Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20

Thread: Пропоръчайте ново авто-сд

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    36

    Default Пропоръчайте ново авто-сд

    Очарован съм от оригиналната музика, но определено и е минало времето и колкото и да ми се иска да я задържа е много непрактична...
    В момента съм с тези фабрични части,
    Blaupunkt RNS4 NAV + управление от волана,
    колони + усилвател и туба Bose,
    CD Changer Clarion.
    Молбата ми е да ми препоръчате модел който може да се върже с управлението от волана, да се върже също и към настоящия усилвател. Държа да има usb, ценовия диапазон е около 200-400лв за сд. Отделно да ми препоръчате къде биха ми го вързали всичко кадърно, мога и сам да се справя, но нямам толкова време, а и напоследък и нерви.

    П.С. Да се връзва и с интериора доколкото е възможно.
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.4 JTD 150hp 2002г.

  2. #2
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    36

    Default

    http://www.kijiji.it/annunci/ricambi...vagon/29644556

    ето това ми е в багажника, възникват следните проблеми, чинчове няма, значи всички входове са високо волтови или? Не разбирам много от това. Влизат сигурно около 20 кабела не съм ги броил, да не би това да е някакъв филтър за всички колони, или усилвател за всички колони? Какво сд трябва да търся, с 4 канала за усилвател и отделно за буфер, или сигнала ще си го взима от изходите за говорители те? Нещо това чудо с толкова кабели силно ме обърква...
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.4 JTD 150hp 2002г.

  3. #3
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    Сигнала го взима от изходите за говорителите.
    Честно казано, разликата е ще е малка и не знам дали ще си заслужава 400-500лв за ново ЦД. Ще има разлика де.

  4. #4
    Запален алфист ivo_63's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    ruse
    Posts
    487

    Default

    авто сд не блестят с качество на звука , по-скоро по-скъпите модели имат по добри шасибруферна памет, клариона си е много добра марка, не очаквай чудеса от авто сд , по -добрия звук идва от колоните и усилвателя
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD 105+++ EX
    Peugeout 2.2 HDI 133+++
    Alfa 159 +++ next

  5. #5
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Вземи си един Alpin и не се занимавай с други глупости! Ако искаш чист звук, всичко друго е компромис. Дори и най-евтините модели на тая марка се отличават с кристалния си звук и липсата на изкривяване, като усилиш малко повечко музиката. За съвместимостта ще ти кажат в магазина, кой точно модел ти трябва.
    Успех!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    36

    Default

    Ориентирал съм се към този модел Alpine CDE-9882Ri, но в няколко сервиза питам и ми казват, че да се вържат бутоните на волана е доста трудно, за pioneer ми казаха около 80-120лв и 1 месец за доставка на джаджата, а за останалите марки не се наемат изобщо да ми кажат дали е възможно и на какви пари. Някой връзвал ли е Алпина с бутони? Препоръчайте сервиз къде да отида?
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.4 JTD 150hp 2002г.

  7. #7

    Default

    Имам страхотно предложение за теб, нещо, за което съм сигурен на 100%, че няма да устоиш, авангардна гайда на реномирана марка и на разумна цена:

    http://olx.bg/avto-radio-resprom-novo-i74786274

    Ще фитне идеално на централната конзола, а и крадците не проявяват интерес.
    Former Alfa owner.

  8. #8
    Запален алфист ivo_63's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    ruse
    Posts
    487

    Default

    и аз имам

    http://olx.bg/unitra-magnetofon-unitra-i73657342

    пич , ако имаш пари за трошене - троши , в колата сд няма голямо значение ти казах, иначе кажи за колко искаш да ти натикам един марков боклук

    http://www.cnet.com/products/pioneer-avic-z130bt/ това е точно за теб - най-доброто за момента под 1000 $ ама 2-ра употреба
    ама ако мноооого искаш нещо топ и ново - ето ти
    http://www.pioneerelectronics.com/PU...on/AVIC-Z130BT
    Last edited by ivo_63; 15-04-2015 at 21:34.
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD 105+++ EX
    Peugeout 2.2 HDI 133+++
    Alfa 159 +++ next

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    36

    Default

    Сменям навигацията, защото не ми се занимава със трансмитери и да записвам дискове от преди 10г. Искам съвети за нещо на което ще мога да си вържа бутоните и да мога да пусна една флашка. Усилвател и всичко друго си остава. Не знам какви са тези закачливи нападки. Все едно махам последна дума на техниката за да сложа някое китайче. Това да слушам музика с по добро качество от трансмитера, за вас са трошене на пари, аз не смятам така. Написал съм неголяма според мен сума, все пак не се сменя всяка година. Не разбирам накъде биете и защо се подигравате!
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.4 JTD 150hp 2002г.

  10. #10
    Запален алфист ivo_63's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    ruse
    Posts
    487

    Default

    никой не ти се подиграва , обясних ти , че за добрия звук за авто сд най-голямо значение има усилвателя и колоните, каквото и сд да сложиш - все тая, има сд съвместими с мултиволана по 200 лв , вземаш едно такова и си цар.
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD 105+++ EX
    Peugeout 2.2 HDI 133+++
    Alfa 159 +++ next

  11. #11
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Quote Originally Posted by Lazarkk View Post
    Сменям навигацията, защото не ми се занимава със трансмитери и да записвам дискове от преди 10г. Искам съвети за нещо на което ще мога да си вържа бутоните и да мога да пусна една флашка. Усилвател и всичко друго си остава. Не знам какви са тези закачливи нападки. Все едно махам последна дума на техниката за да сложа някое китайче. Това да слушам музика с по добро качество от трансмитера, за вас са трошене на пари, аз не смятам така. Написал съм неголяма според мен сума, все пак не се сменя всяка година. Не разбирам накъде биете и защо се подигравате!
    Споко бе, ще им свикнеш, имай търпение, не са кофти хора, даже ще свикнеш с тях.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  12. #12
    Запален алфист ivo_63's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    ruse
    Posts
    487

    Default

    забравих да кажа , че най-добре е да вземеш радио+флаш вход , сд не ти трябва , радио за града и флашката за по път , марковите са по 100-120 лева
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD 105+++ EX
    Peugeout 2.2 HDI 133+++
    Alfa 159 +++ next

  13. #13

    Default

    А ако си най-маниак ще се обзаведеш с "Мерцедесът" на CD-тата:

    http://www.nakamichi.com/pfv/ICE/CDPlayer/CD700II.htm

    От това по-добро към момента няма, повярвай ми. Обърни внимание на параметрите на CD-плеъра.
    Former Alfa owner.

  14. #14
    Запален алфист ivo_63's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    ruse
    Posts
    487

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    А ако си най-маниак ще се обзаведеш с "Мерцедесът" на CD-тата:

    http://www.nakamichi.com/pfv/ICE/CDPlayer/CD700II.htm

    От това по-добро към момента няма, повярвай ми. Обърни внимание на параметрите на CD-плеъра.
    това е Vintage модел , няма го никъде и Накамичи отдавна не произвеждат сд, характеристиките му са като на нисък клас плеър - динамика 100 дб и изкривяване 0.003 е смешна работа , но за авто сд бива.
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD 105+++ EX
    Peugeout 2.2 HDI 133+++
    Alfa 159 +++ next

  15. #15
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by Lazarkk View Post
    Ориентирал съм се към този модел Alpine CDE-9882Ri, но в няколко сервиза питам и ми казват, че да се вържат бутоните на волана е доста трудно, за pioneer ми казаха около 80-120лв и 1 месец за доставка на джаджата, а за останалите марки не се наемат изобщо да ми кажат дали е възможно и на какви пари. Някой връзвал ли е Алпина с бутони? Препоръчайте сервиз къде да отида?
    Изборът ти е добър!
    Уредбата е като сградата. Започва се от основата и ако основата е калпава, то и сградата ще е калпава. Плеъра е основата и не случайно, на всички състезания на ЕМА за плеъри се използуват Алпини. Колкото и да е перфектен усилвателя, като му подадеш лайна, той освен гьобре друго не може да изкара. Обикновенно този плеър е толкова силен, че не се налага използуването на усилвател, освен за субуфера. Но всеки си има приоритети. Тоя модел се връзва към волана и няма проблеми, както и се управлява с дистанционно. Но дори и без тия екстри, пак си заслужава да го сложиш. Сам ще разбереш разликата.

    И свиквай на гавраджиите. Тука са много, но хубавото е, че и ти можеш да се гъбаркаш спокойно с тях!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •