Results 1 to 13 of 13

Thread: Помогнете - обезвъздушаване съединител АЛФА 166

  1. #1

    Default Помогнете - обезвъздушаване съединител АЛФА 166

    Здравейте колеги - имам странен проблем - долната помпа на съединителя протече, в сервиз ми я смениха, затвориха всичко и вече втори ден не могат да обезвъздушат системата. . . Бегачката е АЛФА 166, 2,4jtd 185к.с. 2007г. . . Когато стана белята и ми изтече маслото забелязах, че от казанчето на спирачната течност не липсва масло - може ли да се захранва от отделно казанче, например да е върху педала на съединителя, при горната помпа някъде. . .

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Няма друго казанче.
    Проверете да няма запушване на входната тръба на помпата.
    Трябва да се обезвъздушава от щуцера за обезвъздушаване в предната част на горния цилиндър.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3

    Default

    Чакай, чакай, ти си с лагер помпа, нали? На самата нея има за обезвъздушаване

  4. #4

    Default

    Долната помпа коя е според теб?
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  5. #5

    Default

    Цитат:
    Първоначално публикувано от lordliness
    Долната помпа коя е според теб?

    Абе аз не те гледам теб, а моят любимец.

    ---------- Post added at 17:23 ---------- Previous post was at 17:19 ----------

    Цитат:
    Първоначално публикувано от италианеца
    Здравейте колеги - имам странен проблем - долната помпа на съединителя протече, в сервиз ми я смениха, затвориха всичко и вече втори ден не могат да обезвъздушат системата. . . Бегачката е АЛФА 166, 2,4jtd 185к.с. 2007г. . . Когато стана белята и ми изтече маслото забелязах, че от казанчето на спирачната течност не липсва масло - може ли да се захранва от отделно казанче, например да е върху педала на съединителя, при горната помпа някъде. . .

    Като обезвъздушават, има ли изтичане на масло като помпат отнякъде? Например да е протекло от кутията на съединителя?
    От общото казанче влиза в помпата на педала, виж някъде за теч дори в купето или за прищипан маркуч от казанчето до помпата на педала

  6. #6

    Default

    Питам автора коя помпа нарича горна. Ако каже ще му кажа как се обезвъздушава.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  7. #7
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Лорде автора е на 5мнения Не го тормози с въпроси Просто му подайте темата Съжалявам че немога аз да свърша това То помпи работни цилиндри А моето мнение е че и аз много се блъсках като обезвъздушавах моята Надуване с уста помпене чакане и така доста пъти
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  8. #8

    Default

    Ами горна помпа имам предвид на педала - при някои автомобили имало отделно казанче с отделно масло именно върху педала - така ми казаха разни разбирачи - как е при моята не знам. . .

  9. #9

    Default

    Казанчето е едно. Трябва да се върнеш при тези, които са ти сменили помпата на педала да и откачат изходящия маркуч и първо да обезвъдушат там. Няколко пъти, ако е необходимо. И чак след това другата помпа от щуцера. Не знам дали са процедирали така. Това е начина. Докато стане. Мъка е и сам няма да можеш сигурно.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  10. #10
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by италианеца View Post
    Здравейте колеги - имам странен проблем - долната помпа на съединителя протече, в сервиз ми я смениха, затвориха всичко и вече втори ден не могат да обезвъздушат системата. . . Бегачката е АЛФА 166, 2,4jtd 185к.с. 2007г. . . Когато стана белята и ми изтече маслото забелязах, че от казанчето на спирачната течност не липсва масло - може ли да се захранва от отделно казанче, например да е върху педала на съединителя, при горната помпа някъде. . .
    Нали това е в сервиз? Като не могат да я обезвъздушат гравитачно, работата се прави с вкарване на спирачна течност обратно, под налягане. Някой е натиснал педала, когато системата е била празна и буталото на помпата е заседнало. Ако не го избута обратното налягане, следва разглобяване, за да се върне буталото в изходно полажение.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  11. #11

    Default

    Готово - оправиха я, след като смениха и горната помпа - не правила налягане. . . Сега обаче педала стана по-твърд и с по-къс ход, не слиза чак до долу. . . Както и да е - може би като покарам ще се оправи. . . Благодаря на всички за инфото!

  12. #12
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by италианеца View Post
    Готово - оправиха я, след като смениха и горната помпа - не правила налягане. . . Сега обаче педала стана по-твърд и с по-къс ход, не слиза чак до долу. . . Както и да е - може би като покарам ще се оправи. . . Благодаря на всички за инфото!
    Уфф. С прискърбие ще ти кажа, че по-вероятно е да има продължение по темата. Дълго е да обяснявам защо.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Уфф. С прискърбие ще ти кажа, че по-вероятно е да има продължение по темата. Дълго е да обяснявам защо.
    Вика му се съединител долу

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •