Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: Интересен проблем спирачен апарат

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    sofia
    Posts
    34

    Default Интересен проблем спирачен апарат

    Здравейте,
    Колата ми е с дискови спирачки отзад.Едното задно колело има проблем: Спирачката задържа и накладката постоянно трие в диска и се стига чак до пушене,ако изминавам по голямо разстояние. Мислех си ,че задържа ръчната но не е така. Вдигнах колата на крик и установих следното: Почуках леко с чукче по спирачния апарат и веднага колелото се освободи и се развартя свободно на ръка. След това натиснах спирачката и колелото пак затегна. Отново леко почуках по апарата и веднага пак освободи.Винаги се оправяше с леко почукване. Всичко това без да пипам ръчната. Ако е клеясало бутало едва ли щеше да се оправя с леко почукване....Какво ли може да е?

  2. #2

    Default

    Водачи....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    sofia
    Posts
    34

    Default

    какво да направя в случая като са водачи? Да ги почистя? Как по-точно?Трябва ли да сваля апарата?

  4. #4
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Сваляш апарата и ... до тука беше лесното. Предполагам, че водачите са клеясали здраво и за това не ги назорвай! Ако трябва ги напои с ВД40 или някоя друга гадост и търпение му е майката. Много внимателно ги раздвижвай, до като излязат. После почистване и смазване , но не с масло или обикновена грес, а с графитна или друга, която не се разлага от водата. Виж и маншончетата.
    И накрая, ако е скъсано мехчето на апарата и цилиндъра е ръждясал, а накладките са износени, много е вероятно и цилиндъра да заклинява.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  5. #5

    Default

    Водачите са два на апарат с гумените маншони.Развий болтовете.Свали накладките и самият апарат. Извади водачите.С фина шкурка ги зачисти/с фина имам предвид наистина фина/.Смажи ги с грес и ги сложи обратно.

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    22:08.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  6. #6
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  7. #7
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Обаче е много вероятно проблема да не е във водачите на спирачния апарат. Има вероятност да задържат спирачните маркучи. Тества се лесно, когато апарата задържи, отвиваш пробката, ако изтече течност и колелото се освободи, значи някой от 2-та маркуча на въпросното колело е запушен.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  8. #8
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Абе водачи водачи ама пре спокоино може да се окаже като еи тука http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=48999 случващото се...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  9. #9
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Ейййй!
    Ама пак не четете!
    Човекът казва, че като почука по апарата, а не по АБС-а се оправя!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  10. #10

    Default

    Провери маркучите.

  11. #11
    Запален алфист AHAHu's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Варна
    Age
    36
    Posts
    102

    Default

    Здравейте , колеги , аз също имам сходен проблем . Спирачките ми задържат и след почукване по апарата се освобождава (става дума за заден десен апарат) . Но странното е ,че това задържане се получава , след като покарам известно време , се получава така . И имам чувството , че като изгася колата и после я запаля , спирачките престават за задържат .

    Според вас това от водачи ли е ?
    Last edited by AHAHu; 14-04-2015 at 12:54.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 210 hp , no dpf & egr

  12. #12
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Така или иначе с гледане и фърляне на боб няма са упрай, сваляш гумата и гледаш.Освен от водаче може накладките да лягат плътно в леглата си и когато покараш се загряват разширяват и задържат и трябва почукване или друго сътресение да ги освободи, освен това се натрупват и замърсители дето съвсем "уплътняват " работата.Металната основа на накладката е рязяня ня преса и има чепаци/не е права повърхност ами има едно ръбче дето се появява когато поансона и матрицата се поизносят и не режат ами провлачват материала/Та аз винаги им удрям една пила и проверявам дали свободно се движат.Иначе водачите писахавече - почистваш с коресилин и удряш ситна шкурка да паднат ръждинвите петънца нещо от сорта 200 - 240.Най добре водна. после грес и завиваш.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  13. #13
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Ейййй!
    Ама пак не четете!
    Човекът казва, че като почука по апарата, а не по АБС-а се оправя!
    Къде видя да пише да се удря нещо някъде по Абс-а незнам...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  14. #14
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by AHAHu View Post
    Здравейте , колеги , аз също имам сходен проблем . Спирачките ми задържат и след почукване по апарата се освобождава (става дума за заден десен апарат) . Но странното е ,че това задържане се получава , след като покарам известно време , се получава така . И имам чувството , че като изгася колата и после я запаля , спирачките престават за задържат .
    Това става от сервото!

    Според вас това от водачи ли е ?
    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Къде видя да пише да се удря нещо някъде по Абс-а незнам...
    Ами точно защото казва, че удря по апарата , а не по АБС. Иначе си прав, ама тука са казани други симптоми!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  15. #15
    Запален алфист AHAHu's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Варна
    Age
    36
    Posts
    102

    Default

    Здравейте , колеги ! При мен проблемът беше в мръсотия до накладките , където е металната пластинка . Днес след смяната на накладките , изчистване на мръсотията по спирачния апарат , премахване на ръбовете по диска (макар и малки ...). За сега поне всичко е наред
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 210 hp , no dpf & egr

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •