Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 37 of 37

Thread: Въпроси относно 156-цата

  1. #31
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Не барвам централнат конзола и за гола мадама нимфоманка.Даже ще си сложа снимка на оня с хороспите че не мога го гледам - А4 мисля ще е достатъчен размер.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  2. #32
    Запален алфист ivomanev's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Location
    София
    Posts
    134

    Default

    Quote Originally Posted by Zlobich View Post
    Моята кола е 99 пък не тръгва автоматично пущинята. Кои са първите 156-ци тоест коя година?
    На 9ти Октомври 1997г. и е премиерата във Франкфурт, иначе мисля че е на пазара от 1998г.

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Та понеже преди няколко поста стана дума за врътките на климатика, ми днес намерих от 2001 година.Подмених блока за управление, климатика не се включва когато е на 0 средната врътка, обаче пък се включва клапата за циркулация.Ако е на ауто и клапата не се включва и климатика не тръгва обаче пък вентилатора работи на на най-ниска степен.Баси за найсти път свалям централната конзола, ако някой го мързи да си я свали, да свирка, паля колата, идвам, свалям я/6мин. и 39 сек./ и чакам бирата.
    Когато е на AUTO, постоянно ли работи на най ниската степен или след като двигателя загрее до 50-60 градуса тръгва и на по-висока степен?
    Поне при зимни условия мисля че това си е напълно нормално когато врътката за градусите е в червената зона - когато е в синята зона не съм обърнал внимание дали е така, но мисля че логично тогава да тръгва веднага, но пък от друга страна би трябвало да се влияе и от външната температура!!!
    Alfa Romeo 156 - 1.9 JTD 100 и не знам си там колко коня

  3. #33
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Моята е от ноемри 97-ма.

    Ами два дена я карам с тези врътки, та сега нито на ауто нито на 0 ми се включва климатика сам.Нито се включва циркулационната клапа.Самообучи ли се кво стана нямам идея.Пробвах всичко си работи, климатик клапи скорости на ръчно.На АУТО трябва аз да си пусна климата след туй сам си определя кога колко да духа.Това което питаш не съм го забелязал освен че на АУТО духа съвсем слабо като дам на контакт, оттам наттатък какво става не знам, не съм пробвал.Държа го изключен защото лятото карам на отворен джам и точно това исках - аз да му казвам какво да прави, а не той да си взема решения.С тези врътки/блока за управление/ в зимни условия нямам наблюдения щото ги карам от два дена.Стария независимо дали на ауто или на 0 климата си тръгваше искаш не искаш, според мен когато е на 0 не трябва да се случва нищо, а на ауто да си тръгва сам и да поддържа задеданата температура.

    Който е решил да си сменя блока за управление да знае че на обратната страна има стикер със серийни номара и нам ква си информация и със ситни цифри има датата на производство.Не е необходимо да търсите по сериен номер или модел.Ако ви се наложи от двата да правите един, както на мене, щото на този от 2001 год. му бяха надрани врътките, вътре всичко е едно към едно.Не се различават по нищо, има две платки сгънати една върху друга с лентов кабел на едната има голям чип/не обърнах внимание надписите на чиповете еднакви ли са/който евентуално се програмира.Нямам идея.Гледал съм ги елемент по елемент 1 към 1 са.Като вадите платките,горната се отваря настрани като на панта заради лентовия кабел, другата се крепи за основата на 10-на винтчета със много малка еврейска звезда.Развиват се и с клещи лесно.Врътките се защипват с три щипки всяка за платката, може и да са залепени със горещ силикон щипките.Като ги развиете вадите платките и тук внимавайте, защото врътките имат гилзи с прорези които на врътката за температурата са със сложна форма, на другите две са прости прорези почти еднакви ама не.Различават се по-дължината на прореза.Това да не ги изсипете и да се чудите коя къде беше.Запомнете коя къде е.Целта на тези прорези е да прекъсват светлинния поток на оптичните елементи.Микроключета има само на трите малки бутончета в долната част на врътките.Самите врътки/тия гумените дето се вадят с дърпане преди да свалите централната конзола/ въртят ония гилзи дето ви споменах да не ги омешате.Прорезите прекъсват светлинния поток на оптоелектронни двойки.Няма ключета.Всяка гилза има пъпка с пружинка за да се фиксира на избраната позиция, глейте да не падне някъде и да я забравите.После си отщипвате повредената врътка/т.е това дето е със символите, то служи само за да осветява символите и да се върти гилзата върху нея./Междувременно може да си смените крушките или направо да запоите един диод от запалка със последователно вързано съпротивление 680-820 ома,само дето преди да откачите блока от кабелите трябва да замерите кое плюс и кое минус на цоклите на крушките че за диодите има значение.После си събирате цялата простотия по обратния ред.Трите бутончета също могат самостоятелно дасе подменят ако имате обелени, само като защипвате за платката се уверете че се движат свободно и се връщат да не го констатирате когато съберете цялата конзола щото после трябва да знаете да попържате като каруцар.
    Last edited by dimitar_vd62; 17-04-2015 at 20:06.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  4. #34
    Запален алфист ivomanev's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Location
    София
    Posts
    134

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Моята е от ноемри 97-ма.

    Ами два дена я карам с тези врътки, та сега нито на ауто нито на 0 ми се включва климатика сам.Нито се включва циркулационната клапа.Самообучи ли се кво стана нямам идея.Пробвах всичко си работи, климатик клапи скорости на ръчно.На АУТО трябва аз да си пусна климата след туй сам си определя кога колко да духа.
    В крайна сметка, получи ли желания резултат?
    Ако е така ще се радвам ако съм бил полезен
    При мен климатика работи само когато го включа ръчно без значение каква температура е зададена или дали съм на 0, на AUTO или на някоя от степените!
    Пуска се автоматично само ако най-дясната врътка за посоката на обдухване е завъртяна в крайно дясно положение, което е за обдухване на прозореца, в което лично аз не виждам логика защото тази функция се ползва предимно зимата и на прозореца му е нужен топъл въздух а както всички знаем климатика на колата духа само студено!!!
    Ако някой има обяснение на това ще се радвам да ни разясни!?
    Относно замяната на крушките с диоди, диод от запалка не би бил достатъчен и не е точния вариант защото те светят с ъгъл около 30 градуса! Диодите трябва да са широкоъгълни и за да се достигне нужната осветеност трябват поне 2 та даже 3! Аз отдавна съм ги заменил с червени такива и ми бяха нужни по 3 диода за всяка врътка за да свети нормално! При белите диоди може би ще са достатъчни и по 2 диода!
    Alfa Romeo 156 - 1.9 JTD 100 и не знам си там колко коня

  5. #35
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Да, да, полезен беше с инфото.Сега не се включва сам.Точно тава исках, благодарско за което.Презпоследната позиция е само за обдухване на стъклото без климатик , последната е за обдухване с климатик и се включва автоматично задния нагревател, тотално размразяване така да се каже.Относно диодите при мен се получи и със запалкови и със такива дето светят на 100 или 1220 градуса, те са по къси, пак 5 мм само че аз не ги навирам вътре ами им подвивам изводите обратно/абе все едно си се разкрачил и се се навел да си видиш задника, нещо такова деба/ и главата на диода е на равно със платката.Абе мен ме удовлетворява така пък варианти много.
    Last edited by dimitar_vd62; 18-04-2015 at 19:58.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  6. #36
    Запален алфист ivomanev's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Location
    София
    Posts
    134

    Default

    При мен са мисля че по 3 диода 5мм. червени къси широко-ъгълни, и съм сменил зелените диодите за клапата и климатика с 3мм. червени. И общо взето съм подменил абсолютно цялото осветяване и всичко що светеше зелено сега ми свети червено
    Тези дни ще разглабям моето управление, че нещо ми избяга диода за задния прозорец и ще снимам как съм го направил при мен!

    Радвам се че сме били полезни
    Alfa Romeo 156 - 1.9 JTD 100 и не знам си там колко коня

  7. #37
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Ами снимай как са гилзите на врътките да не се чудим пак, даже пиши в хоби раздела че тук ще се загуби. - http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=85836 Аз па само туй не се сетих да снимам.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •