Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 56

Thread: Акт за паркиране на тротоар

  1. #1
    Запален алфист injekciona's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    162

    Default Акт за паркиране на тротоар

    Получих честитка от общината за паркиране на тротоара зад блока. Тези актове имам спомен, че ги бяха обявили за неправомерни по едно време, някой знае ли нещо по въроса? Принципно бих си платил акта, но от както се помня, паркинга пред блока е недостроен от общината... За да паркираш или трябва да си на тротоара или в калта(т.е. на зелена площ). В закона пише:

    Чл. 94

    (3)
    Допуска се спиране за престой и паркиране на моторни превозни средства с допустима максимална маса до 2,5 тона върху тротоарите, успоредно на оста на пътя, ако откъм страната на сградите остава разстояние най-малко 1,5 метра за преминаване на пешеходци.

    Реално на тротоара, който използваме за паркинг, не остава място за пешаходци, но между него и блока има градинка, т.е. мястото до сградата е доста повече от 1.5 метра... Или аз не разбирам правилно закона..
    Jet Black E46 M3
    ex - Broom Yellow Fiat Coupe 1.8 -> 2.0 16VT
    Speed Red Fiat Coupe 2.0 16VT

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Така, както е написано в закона се разбира оставащи 1,5 м от тротоара , откъм сградата а не от паркираната върху тротоара кола до сградата.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3
    алфист младеж Stefo's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    143

    Default

    Точен цитат от ЗДвП:
    "Допуска се престой и паркиране на моторни превозни средства с допустима максимална маса до 2,5 тона върху тротоарите,само на определените от собствениците на пътя или администрацията места успоредно на оста на пътя, ако откъм страната на сградите остава разстояние най-малко 2 метра за преминаване на пешеходци.
    "
    В правилника що са го пропуснали да го коригират, кой ги знае.
    146 1.6 TS '00
    156 2.4 JTD '01

  4. #4
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    (3) (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., изм. и доп., бр. 51 от 2007 г.) За престой и паркиране в населените
    места пътните превозни средства се спират възможно най-вдясно на платното за движение по посока на
    движението и успоредно на оста на пътя. Допуска се престой и паркиране на моторни превозни средства с
    допустима максимална маса до 2,5 тона върху тротоарите само на определените от собствениците на пътя
    или администрацията места, успоредно на оста на пътя, ако откъм страната на сградите остава разстояние
    най-малко 2 метра за преминаване на пешеходци.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  5. #5
    Запален алфист injekciona's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    162

    Default

    Ясно, явно одеве през телефона съм намерил някъв стар закон....Оставили са ми някаква тъпа бележка, в която пише, че колата ми е заснета и трябва да се явя в общината между 15-17ч. Предполагам, че ще ми връчат честитката.. Някой запознат ли е какво следва ако не се явя, просто ми е леко казано невъзможно да отида в работно време..
    Jet Black E46 M3
    ex - Broom Yellow Fiat Coupe 1.8 -> 2.0 16VT
    Speed Red Fiat Coupe 2.0 16VT

  6. #6
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Щом не са ти връчили лично призовка, нямат доказателство, че си я получил. Аз не бих отишал.

    Както се казва - да имат да взимат.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #7
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    На честитката пише ли че е заради паркирането пред блока или ти така си мислиш.Ако не, най-вероятно са те заснели с някоя камера за друго нарушение.Като не отидеш ще ти го пратят чрез куриер който ако нее намери ще ти залепи стикер на вратата че си бил посетен и настоящия стикер се счита за връчен.Не си спомням с кой с коя фирма за доставки работеха, но ще отидеш до офиса на тази фирма да ти връчат лично призовката и т.н.Така платих 20 лв за неправилрно паркиране в едно уширение за десен завой на кръстовището пред блока дето по едно време го тнарочихме за паркинг.Ако продължиш да се правиш на тарикат ще го платиш с данъци или по друг повод точно когато е най-неподходящия момент.Бъди мъж и си понеси отговорноста.Ако не, не съм аз слушателя за това как си отървал кожата.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  8. #8
    Запален алфист injekciona's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    162

    Default

    Оставили са ми някакъв констативен протокол за неправилно паркиране по чл. 28, ал. 1, т.7 от Наредба за организация на движението на територията на Столична община, който гласи:

    Забранява се:

    Движение, престой и паркиране на ППС върху тротоари, в паркове, градини, зелени площи, пешеходни подлези, детски и спортни площадки, територията на детски ясли, детски градини и училища.

    ПС. Изобщо не виждам някъде да се правя на тарикат, просто искам да си знам правата. Оставили са ми някаква хвърчаща бележка, в която пише: "Явете се в общината, стая еди коя си, межу 15-17ч. Ако не се явите следва АКТ. КОЛАТА Е ЗАСНЕТА". Ама в какъв срок трябва да се явя и за какво ми пишат с големи букви... Абсолютно съм съгласен, че съм в нарушение, ама си плащам съвестно данъците всяка година, а реално няма къде да паркираш без да нарушаваш цитираната наредба...
    Jet Black E46 M3
    ex - Broom Yellow Fiat Coupe 1.8 -> 2.0 16VT
    Speed Red Fiat Coupe 2.0 16VT

  9. #9
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    Quote Originally Posted by injekciona View Post
    Оставили са ми някакъв констативен протокол за неправилно паркиране по чл. 28, ал. 1, т.7 от Наредба за организация на движението на територията на Столична община, който гласи:

    Забранява се:

    Движение, престой и паркиране на ППС върху тротоари, в паркове, градини, зелени площи, пешеходни подлези, детски и спортни площадки, територията на детски ясли, детски градини и училища.

    ПС. Изобщо не виждам някъде да се правя на тарикат, просто искам да си знам правата. Оставили са ми някаква хвърчаща бележка, в която пише: "Явете се в общината, стая еди коя си, межу 15-17ч. Ако не се явите следва АКТ. КОЛАТА Е ЗАСНЕТА". Ама в какъв срок трябва да се явя и за какво ми пишат с големи букви... Абсолютно съм съгласен, че съм в нарушение, ама си плащам съвестно данъците всяка година, а реално няма къде да паркираш без да нарушаваш цитираната наредба...
    Добре е първо да си знаем ЗАДЪЛЖЕНИЯТА а после да си търсим правата . След като знаеш че си в нарушение за какви права горим изобщо .
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  10. #10
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Беше по повод на съвета да се правиш на ударен.Общината, власта не я интересува има ли къде да паркираш или не, длъжен си да си плащаш данъците и да спазваш законите а дали са ти създали условия да живееш като бял човек и тагава да ти тъсят отговорност е друга бира.От известно време подкукуросвам комшиите да кандидатстваме в общината да ни отпуснат средства час от една "зелена" площ да я направим паркинг, понеже и без това се ползва като тъкъв.И без това общината не я копае , не сади трева не я поддържа.През две преки така си направиха клуб 4на 5 метра/Двете липи/ в зелената площ между блоковете като засадиха и декоративни храсти и си я поддържат.Само че нашите льохмани не им е достатъчно да им дадат средства ами ако може някой да го направи докато надигат бирите на сянка.Не само вий сте в положение перманентен нарушител.Това е вориант да си узаконите паркирането пред дома.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  11. #11
    Запален алфист injekciona's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    162

    Default

    Quote Originally Posted by Sunny View Post
    Добре е първо да си знаем ЗАДЪЛЖЕНИЯТА а после да си търсим правата . След като знаеш че си в нарушение за какви права горим изобщо .
    Виж сега, просто питах ако не се явя в общината, какво ме чака. Могат ли да ми съставят акт, след като не ми е предадено нищо лично? Нямам никаква възможност да отида в посоченото време. Някъде да съм се оплакал, че искам да обжалвам акт/фиш или т.н? Или дай да се правиме излишно на големите моралисти...
    Jet Black E46 M3
    ex - Broom Yellow Fiat Coupe 1.8 -> 2.0 16VT
    Speed Red Fiat Coupe 2.0 16VT

  12. #12
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Издири телвфон за връзка и виж какво може да се направи. Иди някой ден по-рано и се опитай да решиш проблема.
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  13. #13

    Default

    Момчета, много моля да не изостряте обстановката - и без това е много напечено.

    Както споменаха някои колеги от Варна, в твоя случай закона не е твоя страна.
    По-здравословно е да платиш и се да съобразяваш къде да паркираш.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by injekciona View Post
    Ако не се явите следва АКТ. КОЛАТА Е ЗАСНЕТА".
    Абе ок, ама Снимки и Видео в съда не се гледа така, че това не е доказателство, тук при нас единия полицай става свидетел на другия и така ти пишат за неправилно паркиране.
    156 2.4JTD 136+ PS

  15. #15
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Твойта ли е колата твоята е, паркирана ли е на тротора паркирана е ако не си ти посочи кой.За 20 кинта чак на съд ли ще ходим.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •