Results 1 to 6 of 6

Thread: Бумтене към 4000 оборота

  1. #1
    Младши алфист gaidaroff's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    23

    Exclamation Бумтене към 4000 оборота

    Здравейте! Вчера си смених въздушни филтър (беше навъртял 10к км) и си сложих добавка Бардал 6 ин 1 за чистене на инжекторите + 100 октана от ОМВ, защото като е карам на газ зацапва дюзите. Тази сутрин ставам и си тръгвам за работа и усещам, че колата набира доста повече (осезаема разлика) и ръмженето е по-агресивно, но към 4000 оборота се усеща нещо като че ли ще се пръсне двигателя, нещо като че ли и идва в повече и после към 4500 утихва и започва да набира още повече. Изумих се от вървежа на 1.4 T.S 16v имам е от около 7години, но чак така да върви и ръмжи... за справка.. слизам от Цариградско към бул. Брюксел, до преди светофара при терминал 1, 200км си ги направи с не виждан от мен за сега вървеж. Със сигурност това запъхтяване и бучене към 4000 оборота не е нормално, някой има ли предположения, мнения?

    P.S. извинявам се за правописната грешка в заглавието....
    Last edited by gaidaroff; 25-03-2015 at 10:17.
    Alfa romeo ... the elegant Ferrari !

  2. #2
    Младши алфист gaidaroff's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    23

    Default

    Здравейте, проблема сам си го реших и естествено беше предизвикан от мен, проблема беше в това, че капака на въздушния филтър от дясна страна има едни 2 големи зъбчета, които трябва да влезнат в дупките, създадени за тях в долната част на капака на въздушния филтър и съответно е гълтала повече въздух, и за това е вървяла повече, а и съответно разхода на гориво е висок. Бързата работа срам за майстора... лошото е че голяма част от БГ майсторите са подобие на мен, едно оправят, друго развалят...
    Alfa romeo ... the elegant Ferrari !

  3. #3
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Покарай още с добавката С наще горива какви ли не аномалии се случват

  4. #4
    Младши алфист gaidaroff's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    23

    Default

    Карах с добавката докато ми свърши горивото и това стана точно днес... искам да споделя , че този продукт е много добър и аз лично го препоръчвам.. дано не е реклама, но наистина има разлика BARDAHL 6in1 injectuer cleaner за бензин, чувал съм че и за нафтовите била много добра.
    Alfa romeo ... the elegant Ferrari !

  5. #5
    запален алфист
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    софия
    Posts
    51

    Default

    Quote Originally Posted by gaidaroff View Post
    Карах с добавката докато ми свърши горивото и това стана точно днес... искам да споделя , че този продукт е много добър и аз лично го препоръчвам.. дано не е реклама, но наистина има разлика BARDAHL 6in1 injectuer cleaner за бензин, чувал съм че и за нафтовите била много добра.
    къде се продава тази добавка че при мен имам проблеми с прекъсването и харчи 20/на 100 градско немога я нахраня

  6. #6
    Младши алфист gaidaroff's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    23

    Default

    Баце, продават се със сигурност в бензиностанциите Лу*ойл (21лв) и на доста места он-лайн. Официалния вносител е ПроСпийд. Добавките са за бензинови или дизелови двигатели. Ти сигурен ли си че не е нещо друго?
    Last edited by gaidaroff; 25-04-2015 at 22:00.
    Alfa romeo ... the elegant Ferrari !

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •