Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21

Thread: Както си карах извънградско колата ми изгасна, P1320, P0335, P0380 са грешките

  1. #1

    Default Както си карах извънградско колата ми изгасна, P1320, P0335, P0380 са грешките

    Здравейте,
    Първо искам да ви пожелая Весели Празници.

    Днеска тръгнах малко извънградско и както си карах на около 20-тата минута колата изгасна, светна ми червената дюза и изгасна на пътя голям цирк по инерция отбих в ляво и спрях, изчаках колата 10-15 минути през това нещеше да запали, но след тези 15 минути си запали.

    Стигнах до където трябваше и след 2 часа паля обратно да се прибирам този път покарах 10 минути колата изгасна по същия начин пак чаках 15-20 минути и след това запали, по след като запали карах още 10 минути и пак същата процедура изгасна чаках и запали. Прибрах се с 300 зора

    Порових се по темите и мисълта ме накланя към Датчик на коляновия вал но преди да предприема някакви мерки искам да чуя няколко мнения.

    Направих си диагностика и ми излезнаха следните грешки

    1. P0380 Preheating Control Unit - Signal low
    2. P1320 Cam/Crank Signal synchronization
    3. P0335 RPM Sensor


    Може ли няколко мнения за тези грешки, и ако това гаснене в движение от датчика на коляновия вал каква марка ще е най добре да си взема.

    Скоро ме чака дълъг път извън страната и искам тези работи да ги оправя още тази седмица преди да тръгна.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 1.jpg   2.jpg   3.jpg  
    Without heart we would be mere machines

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    99,99% - датчик колянов вал (RPM sensor).

    Грешката свързана с подгрева, няма отношение към това, че колата ти е изгаснала.
    Last edited by ecotronic; 10-04-2015 at 20:19.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3

    Default

    0,01% - датчик разпределителен вал (camshaft sensor), казвам ти го от горчив опит.
    На втората снимка си го пише: The RPM/TDC and camshaft (разпределителен вал) signals are out of sync.
    Т.е. има разминаване в показанията от двата датчика - този на разпределителния вал и този, който
    следи оборотите (вероятно на коляновия вал)
    Last edited by dansguardian; 10-04-2015 at 20:26.
    Former Alfa owner.

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    0,01% - датчик разпределителен вал (camshaft sensor), казвам ти го от горчив опит.
    На втората снимка си го пише: The RPM/TDC and camshaft (разпределителен вал) signals are out of sync.
    Т.е. има разминаване в показанията от двата датчика - този на разпределителния вал и този, който
    следи оборотите (вероятно на коляновия вал)
    Значи като цяло датчика на коляновия вал е за смяна, а този на разпределителния вал не можах да разбера, има ли вероятност и той да е за смяна?

    На тази снимка която съм прикачил, кой датчик е на коляновия вал и кой на разпрделителния?
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Monitoring_points_resized.jpg  
    Last edited by kudev; 10-04-2015 at 21:10.
    Without heart we would be mere machines

  5. #5
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    По първата грешка-подгревна свещ за смяна.
    За двете следващи направи следната проба - запали колата да загрее и да изгасне, после пробвай да запалиш и гледай дали отчита обороти докато въртиш. Ако не отчита или стойностите скачат рязко, смело сменяй датчика на коляновия вал. Ако обаче отчита плавно обороти, вероятният виновник е датчика на разпределителния и трябва да се провери с осцилоскоп, а и смяната му е по-брадата.

    ---------- Post added at 20:26 ---------- Previous post was at 20:21 ----------

    Quote Originally Posted by kudev View Post
    Значи като цяло датчика на коляновия вал е за смяна, а този на разпределителния вал не можах да разбера, има ли вероятност и той да е за смяна?

    На тази снимка която съм прикачил, кой датчик е на коляновия вал и кой на разпрделителния?
    Това е на бензинка, но на коляновия буксата е кафява.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  6. #6
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by kudev View Post
    Значи като цяло датчика на коляновия вал е за смяна, а този на разпределителния вал не можах да разбера, има ли вероятност и той да е за смяна?

    На тази снимка която съм прикачил, кой датчик е на коляновия вал и кой на разпрделителния?
    Camshaft sensor = датчик на разпределителния вал (вляво на снимката)

    RPM sensor = датчик на коляновия вал (вдясно на снимката с кафявата букса.)

    Смени го първо него и после карай и гледай пак грешки преди да се впускаш във филми с датчика на разпределителния вал.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #7

    Default

    Тука Екото мисля че е поставил правилната диагноза.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  8. #8
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Tой колегата ти е казал,ма и аз да добавя щом ти гасне колата в движение,100 процента е датчика на к.вал.Фазовия датчик на разпределителния вал,ако е прецакан,колата трудно пали или не пали изобщо,ма ако е запалила веднъж, от него не може да изгасне ,другото което е важно,след като смениш датчика на кол.вал,и ако колата пак дава като грешка Фазовия датчик,трее преди да купуваш датчик,да се провери дали е зацепен коректно ангренажния ремък ,понеже ако е зацепен зле,колата губи синхронизация,и пак показва тази грешка.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  9. #9

    Default

    Мерси колеги за изчерпателните отговори

    1. Каква марка да избера за датчика на коляновия вал?

    2. Ще закарам колата да ми презацепят ангренажния ремък. Каква е опасността ако ангренажа не е зацепен добре?

    Този датчик на коляновия вал къде точно се намира при 156 2.4 JTD. Трудна ли е смяната му, ще мога ли да се справя сам?
    Without heart we would be mere machines

  10. #10
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Датчикът се намира на блока откъм купето под стартера

    Държи се на едно болтче с вътрешен шестостен. Смяната му е лесна. Обърни внимание да има 1 уплътняващ О - пръстен.
    За марката......нека някой с повече наблюдения се изкаже. Аз моя го смених с Bosch.
    Last edited by ecotronic; 11-04-2015 at 11:32.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Датчикът се намира на блока откъм купето под стартера:



    Държи се на едно болтче с вътрешен шестостен. Смяната му е лесна. Обърни внимание да има 1 уплътняващ О - пръстен.
    За марката......нека някой с повече наблюдения се изкаже. Аз моя го смених с Bosch.
    копи- пейст, кога ще се научиш да посочваш източника? Използваш моя снимка!
    Last edited by lordliness; 11-04-2015 at 05:46.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  12. #12

    Default

    Ето снимки на колегата. @lordliness

    http://clubalfaromeo.com/forum/showp...&postcount=476
    Last edited by bombev; 11-04-2015 at 07:53.

  13. #13

    Default

    Без канал не е невъзможно, но ще се измъчиш. Вземи огледало и фенерче и го локализирай. Стартера е в дясно, като стоиш срещу колата, откъм стъклото.
    Ако легнеш върху двигателя може да го достигнеш.
    Last edited by lordliness; 11-04-2015 at 08:01.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  14. #14

    Default

    Мерси Lordliness
    Аз сега малко преди да прочета отговора ти намерих няколко теми в които също има и твои мнения

    http://clubalfaromeo.com/forum/showp...06&postcount=6

    http://clubalfaromeo.com/forum/showp...&postcount=473

    Значи може отдолу може и отгоре, аз ще пробвам да го локализирам отгоре на първо време и от там да го сменя,

    А ако го сменям на канал кората под двигателя маха ли се?
    Last edited by kudev; 11-04-2015 at 08:15.
    Without heart we would be mere machines

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by kudev View Post
    Мерси Lordliness
    Аз сега малко преди да прочета отговора ти намерих няколко теми в които също има и твои мнения

    http://clubalfaromeo.com/forum/showp...06&postcount=6

    http://clubalfaromeo.com/forum/showp...&postcount=473

    Значи може отдолу може и отгоре, аз ще пробвам да го локализирам отгоре на първо време и от там да го сменя,

    А ако го сменям на канал кората под двигателя маха ли се?
    Маха се. Всъщност да махнеш кората отнема повече време от смяната на датчика.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •