Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 32

Thread: Скърца като баба !

  1. #16

    Default

    Ха.. ! Мига около 5-10 секунди... само когато е студене... един път като загрее и цял ден нема да мигне и едн път... все се канех да питам за това мигане... ама исках 1-ва до снимам лампичката и да пусна тема със снмки...
    ще съм благодарен ако някои каже защо аджиба ммига !
    хммм (пак да се възползвам от моита си темичка)... искам да питам колегите с 2.4... горе-долу при какви обороти забелязват че намалява ускорението(с други думи... забива муцуната и иска следваща предавка)? Моита от 2 000 до 3 000 (и малко) се изстрелва като че ли са и набили шут... и как мине тоя диапазон... и до там... ??
    даите да направя сравнение...
    иначе съм чувал че ако вдигала над 200 всичко си било ОК!?(тъпо звучи... ама някаде тука го бях чел)!? Последно с 5 човека вдигнах 180 и с малко зор ги потдържа.... повече непосмях(все пак не съм сам в колата)
    Благодаря предварително !
    http://luchi.bg/ Парапети

  2. #17
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by DiabL0
    Ха.. ! Мига около 5-10 секунди... само когато е студене... един път като загрее и цял ден нема да мигне и едн път... все се канех да питам за това мигане... ама исках 1-ва до снимам лампичката и да пусна тема със снмки...
    Ми готово, бе - свещи имаш за смяна Затова ти пали така трудно. Добре ще е да ги смениш за следващата зима, че се товари двигателят. Лятото нямаш грижи
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  3. #18
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    на старите табла не мигаше ли и при вода в нафтата?
    а това дето след 3000 забива 99% е дебитомер
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  4. #19

    Default

    ами тя набира... ама не е както от 2 до 3 хиляди... има около 50% рязка промяна в ускорението!
    ЕБ*СИ..... 500лв. защо на мен се пада честа да го сменя тоя дебитомер...
    Нещо компромисен вариант ?
    http://luchi.bg/ Парапети

  5. #20
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by DiabL0
    ...Нещо компромисен вариант ?
    Може да се намери и на цена малко под 500 лв евентуално Няма как, батенка, животът е тежък
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  6. #21

    Default

    Quote Originally Posted by trustworthy
    Quote Originally Posted by DiabL0
    ...Нещо компромисен вариант ?
    Може да се намери и на цена малко под 500 лв евентуално Няма как, батенка, животът е тежък
    ФАЛШИВА ТРЕВОГА !!! СКЪСАН КАБЕЛ
    Камък ми падна от съцето.. и тая Кола ПОЛЕТЯ...
    И все пак, вече като изпатил да дам малко акъл :
    Колата си работи в авариян режим... без никакъв проблем...
    Единственото което небеше както трябва, е че след 3 000 оборота НЕИСКА!
    По таблото НИЩО не ми светеше(да предопреди евентоално )

    Благодаря на всички които се отзоваха...
    МНОГО СЪМ ЩАСТЛИВ....... Мноооооооо Вървииии!
    http://luchi.bg/ Парапети

  7. #22
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Sofia
    Age
    56
    Posts
    53

    Default

    За какъв кабел става въпрос - поясни /ако желаеш естествено/
    156, 2.4JTD

  8. #23
    Младши алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    burgas
    Posts
    12

    Default

    Quote Originally Posted by Mind_Control
    Quote Originally Posted by DiabL0
    е чакам го уж. загрява си там.. свети ... гасне.. сичко как си требе.. !!
    Аз съм заклет Дизел Маниак! Бензинова кола(да не се заричам толкова ама...) никога няма да си купя! (Неискам никои да обидя)
    Смятам че знам как да боравя с дизела и заради това питам.
    Карал съм 166 със същия двигател ... и от опит знам че палеше по бързо от доста бензинови(и от моя ) ! та затова питам... дали е нормално (спрямо това което аз съм карал) или трябва да посещавам сервиз(да не дава Господ! )

    Благодаря отново !
    А бе ако спечели6 от тотото 6те те питам дали няма да си купи6 бензинова кола Дизелът е просто компромис заради разхода. Преди 15 години като бе6е евтин бензина кой кара6е дизел? Обаче горивата поскъпнаха, хората почнаха да купуват дизели, производителите видяха, че пазара се увеличава и увеличиха и производството на дизелови коли.
    bravo bravo ama nqkoi istinata 6te gi zaboli!
    AlfaRomeo 156 2.0 T.Sparck

  9. #24

    Default

    Quote Originally Posted by @lex
    За какъв кабел става въпрос - поясни /ако желаеш естествено/
    беше се скъсал кабела преди буксата на дебитомера !
    Съмнява ме че когатя бях в КАТ, ония дет са ДзВереше за номера на ДВГ-то го е скъсал.... че на тоя двигател номера е на МНОООГО ГАДНО МЯСТО !!!
    http://luchi.bg/ Парапети

  10. #25
    Запален алфист
    Join Date
    May 2006
    Location
    Шумен
    Age
    47
    Posts
    171

    Default

    На мен ми се появи едно скърцане отпред вляво около горния носач го чувам,интересното обаче е че сутрин когато е хладно не го чувам,около пет след обяд когато я е напекло слънцето скърца,и така вече десетина дни ,ако е хладно го няма ,като напече се чува.Някакви идеи ?
    Алфа 156 2.0 98г.-Ex , Алфа 33 1.7 8v-Ex
    Alfa 159 2.4 jtdm
    Alfa Giulia 2.0 280 AWD

  11. #26
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Прегледай и носачите тогава но и стабилизиращата щанга може да е от тампоните и
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  12. #27
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    И на мене нещо ми прескърцва и ме дразни!Когато я взех не скърцаше а то беше скоро после сменях консумативи при един приятел и той я качва на стенд и каза че всико е ок само да отида да ми регулират предницата, отидох и там казаха че е здрава но искаше единствено реглаж!Та въпроса ми е като е здрава а скърца как да го предотвратя сега като си е здрава заради едното скърцане защо да сменям носачите?Няма ли начин да го оправя?
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  13. #28

    Default

    Quote Originally Posted by Versace
    И на мене нещо ми прескърцва и ме дразни!Когато я взех не скърцаше а то беше скоро после сменях консумативи при един приятел и той я качва на стенд и каза че всико е ок само да отида да ми регулират предницата, отидох и там казаха че е здрава но искаше единствено реглаж!Та въпроса ми е като е здрава а скърца как да го предотвратя сега като си е здрава заради едното скърцане защо да сменям носачите?Няма ли начин да го оправя?
    скърца от ляв горен носач абе пръска се с някъв силикон ама....на времето пръсках по моя и на края смених всичко по предницата и се оправи работата
    Volvo S80 D5 awd 2010г.

  14. #29
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    43

    Default

    Моята скърцаше от тампоните на стаб. щанга
    Когато пък почна да потропва от дясно се оказа че е биалетката

  15. #30
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Колеги няма да почвам нова тема и ще използвам тази. Вече ми писна от поскърцването на белисимата и съм решил да сменя тампоните на горния носач. ако някой колега е взимал тампони нека да сподели впечатления и цена за BIRTH знам че не стават а на полиуретановите тампони чувам че са читави но не можах да намеря цени и не знам дали ги имат в наличност в Хед-91, а пук ако слагам такива трябв ада се сменят и от двете страни.
    Благодаря ви предварително.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •