Results 1 to 6 of 6

Thread: 2.4 jtd, 136hp, питанка

  1. #1
    започва да се пристрастява newmachine9009's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    Велико Търново/Варна
    Posts
    41

    Default 2.4 jtd, 136hp, питанка

    Здравейте, от днес съм собственик на алфа 156 2.4 jtd, та искам да попитам нормално ли е от дебелия маркуч, който е показан на снимка да изхвърля някаква тъкмо кафява течност, не мога да определя дали е нафта или масло. Маркучът е сцепен от едната страна и след като се прибрах (изминал съм около 160км) го забелязах. Че не е нормално да е сцепен е ясно, но от там не трябва ли да минава само въздух? Утре ще карам колата за обслужване в сервиз, но исках да разбера предварително за какво става дума и дали има проблем от това, че не минава само въздух. Не съм добре запознат с устройството и начина на работа на дизеловите двг, та затова ми се струва притеснително.
    Благодаря предварително за отговорите
    [img=http://s24.postimg.org/cqg5d4b3l/alfa_romeo_156_sportwagon_2_4_jtd_distinctive_2.jp g]

  2. #2
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Смуче въздух,дюзите впръскват нафта в цилиндрите и те така.Нафта няма как да попадне най-вероятно масло от турбото.Турбото засмуква въздух и го нагнетява под налягане в цилиндрите.Турбото се смазва от маслото на двигателя и предполагам ако има износени лагерни втулки да избива към студената част и от там с въздуха попада в тоя маркуч.Не знам картерните газове де отиват след тях може и да е поомаслено ма точно там дет си оградил не би трябвало да има такава гнус.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  3. #3

    Default

    Всички които съм виждал вкарват масло там в кулера. Не е кой знае какво. Може да върви много така.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  4. #4
    Запален алфист zdravko_ss's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Плевен
    Age
    43
    Posts
    481

    Default

    Смени го този маркуч обаче.Нормално е да има малко масълце в него, от картерната вентилация има маркуч ,който е вързан точно на входа на турбото.
    _156_2,4_JTD_136hp_-EX
    156 FL 1,9 JTD 115hp "05

  5. #5
    започва да се пристрастява newmachine9009's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    Велико Търново/Варна
    Posts
    41

    Default

    Благодаря за бързите отговори Утре ще карам колата на сервиз за обслужване и ще сменят и него. А иначе, което най-много ме притеснява е да не е някакъв сериозен проблем в турбото, защото знам, че там цените за ремонти или ново турбо са доста сериозни.

  6. #6
    Запален алфист zdravko_ss's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Плевен
    Age
    43
    Posts
    481

    Default

    Спокойно, и аз имам омазняване в този маркуч, но нямам проблеми с турбото.
    _156_2,4_JTD_136hp_-EX
    156 FL 1,9 JTD 115hp "05

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •