Results 1 to 11 of 11

Thread: проблем с отварянето на багажника на 147

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    Пловдив
    Posts
    5

    Default проблем с отварянето на багажника на 147

    Момчета помагайте,колата ми е 147 jtdm 120 !Багажника престана да се отваря от дистанционното на клуча от копчето в купето също,знае ли някой дали има друг начин да го отворя аварийно ?

  2. #2

    Default

    Трябва да сгънеш задните облегалки и на самата ключалка отстрани има едно метално "ухо". Като го мръднеш се отключва.



  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by nedi71 View Post
    Момчета помагайте,колата ми е 147 jtdm 120 !Багажника престана да се отваря от дистанционното на клуча от копчето в купето също,знае ли някой дали има друг начин да го отворя аварийно ?
    Прегледай си предпазителите, може да има някой изгорял. Аварийно винаги можеш да го отвориш , дърпаш емблемата надясно вкарваш ключа и завърташ.

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by zombiran View Post
    Прегледай си предпазителите, може да има някой изгорял. Аварийно винаги можеш да го отвориш , дърпаш емблемата надясно вкарваш ключа и завърташ.
    Проблема е, че не на всички се върти емблемата. Ако е като моята няма друг начин освен с ухото.
    Научих го по трудния начин след като разбрах, че ако откачиш модула за ел стъклата на шофьорската врата, ключалката на багажника спира да работи докато не го закачиш обратно.



  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Проблема е, че не на всички се върти емблемата. Ако е като моята няма друг начин освен с ухото.
    Научих го по трудния начин след като разбрах, че ако откачиш модула за ел стъклата на шофьорската врата, ключалката на багажника спира да работи докато не го закачиш обратно.
    Принципно на всички се върти, ако е повредена или "залепена" е кофти и остава твоя метод. Но колегата не е споменал за такива проблеми и може просто да не знае, че се върти емблемата. Гледам, че му е първи пост, може да не е запознат с тънкостите на алфата . Иначе да , изкара ли се управлението на стъклата багажника отказва.
    Last edited by zombiran; 11-04-2015 at 10:02.

  6. #6
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    Пловдив
    Posts
    5

    Default

    модела е 2008 емблемите не помръдват !!!

    ---------- Post added at 12:35 ---------- Previous post was at 12:32 ----------

    благодаря ще пробвам !!!

  7. #7
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    Пловдив
    Posts
    5

    Default

    благодаря на всички които се отзоваха,стана със седалката и палчето на клучалката! наистина съм нов но се радвам че детската ми мечта се сбъдна а именно да карам някой ден алфа ,а иначе и аз имам проблем с модула за стъклата май е откачен защото копчетата за стъклата не работят счупени са !!!

  8. #8

    Default

    Ами най-вероятно за това не ти се отваря и багажника. Има едно болтче точно под него на самата кора на вратата. Развий го и извади модула (държи се на щипки) и виж какво е положението



  9. #9
    Запален алфист t0shet000's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Варна
    Posts
    151

    Default

    Quote Originally Posted by zombiran View Post
    Принципно на всички се върти, ако е повредена или "залепена" е кофти и остава твоя метод. Но колегата не е споменал за такива проблеми и може просто да не знае, че се върти емблемата. Гледам, че му е първи пост, може да не е запознат с тънкостите на алфата . Иначе да , изкара ли се управлението на стъклата багажника отказва.
    Не е вярно ! На моята също не се въртят. Свалял съм кората на капака на багажника - от долу под емблемата няма нищо, което да може да бъде ключалка ! В зависимост от нивото на оборудване, на някои не се върти
    Alfa Romeo 147 1.6 Twin Spark ECO 105 Hp

  10. #10
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by t0shet000 View Post
    Не е вярно ! На моята също не се въртят. Свалял съм кората на капака на багажника - от долу под емблемата няма нищо, което да може да бъде ключалка ! В зависимост от нивото на оборудване, на някои не се върти
    Така е моята също не се върти.Отваря се само с бутона за багажника на дистанционното.При авария пише си го и в книжката на колата се отваря от вътре по споменатия по напред в темата начин !
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  11. #11

    Default

    Мислих, че е стандартно при всички, извинявам се , за объркването.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •