Results 1 to 1 of 1

Thread: налягане в резервоара

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    РУСЕ
    Posts
    50

    Default налягане в резервоара

    Здравейте! Колеги, колата е 146, 1.3 боксер, с обикновена АГУ. От няколко дни ми прави впечатление, че в резервоара се създава налягане и то доста осезаемо. Не знам някъде около гърловината дали има клапан за освобождаване на налягането или капачката на резервоара играе ролята на клапан. Според мен би следвало в резервоара да се образува вакум от помпата, който да се регулира от клапан, а не обратното, т. е. да се създава налягане. Не съм наясно и моля за вашите мнения по въпроса. Също така, към щуцер на всмукателния колектор, посредством една "Г" образна гумена връзка е съединено маркуче, което според мен отиво в резервоара. Каква е ролята му?
    Направи ми също впечатление, че когато запаля на бензин /независимо дали е топла или студена/ отначало работи добре, но след известно време /около 2 мин./се усеща колебание в работата на ДВГ. На газ няма проблеми. Мисля, че за тази кратка работа на двигателя се създава нялагането в резервоара и от там се влошава работата. Дано съм представил ясно проблема.
    Благодаря за изказаните мнения?
    П.С. Дюзите са чистени, МПХ, МАП и ТПС - работят. Двигателя не "дърпа" въздух. Дроселовата клапа и маркуча за картерната вентилация са почистени. Датчиците за въздух и температурата на водата са сменени.
    Last edited by veselin71; 30-06-2017 at 17:13.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •