Results 1 to 11 of 11

Thread: Пет въпроса за 147 1,6 105кс

  1. #1

    Default Пет въпроса за 147 1,6 105кс

    1. Сутрин като запаля,особено когато е по-студено колата работи доста зле.Като че ли на три цилиндара(такова е усещането).След 2-4 минути се оправя и почва да си работи супер?!?
    Ако някой може да ме насочи към нещо?

    2.Лесно ли се сменят свещите,кабелите?

    3.Каде се намира стъпковото моторче и имали възможност за свалане и почистване?

    4.Забелязвам,че на доста Алфи 147-ци задната чистачка е блокирала (на мойта също) на какво се дължи и как се поправя?

    5.Колата е двуврата,стъклото на пасажера се сваля нормално но когато тръгна да го вдигам пълзи два три милиметра и спира,пак натискам бутона и пак се качва малко и така докато го затворя(когато му помагам с ръка върви почти нормално)!
    Машинката ли е заминала или нещо му пречи?

    Знам,че има хора от форума които разбират повече от майсторите в сервиза!!!За това се обръщам към тях за помощ със съвет(пък и е безплатно)
    Моля,някой ако има мнение за някой от въпросите ми да го сподели(не е необходимо един човек да се чувства длъжен да отговаря и на петте)

    Предварително Благодаря на тези,които ще отделят от времето си да ми помогнат!Дори се надявам тази ТЕМА да е полезна и за други!
    Над мене само Бог!

  2. #2
    започва да се пристрастява razor1911's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    София
    Posts
    50

    Default

    Колега аз имах същият проблем с паленето сутрин на моята 147 - ца 1.6 120 коня. Проблемът се разреши като смених свещите и дебитомера. Имам същият проблем със стъклото и аз не съм го разрешил. За останалите въпроси нямам идея.

  3. #3

    Default

    Мерси колега,дано някой се изкаже и за твоя проблем със стъклото!
    Над мене само Бог!

  4. #4
    Старши алфист alfista 96's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Пловдив, Кичука
    Posts
    569

    Default

    Quote Originally Posted by rock psychopath View Post
    1. Сутрин като запаля,особено когато е по-студено колата работи доста зле.Като че ли на три цилиндара(такова е усещането).След 2-4 минути се оправя и почва да си работи супер?!?
    Ако някой може да ме насочи към нещо?

    2.Лесно ли се сменят свещите,кабелите?

    3.Каде се намира стъпковото моторче и имали възможност за свалане и почистване?

    4.Забелязвам,че на доста Алфи 147-ци задната чистачка е блокирала (на мойта също) на какво се дължи и как се поправя?

    5.Колата е двуврата,стъклото на пасажера се сваля нормално но когато тръгна да го вдигам пълзи два три милиметра и спира,пак натискам бутона и пак се качва малко и така докато го затворя(когато му помагам с ръка върви почти нормално)!
    Машинката ли е заминала или нещо му пречи?

    Знам,че има хора от форума които разбират повече от майсторите в сервиза!!!За това се обръщам към тях за помощ със съвет(пък и е безплатно)
    Моля,някой ако има мнение за някой от въпросите ми да го сподели(не е необходимо един човек да се чувства длъжен да отговаря и на петте)

    Предварително Благодаря на тези,които ще отделят от времето си да ми помогнат!Дори се надявам тази ТЕМА да е полезна и за други!
    Относно стъклото,или имаш чупен водач или четките на моторчето са на свършване.
    Alfa Romeo 156 2.4JTD , 156 SW 2.4 JTD ,156 SW 1.9 JTD , 156 SW 1.9 JTD Q4 ,147 1.9 JTD

  5. #5

    Default

    Моите стъкла ги оправям със смазване със силиконов спрей на водачите на стъклото.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  6. #6
    Старши алфист alfista 96's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Пловдив, Кичука
    Posts
    569

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Моите стъкла ги оправям със смазване със силиконов спрей на водачите на стъклото.
    Ако проблема е в това което съм споменал,какъвто и спрей да се пръска няма да помогне.
    Alfa Romeo 156 2.4JTD , 156 SW 2.4 JTD ,156 SW 1.9 JTD , 156 SW 1.9 JTD Q4 ,147 1.9 JTD

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by alfista 96 View Post
    Ако проблема е в това което съм споменал,какъвто и спрей да се пръска няма да помогне.
    По добре да напръскаш водачите като начало, отколкото да си разглобиш вратата. Първо се почва с евтините и лесни варианти.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  8. #8
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Стъпковото моторче се намира на дроселовата клапа.На него има едно капаче което се разлепва и там вътре чистят едни писти и контактни пластини, ма аз лично не съм го правил, майстор ми го прави и от тогава не ми клати обороти, после капачето се залепя със силикон.Свещи икабели се сменят лесно.За чистачката имам два фиата на които не им работеха чистачките отзад, на единия втора употреба, щото не ставаше за ремонт, на другия свалих чистачката, разглобих я на цяло, има едно колелце по което се движат едни перца.Колелцето го почистих със водна щкурка щото имаше надирания от контактните перца, после тънко се смазва с гресчица да не вървят перцата на сухо, въобще всички оси и втулки в които лагеруват бяха почистени и смазани и те така.Това за чистачката на задното стъкло на фиата, на алфата конструктивно е същото.За стъклото, свали кората и смажи релсата по която се движи плъзгача, с течение на времето оригиналната смазка се е спекла и изчезнала.Междувременно може да откачиш стъклото от водача, от вътрешната страна има една пластмасова зегерка като пеперудка която най-вероятно ще счупиш.Вади се със издърпване нанякъде, прилича на буквата "С" с едно или две ушички за хващане/не си спомням/.Идеята е да видиш стъклото свободно ли се движи на ръка.Ако да добре, продължавай със смазването, ако не, установи къде запира и отстрани проблема.Ако и след всичките спрейове и греси не тръгне както трябва сваляш механизма и отваряш кутийката с привода дето се намотава въжето и там смазваш, като внимаваш да не се размотае въжето, просто напълни със грес.Ако тва не помогне си вземи машинка втора употреба, във форума има много алфи на части с коректни продавачи.Също така вземи смени бутончето за вдигане и сваляне на стъклото, може и то да прави мизерии/замърсено или не контактува добре вътре пластината и не протича достатъчен ток, не напрежение,ток/.Можеш да вземеш от стъкло дето работи добре и ако се окаже от това удри гъзъ в тавана и си поръчай пак от форума.Всъщност първо това пробвай, преди да разглобяваш нещо.На мене задните ми бяха така, едното се оправи с ново бутонче, другото с нова стара машинка щото моторчето беше явно с износени четки.
    Last edited by dimitar_vd62; 09-04-2015 at 19:25.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  9. #9

    Default

    Бях сигурен,че тък ще намеря отговори на въпросите!!!
    Страхотни сте колеги,много,много ви благодаря!
    Ако имам още въпроси ще досаждам

    пожелавам:

    Късмет,здраве,яки коли,здраво семейство!!!

    Весели празници!!!
    Над мене само Бог!

  10. #10

    Default

    Абе момци парното духа много слабо!!!За сравнение Ауди 80 Б4-ка на позиция 2 на вентилатора духа по силно от позиция 4 на Алфата!Някакве идеи на какво се дължи?
    Освен това загрява много бавно.Пример:от Бояна до Сточна гара в час пик вдига темперетура 70градуса при вреве навън от 15 градуса!?!
    Това за тези които не са от София (не искам да обидя никого) са 20-25 минути каране по маршрут от около 8-9 км.

    ПП.Абе каде се намира тая дроселова клапа,дяволите да я вземат??

    ПП2 Имам колата от два месеца и много и се радвам...разкошна красавица-червена...отплеснах се!Много ме дразнят такива гадни дребни проблемчета и ми се иска да ги реша!
    Last edited by rock psychopath; 11-04-2015 at 13:17.
    Над мене само Бог!

  11. #11
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Чирпан
    Posts
    221

    Default

    За слабото духане освен да видиш на друга 147-ца как е и да сравниш, ако е слабо наистина тогава търси проблема.
    За загряването, според мен си за термостат, заседнал е отворен (често срещан проблем).
    Дроселовата клапа се намира от дясната страна на ДВГ (като застанеш срещу колата), тръгваш по всмукателната тръба след дебитомера се намира и дроселовата клапа. Маркучето от капака на клапаните за картерните газове също влиза при дросела. Освен за тези ориентири за други не се сещам... но мисля, че е достатъчно за да го намериш. Ето и няколко снимки от нета на дросела.

    http://img27.olx.bg/images_prodavaln...ark-snimki.jpg
    http://img25.olx.bg/images_prodavaln...ark-chasti.jpg

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •