Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 37

Thread: Въпроси относно 156-цата

  1. #16
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Хъм, нещо не е наред в управлението ми се струва, околната температура влияе ли? При температури под десет герадуса пак ли се пуска?
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  2. #17
    Младши алфист maistora88's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    София
    Posts
    20

    Default

    Quote Originally Posted by Zlobich View Post
    Хъм, нещо не е наред в управлението ми се струва, околната температура влияе ли? При температури под десет герадуса пак ли се пуска?
    Външната температура не оказва влияние, дали е зима или лято, единствено ако врътката за градусите е под 21 тогава се включва, демек в синя сектор ли е климатроника се включва.
    ALFA ROMEO 156 1.6TS

  3. #18
    Запален алфист ivomanev's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Location
    София
    Posts
    134

    Default

    Доколкото аз съм запознат проблема е в управлението (сиреч врътките) но всъщност не е проблем а така си е програмирана платката на някои от първите 156-ци.!
    Просто си потърси врътки от по-нова година - примерно 2000г. и съм почти сигурен че че се отървеш от проблема - намират се по 20-30 лева! Разглоби си централната конзола, и докато е разглобена отиди до някоя морга или там където намериш и директно пробваш! Ако досега не си разглабял централната конзола, преди да започнеш прочети малко! Не е трудно но все пак прочети, държи се на врътките, шейната на касетофона и 12 винтчета - 10 звезди (2 на пепелника, 2 зад пепелника, 4 под маншона на скоростния лост и 2 на долната широка страна на касетофона ) и 2 шестограма ( 3мм. на двете тесни страни на касетофона)
    Първо свали касетофона и шейната и карай нататък!
    Успех
    Last edited by ivomanev; 08-04-2015 at 16:31.
    Alfa Romeo 156 - 1.9 JTD 100 и не знам си там колко коня

  4. #19
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Бе за другите не знам, аз че съм свалял централната конзола свалял съм я, ама не ми е хрумвало да сменя управлението с по ново.Знам че това с електронните врътки не става.Сигурно ли е че замяната на блока със такъв от 2000-2002 година ще е достатъчно.Да не се окаже и това и онова, а бе я на тез врътки вземи една кола.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  5. #20
    Запален алфист ivomanev's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Location
    София
    Posts
    134

    Default

    Говоря за същите врътки преди фейслифта но от по-нова година!
    Аз съм сменял 2 пъти врътките, и втория път като тръгнах да купувам човека ми каза че има но нямало да ми свършат работа, защото били от първите алфи и климатика се пускал автоматично!
    Разглоби и ходи пробвай на място!
    Успех
    Alfa Romeo 156 - 1.9 JTD 100 и не знам си там колко коня

  6. #21
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Бе ще поръчам едни 30 лв де не съм дал, ма на място не мога да ида щото вземам от форумци тука във Варна втора употреба съм ги отрязал тотално.И без това копчето за пускане на климата се е пообелило тамън ако не стане ще го сменя.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  7. #22
    Запален алфист ivomanev's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Location
    София
    Posts
    134

    Default

    То не ти пречи да пробваш с 2-ра употреба и поне да видиш дали проблема ще изчезне, а вече дали ще го купиш е друг въпрос
    Ако много си ги хранил 2-рите употреби, то тогава прати жената
    Last edited by ivomanev; 09-04-2015 at 02:29.
    Alfa Romeo 156 - 1.9 JTD 100 и не знам си там колко коня

  8. #23
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Моята кола е 99 пък не тръгва автоматично пущинята. Кои са първите 156-ци тоест коя година?
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  9. #24
    Refuse to lose Zaxx's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    София/Пазарджик
    Age
    36
    Posts
    118

    Default

    Моята е 06.2000г. и се включваше автоматично да духа като я купих, което доста ме изнервяше. Още след думите на "майстора", намерих мисля в alfisti как се изключва да не е автоматично. Спомням си, че беше на английски и стана от първият път.
    "Алфа Ромео е като Анджелина Джоли - всички сме чували, че е луда и яде лепило, но никой няма да й откаже, нали?"
    Аlfa Romeo 156 1.6TS 2000г / 147 1.9JTDm 2006г

  10. #25
    Младши алфист maistora88's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    София
    Posts
    20

    Default

    Да не отварям нова тема, така и така сме заговорили за 156-цата имам едно питане. Когато колата е била карана и е загряла нормално, и я изгася за 20мин до 2 часа някъде и като тръгна да я паля трака като дизел за 2-3 секунди и после се нормализира. Сутрин като я паля няма такова тракане, като отида на работа с нея и като си тръгвам в края на деня пак няма такова изтракване. И със старото масло правеше така и с новото, което налях, сега вече е на 7000км, но като беше и на 2000 пак си изтракваше като съм я изгасил и оставил някъде за 20-30мин. Та нормално ли е за тия Алфи това? Чел съм че бил вариатор. Алфата ми е 1.6 120кс 98год.
    ALFA ROMEO 156 1.6TS

  11. #26
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Вариатор е, моя така си трака от 5 години.Маслото се стича особено като е загряла или лятото като е горещо и трака докато напълни с масло.Ако притраква 2,3,5 секунди пий си бирата спокойно.Имаше една тема там за монтиране на един възвратен клапан за да не се изпразва маслената магистрала ма трябва да се сваля главата и т.н.Виж ако затрака постоянно тва вече е за нов вариатор. А и маслото ако е някое редичко го смени с каквото трябва, 99 теми има за маслата.
    Last edited by dimitar_vd62; 09-04-2015 at 19:36.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  12. #27
    Младши алфист maistora88's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    София
    Posts
    20

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Вариатор е, моя така си трака от 5 години.Маслото се стича особено като е загряла или лятото като е горещо и трака докато напълни с масло.Ако притраква 2,3,5 секунди пий си бирата спокойно.Имаше една тема там за монтиране на един възвратен клапан за да не се изпразва маслената магистрала ма трябва да се сваля главата и т.н.Виж ако затрака постоянно тва вече е за нов вариатор. А и маслото ако е някое редичко го смени с каквото трябва, 99 теми има за маслата.
    Явно мойта е в начален стадий, 2-3 сек притраква и после се кротва. А за маслата теми много и мнения много. Като направи маслото 10000км ще го сменя с Селения 10/40 20К и ще видя дали има разлика от Кастрола 10/40.
    ALFA ROMEO 156 1.6TS

  13. #28
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Абе ако не се лъжа имаше и един електромагнитен клапан някъде зад инжекторите та на него май едно о пръстенче се износва и прай този проблем.Ма не съм много сигурен,попътно съм го мярнал в някоя тема, някой беше споменал че се оправяло това тракане.Ма а ко е само до тези 2-3 секунди не се впрягай отсега.Чак като се разтрака и като подадеш газ тогава сменяй и добре е да го комбинираш със смяна ремъци и ролки че всичко пада и ново зацепване се прави и няма смисъл сега да го сменяш после след 10к км да сменяш ремъци и да плащаш два пъти.Той и без това самия вариатор не е евтин.Има ремонтни комплекти ама не занам колко карат.Те чети тука -
    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...2%EE%F0&page=2
    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...E8%E0%F2%EE%F0
    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...%EE%F0&page=12
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  14. #29
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Та понеже преди няколко поста стана дума за врътките на климатика, ми днес намерих от 2001 година.Подмених блока за управление, климатика не се включва когато е на 0 средната врътка, обаче пък се включва клапата за циркулация.Ако е на ауто и клапата не се включва и климатика не тръгва обаче пък вентилатора работи на на най-ниска степен.Баси за найсти път свалям централната конзола, ако някой го мързи да си я свали, да свирка, паля колата, идвам, свалям я/6мин. и 39 сек./ и чакам бирата.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  15. #30
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Та понеже преди няколко поста стана дума за врътките на климатика, ми днес намерих от 2001 година.Подмених блока за управление, климатика не се включва когато е на 0 средната врътка, обаче пък се включва клапата за циркулация.Ако е на ауто и клапата не се включва и климатика не тръгва обаче пък вентилатора работи на на най-ниска степен.Баси за найсти път свалям централната конзола, ако някой го мързи да си я свали, да свирка, паля колата, идвам, свалям я/6мин. и 39 сек./ и чакам бирата.
    С диагностиката се влиза в модула на климатика и се обучава.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •