Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 49

Thread: Alfa 156 1.8TS - гори много масло след основен ремонт !

  1. #1
    Заклет Алфист Kanev's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    125

    Exclamation Alfa 156 1.8TS - гори много масло след основен ремонт !

    Колеги ще ви помоля за малко помощ. Лятото водната помпа сдаде багажа и маслото и водата се смесиха
    След това правих основен ремонт - сегменти, биелни лагери, нова глава, свещи и т.н. - общо взето изръсих пари горе долу колкото ми струва колата.
    Първо сипахме масло 10w40 да поработи с него 2 часа на място. След това пак смяна на маслото с 10w40 и с него карах около 500км. После сипахме Selenia Racing. 3000км съм я карал само до 3500об. макс. В смисъл би трябвало да се е разработила както си трябва.
    Та проблема е, че вече съм минал 6500км. след ремонта, а колата гори около литър масло на 1000 км. Най - силна е пушилкта като температурата стигне към 90 градуса - все едно че карам стара нафтова печка само дето дима не е толкова черен.
    В понеделник ще съм при човека който й прави ремонта. Той ми говори някакви глупости от типа на " Дай да й сложим една добавка Golden Eagle и вече няма да гори масло". Според мен вече на 6500км. след ремонта изобщо не би трябвало да гори масло - както си беше и преди него.
    Ще ви помоля за съвет от къде може да идва проблема? Какво да гледаме като му я закарам?
    Alfa Romeo 156 1.8TS' 97 - EX
    Alfa Romeo 156SW 1.9JTD 16V M-Jet' 04

  2. #2

    Default

    След такъв ремонт не трябва да гори грам. Закарай му я и да ти я оправи за негова сметка. Може цилиндрите да са на елипса.
    Last edited by lordliness; 17-04-2015 at 17:22.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #3
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Или калпави сегменти..., няма да си първия
    Какво значи основен ремонт, нови бутала, шлайф на 1/2/3 ремонт и т.н.?
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  4. #4
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    Гиотце сигментииии и това му майката 150 лв ама знаеш кво слагаш
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  5. #5
    Заклет Алфист Kanev's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    125

    Default

    1800 лв. кеш съм му броил с мисълта, че тая кола си остава вечно моя. Всичко е сменено без бутала, валове, цилиндров блок, клапани, вариатор . Сегментите уж стрували 300 лв. много хубави ми бил сложил... Карам му я и да си я оправя за негова сметка. Не съм му дал парите, за да доливам по литър масло на всеки 1000км. Предполагам като измерим компресията и нещата би трябвало да си проличат.
    Last edited by Kanev; 17-04-2015 at 20:45.
    Alfa Romeo 156 1.8TS' 97 - EX
    Alfa Romeo 156SW 1.9JTD 16V M-Jet' 04

  6. #6
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Щом не са сменяни бутала, означава, че ремонт не е правен а само са подменяни сегменти. Нови сегменти на елипсовидно износени цилиндри може да е по-лошо от старите, които са се напасвали по овала. Да не говорим, че така може и да се натрошат.

    Не знам, какво разбират днешните "майстори" под ремонт на двигател, но този е в грешка с понятията.
    На такъв и златни добавки, не могат да му компенсират некомпетентните действия.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #7
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Quote Originally Posted by Kanev View Post
    1800 лв. кеш съм му броил с мисълта, че тая кола си остава вечно моя. Всичко е сменено без бутала, валове, цилиндров блок, клапани, вариатор . Сегментите уж стрували 300 лв. много хубави ми бил сложил... Карам му я и да си я оправя за негова сметка. Не съм му дал парите, за да доливам по литър масло на всеки 1000км. Предполагам като измерим компресията и нещата би трябвало да си проличат.
    Да не повтарям Любо ама - основен ремонт е смяна на нови бутала и сегменти, цилиндрите се хонинговат до ремонтен размер.Основни,биелни лагери.Това за блока.Ако не хправил шлайф на блока значи нищо не правил.Първо се купуват буталата и после по тях се шлайфа всеки цилиндър за себе си.Коляновия вал се замерват щийките и според износването се слага ремонтен размер лагери, ако е необходимо се шлайфа и коляновия вал до съответния ремонтен р-р.Ся ако кажеш че клепенте ги е причукал с чука зада си легнат в леглата оле майко.-Толкоз доверени сервизи ма във форума де ги намирате тия не знам.Два ремонта съм правил, верно не алфа, но принципа е същия масло ми е горала първите 1000-1500 после спира, и то съвсем малко.Сменям го и газ.Кви 5- 6000 разработване кви пет лева.
    Last edited by dimitar_vd62; 17-04-2015 at 21:17.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  8. #8

    Default

    Как водната помпа смеси вода и масло?
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  9. #9
    Заклет Алфист Kanev's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    125

    Default

    Водната помпа даде фира, прегрях двигателя и стана мазалото...
    Alfa Romeo 156 1.8TS' 97 - EX
    Alfa Romeo 156SW 1.9JTD 16V M-Jet' 04

  10. #10
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    След като не го настъпваш да го разработваш как успя да го прегрееш.Водната помпа няма касетелство с маслото.Гарнитура на главата от там става смесването помпата само го върти.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  11. #11
    Заклет Алфист Kanev's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    125

    Default

    Просто усещам как в понеделник този човек трябва да направи това за което ми е взел парите. Вика ми "Тоя двигател ако пипне маслото аз китаец да стана". Китаец не знам дали ще стане, но няма да ни е приятен разговора
    Alfa Romeo 156 1.8TS' 97 - EX
    Alfa Romeo 156SW 1.9JTD 16V M-Jet' 04

  12. #12
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Главата предполагам е втора употреба. Ревизирана ли е преди монтажа?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #13
    Заклет Алфист Kanev's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    125

    Default

    Да главата е ревизирана както си му е реда. Това е според неговите думи. Три дена я работи тая кола и сега просто ще нтрябва да работи за негова сметка да си оправя бакиите
    Last edited by Kanev; 17-04-2015 at 22:50.
    Alfa Romeo 156 1.8TS' 97 - EX
    Alfa Romeo 156SW 1.9JTD 16V M-Jet' 04

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by Kanev View Post
    Просто усещам как в понеделник този човек трябва да направи това за което ми е взел парите. Вика ми "Тоя двигател ако пипне маслото аз китаец да стана". Китаец не знам дали ще стане, но няма да ни е приятен разговора
    Купи му в понеделник малко китайски гъби муар с едни клечки и го нахрани.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  15. #15
    Заклет Алфист Kanev's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    125

    Default

    Или ще прави колата или ще яде гъби...
    Alfa Romeo 156 1.8TS' 97 - EX
    Alfa Romeo 156SW 1.9JTD 16V M-Jet' 04

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •