Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 58

Thread: Пистов ремък се откачи при запалване

  1. #16
    Старши алфист alfista 96's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Пловдив, Кичука
    Posts
    569

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Как е ЦНС- то? Добре ли?
    Ко тва?

    ---------- Post added at 09:13 ---------- Previous post was at 09:10 ----------

    Quote Originally Posted by kudev View Post
    Колеги, може ли да се прави компресора на климатика или няма начин трябва да се сменя с друг?
    Ако повредата вътре в компресора/ос буталца и др/ няма оправия.Вземе ли да затяга компресора ,търси друг.
    Alfa Romeo 156 2.4JTD , 156 SW 2.4 JTD ,156 SW 1.9 JTD , 156 SW 1.9 JTD Q4 ,147 1.9 JTD

  2. #17

    Default

    Колги, днеска пак ми падна ремъка вече смених 3 ремъка, демпферна шайба, климатика съм го изключил, всички ролки,
    Всички шайби се движат...
    Единственото което се сещам амартисьорчето на отяжката ролка да ми прави бели,


    Последният път като ми сменяха ремъка гледах как стават нещата и забелзях като запалихме колата, че оптяжката ролка постоянно вибрира като е на свободна, но като се подаде газ и се успкоява. Оптяжният механизъм как трябва да се държи когато колата е на свободна трябва ли да трепти много или не трябва да трепти никак??


    Моля дайте някакъв съвет, че наринах сумата и пари и само ми пада тъпият ремък премачкан........

    Вече незнам защо постянно пада
    Last edited by kudev; 25-04-2015 at 23:27.
    Without heart we would be mere machines

  3. #18
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by kudev View Post
    Колги, днеска пак ми падна ремъка вече смених 3 ремъка, демпферна шайба, климатика съм го изключил, всички ролки,
    Всички шайби се движат...
    Единственото което се сещам амартисьорчето на отяжката ролка да ми прави бели,


    Последният път като ми сменяха ремъка гледах как стават нещата и забелзах като запалихме колата, че оптяжката ролка постоянно вибрира като е на свободна, но като се подаде газ и се успкоява. Оптяжният механизъм как трябва да се държи когато колата е на свободна трябва ли да трепти много или не трябва да трепти никак??


    Моля дайте някакъв съвет, че наринах сумата и пари и само ми пада тъпият ремък премачкан........

    Вече незнам защо постянно пада
    Аз мисля, че вече правилно си се досетил.
    Най-вероятно проблемът ти идва от амортисьора на обтяжната ролка. Нормално този амортисьор трябва да гаси вибрациите на ролката, които възникват при променливото и натоварване. Така благодарение на него ролката упражнява постоянно усилие върху ремъка и го държи еднакво опънат. Когато амортисьорът не работи, има моменти в които ролката се "разтреперва" (това, което си наблюдавал) заради резонанс и тогава ремъкът се охлабва и изпада.
    Last edited by ecotronic; 25-04-2015 at 23:30.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #19
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Или нямаш съосие на шайбите по някаква причина, или обтяжната ролка прави бели.Когато коляновия вал се завърти а заедно с него и ремъчната щайба, тя се стреми да издърпа ремъка от задната страна на посоката на въртене и да го изхвърли пред себе си по посакат на въртене.Обтяжната ролка противодеъства на тези усилия и държи ремъка опънат.Иначе след ремъчната шайба на коляновия вал ще се получи"корем" и ще излезе от някоя ролка.Ако имаш на някой разбит лагер, примерно на алтернатор, компресор, или друго там то оста дето се крепи на този лагер при натягане на ремъка леееко се накланя по посока на натягането но достатъчно че да не еуспоредна надругите оси и респективно ролката закрепена на тази ос леко се криви и хвърля ремъка.Когато имаш не добре опънат ремък или разбито устройство задвижвано от този ремак, то ремъка или приплъзва и заципва пак или разбитотоустройство ту задържа ту освобождава поради което ремъка ту се опъва ту се отпуска, оттам вибрирането на празен ход, понеже тогава мощността на двигателя е най-малка.Когато подадеш газ мощността се вдига и и преодолява съпротивлението или приплъзването/то не че го няма ми честотатат на трептене става голяма и не се усеща/.Най вероятно ремъка излиза когато отнемеш газта и тогава ремъка изплющява и пада понеже изведнъж се стопира поради някакъв проблем.Някои алтернатори имат демпферна шайба да не бе тя да е "тръгнала".Не е нормално да излиза ремъка, има някаква причина.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  5. #20

    Default

    Т.е. не е нормално обтяжната ролка да трепти (вибрира) когато колата е на свободна и без да е настиснат педала на газта.

    На тази ролка Амортисьора трябва да държи еднакво опънат ремъка без значение дали на колата се подава газ или не, ролката не трябва да вибрира

    Така ли да го разбирам?

    В голям филм се вкарах с този ремък от както тръгнах да му подменям частите. Много се ядсвам 3 пъти ми пада, и искам това да спре, защото е мнохо неприятно
    Last edited by kudev; 25-04-2015 at 23:46.
    Without heart we would be mere machines

  6. #21
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Ролката може да променя положението си плавно в зависимост от натоварването на ремъка но не и да вибрира. Затова е там този амортисьор за да гаси нежеланите вибрации.
    Направи аналогия с амортисьорите на окачването. Нормално те трябва да държат колелата в постоянен контакт с настилката, независимо от неравностите. При изпуснал амортисьор колелото може така да се разтрепери, че за момент да се отлепи от настилката.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #22
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Да не ти е блокирала ролката на алтернатора!
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  8. #23

    Default

    Мерси колега,
    дано със смяната на този Амортисьор , ремъка да спре да пада защото това ще ми е 4 ремък в рамките на 1 месец.
    Това са грешни дадени пари във всеки един аспект....

    Последно майстора каза, че нямам блокирали шайби и ролки..
    Сега в понеделник, ще я карам при друг да ги прегледа всичките
    Without heart we would be mere machines

  9. #24
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Не е нормално да вибрира, нормално е леко да промени положението си когато се подаде газ и когато се отнеме пак да се върне.едвам забележимо, повади това че от едната страна на задвижващата шайба се издърпва ремъка а от другата страна се изхвърля.Затова и ролката е с пружина, иначе може да го скъса.Трябва да се огледа всичко за луфтове в лагери на осите,лагера на паразитната ролка, обтяжната, шайбите и осите на които са закрепени,алтернатор, хидравличмна помпа, компресор на климатика, ремъчната шайба на коляновия вал, тя не може да има разбити лагери,но да се види правилно ли е закрепена, не се сещам сега с централен болт ли беше или с четири болчета е хванат за ангренажната шайба под нея.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  10. #25

    Default

    Мерси, колеги
    а относно натягането на ремъка как може да се провери дали е натегнат добре.
    Четох някъде из форума, че ремъка е нормално натегнат, когато се хване с ръка може да се извие до 90 градуса настрани.../
    Това вярно ли е?
    Without heart we would be mere machines

  11. #26
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Не се доверявай на това с пръстите и градусите.
    В основата на пружиниращата ролка има 2 отвора. Единият е на подвижната част а другият на неподвижната. При правилно опънат ремък, двата отвора са съосни а при неправилно, те се разминават.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #27

    Default

    Тези които ти дават съвети май никога не са виждали на живо този механизъм. Това не е никакъв амортисьор, а най обикновена пружина с два гумени тампона и обвита в гума.
    При работа на двигателя постоянно се движи, не спира нито за миг и прави отклонение от няколко сантиметра по оста на ремъка. На мой познат изхвърляше ремъка точно от този обтегач. Но по нагоре казваш че си сменил всичко преди месец? Целия обтегач ли смени или само ролката му?
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  13. #28

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Тези които ти дават съвети май никога не са виждали на живо този механизъм. Това не е никакъв амортисьор, а най обикновена пружина с два гумени тампона и обвита в гума.
    При работа на двигателя постоянно се движи, не спира нито за миг и прави отклонение от няколко сантиметра по оста на ремъка. На мой познат изхвърляше ремъка точно от този обтегач. Но по нагоре казваш че си сменил всичко преди месец? Целия обтегач ли смени или само ролката му?
    Само ролката смених колега
    Without heart we would be mere machines

  14. #29

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Ролката може да променя положението си плавно в зависимост от натоварването на ремъка но не и да вибрира. Затова е там този амортисьор за да гаси нежеланите вибрации.
    Направи аналогия с амортисьорите на окачването.

    Това определено ме развесели. Скоро не бях чел по- големи глупости.
    Както казах това е пружина, не амортисьор никаква аналогия не може да има с амортисьор на окачване. Плавно се движела ама друг път.

    ---------- Post added at 08:04 ---------- Previous post was at 08:02 ----------

    Quote Originally Posted by kudev View Post
    Само ролката смених колега
    Трябва да го смениш целия май. Имам две теми точно за този обтегач- прочети ги!
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=58507http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=59972
    Last edited by lordliness; 26-04-2015 at 08:49. Reason: http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=59972
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  15. #30
    Старши алфист pesho_kj's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    646

    Default

    При мен се случи нещо подобно но ремъка се скъса, оказа се, че на обтяжния механизъм му се е счупил корпуса и ролката стои на една страна, като погледнеш отгоре ролките трябва да имат съосие на око, тая моята седеше наклонена, купи си механизъма с ролката, около 50-60лв е.
    Alfa 159 2,4 JTDm Q4
    ex Alfa 156 2,4 JTD 20V
    ex Alfa 156 1,9 JTD
    ex Alfa 75 1,8

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •