Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 38

Thread: Проблем с централното заключване

  1. #1

    Default Проблем с централното заключване

    Здравейте колеги, от скоро имам следния проблем с централното: като натисна бутона за заключване, колата се заключва и веднага след това се отключва сама, при повторен опит същото и след няколко повторения спира да реагира, а на дистанционното светва диодчето. Колата е с оригиналното централно заключване, без аларма с червения ключ който е д двата бутона за отключване/заключване и за багажника. Ако някой е имал такъв проблем нека сподели.

  2. #2
    Запален алфист tweety's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    206

    Default

    В момента аз имам същият проблем. Аз открих, че виновника при мен е машинката на шофьорската врата. Като натиснеш копчето да заключиш виж всичките палчета на всяка врата. Ако някое от тях не отиде в положение заключено значи тази врата ти е виновника.

  3. #3

    Default

    При мен предна дясна врата май ми прави проблема, и в такъв случай каква е процедурата?

  4. #4
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Въпросните ключета за които говори колегата, най-лесно се проверяват като се мерят веригите им на буксите на вратите:



    Ако ключето работи нормално трябва при едното положение на бутона да има верига между D2 и C8 . При другото положение на бутона трябва тази верига да изчезне и да се появи между D2 и C6.

    Погледни - тук е описана процедурата:

    http://clubalfaromeo.com/forum/showp...6&postcount=82

    Ако се установи, че това не е така, трябва да се стигне до бравата и да се разглоби за да се стигне до виновника.

    Ако установиш, че ключетата работят коректно, свали модула за централното (жълта кутийка зад ICS-а) и провери дали вътре платката не се е наквасила с антифриз.
    Last edited by ecotronic; 27-08-2015 at 11:21.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #5

    Default

    Благодаря ви за съдействието колеги, но при мен виновника се оказа предна дясна машинка. Срещу 50 лева проблема ми се реши

  6. #6
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    София
    Posts
    12

    Default

    Здравейте,
    При мен проблема е малко по-голям!
    Изведнъж едновременно спряха централното заключване, отварянето на капака на багажника, капачката на резервоара и осветлението в купето и багажника.
    Иначе фабричната аларма си работи.
    156 1.8 TS '98
    166 2.4 JTD '05

  7. #7
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Провери си бушоните.

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  8. #8
    Запален алфист tweety's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    206

    Default

    Весела Коледа на всички!

    Взех си бравата на шофьорската врата от морга. При опита за смяна (без да сглобявам корите) поведението и е същото като моята - при натискане на копчето на ключа никакво механично движение. Останалите врати се заключиха и отключиха след 2 сек.

    Въпросът ми е как мога да тествам тази брава/машинка дали работи електрически? Мога ли да и подам на някой от пиновете 12В и трябва ли някакво механично движение да се случи? Искам да я проверя, за да съм 100% сигурен преди да я върна.

  9. #9
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by tweety View Post
    Весела Коледа на всички!

    Взех си бравата на шофьорската врата от морга. При опита за смяна (без да сглобявам корите) поведението и е същото като моята - при натискане на копчето на ключа никакво механично движение. Останалите врати се заключиха и отключиха след 2 сек.

    Въпросът ми е как мога да тествам тази брава/машинка дали работи електрически? Мога ли да и подам на някой от пиновете 12В и трябва ли някакво механично движение да се случи? Искам да я проверя, за да съм 100% сигурен преди да я върна.
    Честита коледа!

    Има 2 начина да направиш това.

    1 - На буксата между вратата и купето - D30 (за да не разглобяваш вратата)

    Трябва да подадеш 12 V между пиновете за мотора (C9 и C10), като въртиш поляритета за да заключва/отключва.



    Преди това натисни езика на бравата да щракне за да симулираш положение затворена врата.

    2 - На буксата на самата брава (N50) (пинове B4 и B5)

    И в двата случая тази схема ще те ориентира, макар и това което съм означавал на нея да не касае мотора на бравата.
    Last edited by ecotronic; 25-12-2015 at 12:24.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #10
    Запален алфист tweety's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    206

    Default

    Бравата е свалена. Тя има 2 букси - едната с 2 извода, другата с 5. Можеш ли да ме ориентираш директно на нея как да процедирам?

  11. #11
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Буксата с петте пина - подай 12 V между пинове 4 и 5, и виж дали върти моторът (дали заключва и отключва, като сменяш поляритета).


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #12
    Старши алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    503

    Default

    При мен задна дясна се затваря само от копчето. Центалното не и въздейства, зачлючва и отключва нормално другите 3 врати. Къде да търся проблема ?
    Alfa Romeo 156 SELESPEED 09.99-EX, Alfa Romeo 166 06.01 & BMW E39 525tds Touring

  13. #13
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by nicks1 View Post
    При мен задна дясна се затваря само от копчето. Центалното не и въздейства, зачлючва и отключва нормално другите 3 врати. Къде да търся проблема ?
    Моторчето в бравата най-вероятно е сдало багажа.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #14
    Запален алфист tweety's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    206

    Default

    И при мен се оказа моторчето. Кажете сега от къде мога да си намеря такова. От детски играчки не мога да попадна точно на такова пък и те са на 3 или 6 волта. В Монтана никъде нямат моторче с тези размери. След празниците ще търся в София, но ще е добре ако насочите къде мога да намеря.

  15. #15
    започва да се пристрастява antonios's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    POMORIE
    Posts
    59

    Default

    Тези моторчета са много разпространени, разликата е в зъбчатката,аз си взех такова от универсалните машинки за централно заключване
    0887902720 166 2.4jtd20v 2005

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •