Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 38

Thread: Питане относно налягане на гуми 215/45/17

  1. #1
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default Питане относно налягане на гуми 215/45/17

    Понеже съм с посочения размер летни гуми не ми е ясно на колко бара да ги напомпам
    По таблицата на моята кола дето прилагам е дадено предни 2,4 Bar задни 2,3 Bar но отдолу е написано на топли гуми да се увеличи с + 0,3 Bar.От това следва ли да ги напомпам предна 2,7 Bar и задни 2,6 Bar или не е така-вижда ми се много май !
    Много от вас карат такъв размер гуми и очаквам различни мнения/по точно всеки с такива гуми колко ги помпа/?
    Last edited by eproHD; 20-07-2016 at 11:26.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  2. #2
    Запален алфист fakirastanly's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Razgrad
    Posts
    267

    Default

    Така и аз съм въпроснят размер и зимни и летни.
    използвам тайвански ленти nankang ns 20
    зимни китайски hifly win turi 205
    ефтини нови гуми с добри показатели въпреки че всички плюят ефтината гума нямам балони нито съм пръскал гума на нашите чудесни пътища спират доста добре на мокро неса шумни искат малко повече баланс специално китайските 50-70 грама.
    Пиша всичко това за гумите за да не се хвърляте на маркови втора ръка дето били много хубави а са твърди като камък и сцепление няма.
    зимните ги държа на 2.5 и четирите
    лятните отпред 2.6 отзад 2.5

    ---------- Post added at 12:52 ---------- Previous post was at 12:44 ----------

    Служебни те ни коли се карат с маркови гуми и те стават на камък за година и полвина.По мой наблюдения в бг най качествената гума за мен е Vredestein.
    Alfa 147 JTD 16v 140hp Distinctive
    0w40 Shell Helix Ultra

  3. #3
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by fakirastanly View Post
    Така и аз съм въпроснят размер и зимни и летни.
    използвам тайвански ленти nankang ns 20
    зимни китайски hifly win turi 205
    ефтини нови гуми с добри показатели въпреки че всички плюят ефтината гума нямам балони нито съм пръскал гума на нашите чудесни пътища спират доста добре на мокро неса шумни искат малко повече баланс специално китайските 50-70 грама.
    Пиша всичко това за гумите за да не се хвърляте на маркови втора ръка дето били много хубави а са твърди като камък и сцепление няма.
    зимните ги държа на 2.5 и четирите
    лятните отпред 2.6 отзад 2.5

    ---------- Post added at 12:52 ---------- Previous post was at 12:44 ----------

    Служебни те ни коли се карат с маркови гуми и те стават на камък за година и полвина.По мой наблюдения в бг най качествената гума за мен е Vredestein.
    Благодаря за отговора ти...но очаквах повече мнения !
    Аз преди да напиша темата ги напомпах предни 2,65 и задни 2,55 значи съм бил на правилен път.Преди все ги карах предни 2,4 и задни 2,3 и все нещо не ми харесваше как вози.И ми се струваха все меки отпред при 2,4 Bar.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  4. #4
    Запален алфист fakirastanly's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Razgrad
    Posts
    267

    Default

    Като цяло возията на 147 си е твърда и с по малкият размер гуми един френски автомобил вози доста по комфортно ама там пък има други емоции

    Ами дано да има повече мнения от хорара дето се състезават и имат опит с по високи скорости как се държат гумите ако е с малко барове кривиш чанти ако е много нагоре пръскаш гума.Опитвал съм и на 2.7 но доста почва да друса и предполагам окачването няма да му е много добре.

    Препоръчвам ти да сложиш метални винтили няма спад в налягането след по дълъг период от време или скачане в дупка.
    Last edited by fakirastanly; 16-04-2015 at 15:36.
    Alfa 147 JTD 16v 140hp Distinctive
    0w40 Shell Helix Ultra

  5. #5
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by fakirastanly View Post
    Като цяло возията на 147 си е твърда и с по малкият размер гуми един френски автомобил вози доста по комфортно ама там пък има други емоции

    Ами дано да има повече мнения от хорара дето се състезават и имат опит с по високи скорости как се държат гумите ако е с малко барове кривиш чанти ако е много нагоре пръскаш гума.Опитвал съм и на 2.7 но доста почва да друса и предполагам окачването няма да му е много добре.

    Препоръчвам ти да сложиш метални винтили няма спад в налягането след по дълъг период от време или скачане в дупка.
    Ами то даже в книжката си пише ако се кара постоянно над 160 к/ч да се напомпат 2,7 предни и 2,6 задни
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  6. #6
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Колега,най-достовернето налягане можеш да го погледнеш или на шасито на шофьорската врата или на капачката на резервоара.И в интерес на истината както и в спонатите от теб таблици това е минималното налягане което трябва да е в гумите,а не средно.Много хора си мислят че е средно но не е.И от студена на топла гума налягането се вдига с 0,2,а не с 0,3 бара лично съм го засичал.За това за да дойдеш на средното налягане сложи още 0,2 бара.Аз така права.Предни и задни според мен не трябва да имат разлика.Аз имах 205/55/16 винаги съм ги помпал когато са били загряти на 2,7 бара.Понеже точното им налягане трябва да е 2,5 бара,но като прибавиш още 0,2 че са загряли става 2,7.Мисля че и за твойте 2,5 и на 4-те е перфектно.Ако са загряли съответно 2,7.
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  7. #7
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by vesko11 View Post
    Колега,най-достовернето налягане можеш да го погледнеш или на шасито на шофьорската врата или на капачката на резервоара.И в интерес на истината както и в спонатите от теб таблици това е минималното налягане което трябва да е в гумите,а не средно.Много хора си мислят че е средно но не е.И от студена на топла гума налягането се вдига с 0,2,а не с 0,3 бара лично съм го засичал.За това за да дойдеш на средното налягане сложи още 0,2 бара.Аз така права.Предни и задни според мен не трябва да имат разлика.Аз имах 205/55/16 винаги съм ги помпал когато са били загряти на 2,7 бара.Понеже точното им налягане трябва да е 2,5 бара,но като прибавиш още 0,2 че са загряли става 2,7.Мисля че и за твойте 2,5 и на 4-те е перфектно.Ако са загряли съответно 2,7.
    Всичко написано от теб ми и е ясно !..Но ме интересува дали сутрин като ги премеря рано на студена гума трябва да показва 2.4 или 2.6 за предните говоря
    И много ясно като покараш тези дето си напомпал на 2.4 и загреят ще покаже 2.6 а тези дето си напомпал на студено 2.6 и загреят ще покаже 2.8
    Мен ме интересува студени сутрин колко трябва да са 2.6 предни и 2,5 задни или 2,4 предни и 2.3 задни.А не като ги е напекло слънцето 40 градуса примерно
    А и твоите са 205/55/16
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  8. #8
    Старши алфист barash's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Кърджали
    Age
    43
    Posts
    604

    Default

    Колега аз ги карам 2.4 и четирите гуми в градски условия.
    За извънградско ги правя 2.6 пак х4.
    156 2.4 jtd 2001 Sportwagon Sony,Hertz,Boss & JBL sound
    KONI sport adjustable suspension kit,Big BREMBO brake kit
    18 inches Blackline alloy wheels
    Audi a4 b6 1.8t 2005 Convertible - 20 inches Rs4 alloy wheels

  9. #9
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    Всичко написано от теб ми и е ясно !..Но ме интересува дали сутрин като ги премеря рано на студена гума трябва да показва 2.4 или 2.6 за предните говоря
    И много ясно като покараш тези дето си напомпал на 2.4 и загреят ще покаже 2.6 а тези дето си напомпал на студено 2.6 и загреят ще покаже 2.8
    Мен ме интересува студени сутрин колко трябва да са 2.6 предни и 2,5 задни или 2,4 предни и 2.3 задни.А не като ги е напекло слънцето 40 градуса примерно
    А и твоите са 205/55/16

    Предни задни това го зарежи.И на 4-те трябва да е еднакво налягането.Дали е рано сутрин или късно вечер нема значение,ако колата е седяла на място повече от половин час,гумите вече са студени.Според мен 2,5 бара ще ти е перфектното налягане на студени гуми.Няма значение че мойте са 205/55/16.На бимата бях с 225/45/17.Фабриканта ми даваше 2,3 минимално за тоя цолаж,аз слагам+0,2 бара да го докарам на средно и пак ми идваше на 2,5.И си мери налягането само на ОМВ там са най-точните компресори.
    Last edited by кученцетоОгиитаткоДоги; 16-04-2015 at 20:46.
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  10. #10

    Default

    И с какво мерите такива точни налягания
    Карам с 2.4 . Гумата трябва да лежи на пътя с целия протектор.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  11. #11
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by vesko11 View Post
    Предни задни това го зарежи.И на 4-те трябва да е еднакво налягането.Дали е рано сутрин или късно вечер нема значение,ако колата е седяла на място повече от половин час,гумите вече са студени.Според мен 2,5 бара ще ти е перфектното налягане на студени гуми.Няма значение че мойте се са 205/55/16.На бимата бях с 225/45/17.Фабриканта ми даваше 2,3 минимално за тоя цолаж,аз слагам+0,2 бара да го докарам на средно и пак ми идваше на 2,5.И си мери налягането само на ОМВ там са най-точните компресори.
    В първия пост както се вижда за моите гуми е дадено 2,4 на 2,3 това е изрезка от книжката на колата /упътването/ еднакви са за другите размери гуми.С една дума няма се разберем май.
    Най ми се вижда правилно 2,6 на 2,5 както ми е написал първия колега отговорил ми който е с кола модел като моята !
    Другите ми правите съчинения по картинка-понеже за всеки модел е различно
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  12. #12
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  13. #13
    Запален алфист ivo_63's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    ruse
    Posts
    487

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    И с какво мерите такива точни налягания
    Карам с 2.4 . Гумата трябва да лежи на пътя с целия протектор.
    с микрометър с какво , как питаш тоя веско11 си е капацитет отвсякъде
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD 105+++ EX
    Peugeout 2.2 HDI 133+++
    Alfa 159 +++ next

  14. #14
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    И с какво мерите такива точни налягания
    Карам с 2.4 . Гумата трябва да лежи на пътя с целия протектор.
    Аз ги меря с това за другите не знам
    Last edited by eproHD; 20-07-2016 at 11:26.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  15. #15

    Default

    Аз не съм виждал два уреда или две помпи да мерят еднакво. На по- добрите пише, че не са калибрирани, на евтините - нищо.
    И понеже колата е тежка отпред там по високо налягане. Отзад по ниско иначе няма сцепление и въртележки.
    Last edited by lordliness; 16-04-2015 at 21:02.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •