Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 56

Thread: Акт за паркиране на тротоар

  1. #16
    Къръджия Liminat's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    638

    Default

    Quote Originally Posted by old alfist View Post
    Момчета, много моля да не изостряте обстановката - и без това е много напечено.

    Както споменаха някои колеги от Варна, в твоя случай закона не е твоя страна.
    По-здравословно е да платиш и се да съобразяваш къде да паркираш.
    Кое му е здравословното да останеш едни 200 лв назад.
    Тия шибаняци не са правили паркинги от 25 години насам,а гласуват глоби по 200 кинта, виждам, че вече е започнала хранилката...
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD

  2. #17
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Изумявам се как все си търсим оправдания. Няма места наистина, но никога не бих си дянал колата на тревна площ или тротоар. А хората които го правят съм убеден, че винаги има шанс да получат честитка. Да трябва да се направят паркинги, но къде???
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  3. #18
    Къръджия Liminat's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    638

    Default

    Пълно е с места, на които могат да се направят паркинги, но тая държава е решила, че няма да изгражда такива, а просто ще глобява. Повечето места на които се паркира по нищо не приличат на градинки от много отдавна, даже са очакълени, но не ти мърда глобата, ако те заснемат. В повечето случаи дори и през ум не ти минава, че си в нарушение. Изобщо не говорим да се бутнеш с колата върху трева или между розите, качваш се на място, тъпкано с години, с нещо като настилка отдолу и... честитката ти идва.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD

  4. #19
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    http://www.moreto.net/novini.php?n=286841
    Никой не е длъжен да осигурява парко места.С новите разпоредби доколкото знам, при строеж на кооперация трябва да има и подземни гаражи.В повечето случаи се паркира в градинки тротоари и на забранено щото ги мързи и две крачки да направят извън колата.От друга страна на платените паркинги големата работа с кола за 50-60к не влиза щото 2 кинта престой си ебало обира.
    Last edited by dimitar_vd62; 22-04-2015 at 19:16.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  5. #20

    Default

    Quote Originally Posted by Liminat View Post
    Кое му е здравословното да останеш едни 200 лв назад.
    Тия шибаняци не са правили паркинги от 25 години насам,а гласуват глоби по 200 кинта, виждам, че вече е започнала хранилката...
    По-добре сега 200лв, околкото догодина 221лв, освен ако знаеш, че догодина ще си по-богат и няма да те сбърка законната лихвата за забава = ОЛП+10 процентни путкта.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  6. #21
    Добро момче jorko's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    730

    Default

    Quote Originally Posted by old alfist View Post
    По-добре сега 200лв, околкото догодина 221лв, освен ако знаеш, че догодина ще си по-богат и няма да те сбърка законната лихвата за забава = ОЛП+10 процентни путкта.
    Узакониха ли лихвите върху глоби?

  7. #22
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Едната ми кола стои обикновено върху "зелена площ". а другата върху тротоара. Понякога на обратно. Така са и всички останали коли на блока, защото има само две места, на които можеш да паркираш. Така са и съседните блокове. Пред четирите блока има площ, от около пет декара, която е била предвидена по план за паркинг и от там да минава пътя, понеже се явява сервитутна линия на р. Струма. Обаче там се застрои с бардак, бензиностанция и сграда с неясна функция. Все хора на властта.
    Ха сега някой да ми разправя, как трябва да спазвам закона, когато:
    първо е нвъзможно
    второ тия, които трябва да следят за това, сами не го спазват
    трето -за толкова години не знам някой да е глобяван са подобно нещо.
    И аз искам да си паркирам нормално и съм върло против тия, които ги мързи да си поместят ауспуха на пет метра и за това паркират неправилно, но я ми кажете, когато няма къде, кой е виновен!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  8. #23
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default :-)

    Интересен е и въпросът чия собственост се води градинката, тротоара или паркинга. Защото покрай повечето новопостроени блокове терена е частен и общината няма право да налага глоби за спиране там. Не че не се опитват да го правят де

    ---------- Post added at 07:12 ---------- Previous post was at 07:07 ----------

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    http://www.moreto.net/novini.php?n=286841
    Никой не е длъжен да осигурява парко места.С новите разпоредби доколкото знам, при строеж на кооперация трябва да има и подземни гаражи.В повечето случаи се паркира в градинки тротоари и на забранено щото ги мързи и две крачки да направят извън колата.От друга страна на платените паркинги големата работа с кола за 50-60к не влиза щото 2 кинта престой си ебало обира.
    За да получиш разрешение за строеж трябва да докажеш определен спрямо апартаментите в сградата брой паркоместа. Естествено корумпираните чиновници от общината това изобщо не го проверяват. Именно затова един инвеститор строи блок след блок като обикновенно следващия се почва върху обявеното за паркотерен място на предишния
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  9. #24

    Default

    Quote Originally Posted by jorko View Post
    Узакониха ли лихвите върху глоби?
    Засега не са, и стигне ли се до Съд падат начислените лихви върху глоби, но това не пречи на някои институции да си правят каквото си искат или да се пробват ако мине.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  10. #25

    Default

    Днес в Г.Милев дойде паяк на общината.Вдигнаха едно малко пежо спряло в калта.До него някакъв мерцедес не го и погледнаха.Питах ги какво го чака пежото....200 лв. и 40 лв. за возенето.Нямаше полицай а само служители на общината с баджове.Като ги питах другата защо не я снимат или да я качат почнаха да пелтечат.Излезна един възрастен чо ек и почна да вика че това място си е на блока от 56 година ама тия запалиха камиончето и беж....
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  11. #26
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Quote Originally Posted by Alexanderbb View Post
    Интересен е и въпросът чия собственост се води градинката, тротоара или паркинга. Защото покрай повечето новопостроени блокове терена е частен и общината няма право да налага глоби за спиране там. Не че не се опитват да го правят де

    ---------- Post added at 07:12 ---------- Previous post was at 07:07 ----------



    За да получиш разрешение за строеж трябва да докажеш определен спрямо апартаментите в сградата брой паркоместа. Естествено корумпираните чиновници от общината това изобщо не го проверяват. Именно затова един инвеститор строи блок след блок като обикновенно следващия се почва върху обявеното за паркотерен място на предишния
    За терена ако е частен си прав, ма пък тогава подръжката на тратоара си е задължение на частника.И ако се спъна и си счупя нещо следва да го съдя.Това което е частно е заградено.
    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Едната ми кола стои обикновено върху "зелена площ". а другата върху тротоара. Понякога на обратно. Така са и всички останали коли на блока, защото има само две места, на които можеш да паркираш. Така са и съседните блокове. Пред четирите блока има площ, от около пет декара, която е била предвидена по план за паркинг и от там да минава пътя, понеже се явява сервитутна линия на р. Струма. Обаче там се застрои с бардак, бензиностанция и сграда с неясна функция. Все хора на властта.
    Ха сега някой да ми разправя, как трябва да спазвам закона, когато:
    първо е нвъзможно
    второ тия, които трябва да следят за това, сами не го спазват
    трето -за толкова години не знам някой да е глобяван са подобно нещо.
    И аз искам да си паркирам нормално и съм върло против тия, които ги мързи да си поместят ауспуха на пет метра и за това паркират неправилно, но я ми кажете, когато няма къде, кой е виновен!
    Искаш ма няма, щото на времето не са строили с переспектива че ще имаме по две и три коли и трафика ще се увеличи.Сега е невъзможно да се уширяват улици и да се строят паркоместа щото няма къде.Със "няма къде, от 50-се години паркирам тука", не става.Трябва си някакво решение на въпроса ама управляващите ги е еня толкоз колкото мене дали ти е излязъл цирей на гъзъ.Вероятно някой може да се поинтресува как е решен въпроса на Запад, ама ако се намери такъв ще се окаже че в български условия е неприложимо.И освен това празната хазна трябва да се пълни.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  12. #27

    Default

    На Запад министри и депутати ходят с колелета, моторетки или с обществен транспорт на работа, а тук всеки бедняк позаимал се с някой и друг лев, си купува бракма и става един от всички заемащи градските площи.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  13. #28
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    И като сложиш и приходящите ептен.Днес към 17,30 ми се наложи ходене към летището, баси колко народ се изнася ше от Варна...сутринта на обратно.Като се заформят празници по 3-4 дена даже можеш си избираш място.Зад по обяд няма място защото тогава всеки се изсулил ог работа и идва на битака, събота и неделя паркинга е зает от коли на хора които пътуват до селата и неделя вечерта си ги прибират, що не си ги оставят пред тях или да ползват рейса или такси те си знаят.Ма лошото е че бързат и ги изсират както им падне заради което още повече намаляват местата.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  14. #29
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Проблемът не е в количевството на колите. Това са оправдания за малоумници. Защо в Кюстендил го няма тоя проблем?!
    Ще ви кажа!
    Защото градът беше феодална собственост доста години и точно тия феодали, за добро или зло не позволиха да се презастрои, както и да се унищожават парковете.
    Махнаха се и дрис!
    Започна се с Хисарлъка.
    Изобщо, където се докосне демократичната общност и ,,,
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  15. #30

    Default

    Проблемът не е само в градоначалниците, а и в глобализацията и изобщо в начина на управление, както на бизнеса, така и на държавата - концентрацията на карди в големите градове води до тези уродливи прояви.
    Мигар не е по-евтино, примерно да има IT фирми на повече места в страната - достатъчно е да има Интернет и сгради.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •