

    ( при контролирани опити за влизане в завой )

    Задницата и се оказа бая по-лека и неуправляема

    Та да не е с друго окачване тая кола?
    Твоето е от гумите ДОТ 06 по-скоро
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  4. #34
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    Варна
    Age
    62
    Posts
    25

    Default

    Гумите са много важни. Колата я обух с нови мишелин 205 / 60/ 15.на задницата всичко и е ново и оригинално.
    Днес я заведох при Вихрен Уж да оправи само лампата на ербека и чистачките, но се оказа че ербека го няма. След диагностика и тест на пътя излезе и проблем в термостата. По усещане на Вихрен на колата не са качени повече от 15-20 коня след ремапа, така че с право се усъмнихте в 210-те коня по думите на предния собственик.
    Реших още малко да я подмладя с нов съединител от 166 и смяна на агренажен ремък, ролки и водна помпа. Колата отива вече към удвояване на покупната си цена, но не съм очаквал нещо по различно.

  5. #35
    Запален алфист ivo_63's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    ruse
    Posts
    487

    Default

    е ние ти казахме , че 200+ кс не стават с ремап , ама нали трябва да си платиш , за да се убедиш, имам чувството , че твоята кола ще е апетитна доста в раздела продавам след някой друг месец, бързо ще я продадеш с това наливане на пари
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD 105+++ EX
    Peugeout 2.2 HDI 133+++
    Alfa 159 +++ next

  6. #36
    Старши алфист XaBu4ko's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Бургас / София ( Младост )
    Age
    34
    Posts
    527

    Default

    Quote Originally Posted by Satanism View Post
    Твоето е от гумите ДОТ 06 по-скоро
    Аз говоря за другата 56-ца С тая не съм се въртял .... Мина ми времето за тия глупости ....

    А и тия дот06 заминаха бръже , то не се тръгваше с тях

    Ся като я обуя с летните , ще я пробвам как си я направил
    Alfa Romeo 155 1.8 8v '95 - Ex ... Alfa Romeo 156 2.0 TS '99 - Ex ...
    Alfa Romeo 156 SW Facelift 2.4 JTD M-JET 20v '04 +++
    Alfa Romeo GTV Phase 1 2.0 20v Тurbo '95 + Още едно 2.0 ТС ....

  7. #37
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    138

    Default

    Quote Originally Posted by ivo_63 View Post
    е ние ти казахме , че 200+ кс не стават с ремап , ама нали трябва да си платиш , за да се убедиш, имам чувството , че твоята кола ще е апетитна доста в раздела продавам след някой друг месец, бързо ще я продадеш с това наливане на пари

    да те видим теб с тия фейслифтови за по 2500 къде им точиш лиги...според мен човека знае какво е купил,иска да и направи едно първоначално реставриране и после само каране,няма лошо!НО има и вариант да сменя всичко,което му кажат ако не отбира много от материята.Успех!

  8. #38
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Колата е в сервиза, и е в много добро състояние и отвън и отвътре и отдолу и отдето я погледнеш, просто и се прави обслужване според необходимото и желанието на човека за да седне и да се наслаждава.Няма вариант в този сервиз и в сервиза на Иво да набутат даже и блондинка.Вервайте ми залагам си дъртите мъди.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  9. #39
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    Варна
    Age
    62
    Posts
    25

    Default

    Поста на Димитър особено ми стопли сърцето. Утре като я взема ще пиша за разликата между оригиналния съединител и този на 166.
    Всичко подменено до момента е консумативи и няма да я продам преди да ги износя всичките

  10. #40
    Запален алфист vgp_sas's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Варна
    Posts
    462

    Default

    Не, че нещо ама ходиш при Вихрен си е чиста проба лудост! Лично мнение!
    Давам само за пример, че за смяна тампони на стабилизираща щанга преди година ми искаше 190 лв.......

  11. #41
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    Варна
    Age
    62
    Posts
    25

    Default

    Нека всеки да има право да преценява как да поддържа колата си и кой да му я поддържа. Не съм поддържал до сега алфа. Порових се в интернет, влязох в този форум и най - вече от тук научих много неща и получих и ценни съвети. Благодаря на всички, които споделиха опита си. Започнах да споделям и аз какво съм купил и как се опитвам да го вкарам в правия път и се надявам и аз да съм полезен някога на някого, защото не може само да вземаш. За да има баланс трябва и да даваш.
    За сервиза в който работи Вихрен мога да кажа следното. Различното от всички останали сервизи е вниманието с което се отнасят към всеки един клиент. След като чу какви са ми оплакванията, момчето се качи на колата и направи десетина километров тест преди да ми даде съвет какво трябва да се прави и трябва ли изобщо. Също така и факта че ти позволяват да наблюдаваш какво се прави по колата ти или с други думи да му стоиш на главата е изключено да се случи в който и да е друг фирмен сервиз. Пък какво са свършили и как са го свършили ще пиша утре. Относно цената нямам база за сравнение за алфа , но това за което сме се договорили предварително ми хареса. Нямам възможност да отделям повече време за да търся по добър сервиз и по добри цени, но колегата е прав че ако се разтърси човек винаги се намира по добро решение на какъвто и да е проблем.

  12. #42
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Quote Originally Posted by vgp_sas View Post
    Не, че нещо ама ходиш при Вихрен си е чиста проба лудост! Лично мнение!
    Давам само за пример, че за смяна тампони на стабилизираща щанга преди година ми искаше 190 лв.......
    70лв при него преди 2 години тампоните от лада от мене.Защо на тебе ти е казал толкова не знам.Втората смяна беше при Иво, малко повече платих но затова пък смени и тампони на горен носач и гресира и другия както и шарнирите.Толкова по коментара.


    И от Иво и от Вихрен получавам компетентна помощ на приятни за мене цени. И двамата са ми приятели и двамата ги препоръчвам еднакво, никога не обикалям сервизите им да питам къде ще ми е по-евтино и никога не съм коментирал компетенцията и цените им.Отчитам и това че Иво не е на заплата и трябва да осигурява такава на двама души.Градил съм отношения с години.Колегата ме попита нещо конкретно и съм преценил къде да го пратя за това нещо и не смятам да давам обяснения, а той какво е решил да сменя си е негова работа.И колеги моля ви, има теми за това от кой сервиз сме доволни и от кой не, ако искате да изразите отношението си към тях ползвайте ги.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  13. #43
    Запален алфист vgp_sas's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Варна
    Posts
    462

    Default

    Еее, спокойно де!
    Казвам от лични наблюдения, че за мен е по-добре да отиде при Иво. Не му правя реклама, нито и искам.
    Нямам за цел да петня някого или да хваля друг.
    Пазарна икономика е, всеки има право на избор!
    Изказвам лично мнение и съвет към колегата, това е.

    П.п.: Поздравления за това, че се стремиш да поддържаш белисамата, както трябва!

  14. #44
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Да де, ама излиза че аз съм го подвел щото едва ли не имам някакъв интерес да отиде при Вихрен.Човека ме попита за точно определено нещо което по моя преценка без да подлагам на съмнения компетенцията на Иво съм му препоръчал къде да отиде.Ако Иво поиска ще му да обяснение щото ми е приятел.Иво се е доказал няма нужда от реклама, доста хора съм насочил към него, даже повече отколкото към другия сервиз.Но и двамата са коректни и двамата са ми приятели и на двамата държа.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  15. #45
    Запален алфист vgp_sas's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Варна
    Posts
    462

    Default

    Не съм видял, че някой е препоръчвал Вихрен.
    Пак казвам, никой да не се обижда.
    Силно ме съмнява Иво, да търси сметка за нещо!
    Карайте си колите с кеф ! Мир вам!

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •