Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 56

Thread: Акт за паркиране на тротоар

  1. #31
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by old alfist View Post
    Проблемът не е само в градоначалниците, а и в глобализацията и изобщо в начина на управление, както на бизнеса, така и на държавата - концентрацията на карди в големите градове води до тези уродливи прояви.
    Мигар не е по-евтино, примерно да има IT фирми на повече места в страната - достатъчно е да има Интернет и сгради.
    IT секторът на много места вече работи по този начин. В днешно време работа в този бранш без отдалечен достъп и само с физическо придвижване е немислим. Отделно и на пазара се появиха много решения за виртуални офиси, виртуални конференции от които определени компании направиха бая пари. Но и спестените на други компании пари не са малко.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #32
    Запален алфист injekciona's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    162

    Default

    Днеска пратих човек от мое име в общината, че не ми се занимава с глупости после. Фиш за 30лв, иначе ги били пращали в КАТ за актове. Крайно ме съмнява някой да се занимава с актове, но както и да е. Утре го плащам по банков път, че не ми се занимава с глупости, пък паркирането на тротоара ще продължа да си го практикувам по неволя....
    Jet Black E46 M3
    ex - Broom Yellow Fiat Coupe 1.8 -> 2.0 16VT
    Speed Red Fiat Coupe 2.0 16VT

  3. #33

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    IT секторът на много места вече работи по този начин. В днешно време работа в този бранш без отдалечен достъп и само с физическо придвижване е немислим. Отделно и на пазара се появиха много решения за виртуални офиси, виртуални конференции от които определени компании направиха бая пари. Но и спестените на други компании пари не са малко.
    Гледай сега какво става в Плевен - забелязах първо, че еспериментираха на светофара на велоалеята до Историческия музей.

    http://plevenzapleven.bg/blog/2015/0...F%D1%8E-66561/
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  4. #34
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Проблемът не е в количевството на колите. Това са оправдания за малоумници. Защо в Кюстендил го няма тоя проблем?!
    Ще ви кажа!
    Защото градът беше феодална собственост доста години и точно тия феодали, за добро или зло не позволиха да се презастрои, както и да се унищожават парковете.
    Махнаха се и дрис!
    Започна се с Хисарлъка.
    Изобщо, където се докосне демократичната общност и ,,,
    Ми извинявай ама инфраструктурата си е същата както преди 30 че и 40 години.Колко коли имаше тогава колко са сега.Просто не е предвидена да поеме това количество коли.Преди не са предполагали че ще дойдат такива времена, сега всеки квадратен метър е зает от будка, лафка или кооперация.Чудно от снимките които донесоха жена ми и дъщеря ми от половин Европа не видях паркирани коли на тротоара или в градинки, всички са на пътното платно.А в Рим Париж Виена и т.н. колите не са по-малко.Очевидно намират начин и граждани и община.Не ми е приятно да си паркирам колата в "градинка" най-малкото защото се калям като вали дъжд.Но може примерно между дърветата да се наредят едни плочи с дупки, тъй наречения зелен паркинг, да се разреши с едното колело да си на тротоара а не да се слагат табели за паяци и прочие.Който е в нарушение да го санкционират.Само че тука нито санкционират, нито ганьо ще почне да спазва нещо щото е на принципа - те шми кажат как да паркирам, или да демонстрира комплксите си.На всеки разграфен паркинг се вижда.От тези дето ни управляват трябва да се изисква а не да стоим да чакаме да се сетят, от нас пък се иска да да спазваме претенциите си .Иначе играта на нерви е безконечна.Ай ся наздраве, в смисъл утре пак както си знаем.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  5. #35

    Default

    Хората у нас нямат навик да ползват други средства за придвижване освен автомобили, което е признак на комплексарщина, простотия и тъпотия.
    Завъртял се е един порочен кръг, в който всичко живо се движи с кола.
    Племенника ми работи в Манхатън и живее не много далеко от работата си, като се има предвид техните мащаби, които се равняват на няколко Софии - въпреки, че има кола, ходи на работа с обществен транспорт и пеша.
    Колата я ползва само в почивните дни за разходка извън града.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  6. #36
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by injekciona View Post
    Днеска пратих човек от мое име в общината, че не ми се занимава с глупости после. Фиш за 30лв, иначе ги били пращали в КАТ за актове. Крайно ме съмнява някой да се занимава с актове, но както и да е. Утре го плащам по банков път, че не ми се занимава с глупости, пък паркирането на тротоара ще продължа да си го практикувам по неволя....
    А бе готин...ти да не живееш в Младост 1А.....всички съседи пропищяха от тези стикери по стъклата......няма плащаш....ще ти кажа как стоят нещата....пиши на лични....защото ми е омръзнало от кибици и тем подобни...дето коментират само закона....
    Last edited by Бобби; 24-04-2015 at 01:19.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  7. #37

    Default

    Quote Originally Posted by injekciona View Post
    Днеска пратих човек от мое име в общината, че не ми се занимава с глупости после. Фиш за 30лв, иначе ги били пращали в КАТ за актове. Крайно ме съмнява някой да се занимава с актове, но както и да е.
    Би ми било много интересно как ще е юридически издържано нарушение, установено от лица който нямат право да установяват такива по ЗДвП, който после да пратят преписката, или каквото и да е там в КАТ, който да напишат акт за нещо на което те не са били свидетели........а трябва.....
    Тва нещо дори не бих си мръднал пръста за него.......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  8. #38
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Би ми било много интересно как ще е юридически издържано нарушение, установено от лица който нямат право да установяват такива по ЗДвП, който после да пратят преписката, или каквото и да е там в КАТ, който да напишат акт за нещо на което те не са били свидетели........а трябва.....
    Тва нещо дори не бих си мръднал пръста за него.......
    Много си прав...ама за 30лв. глоба би ли се занимавал две години в съда, за да докажеш правотата си....а и при наште постоянно изменящи се закони ....си обречен на провал....
    Бирниците са много закъсали...само за последният месец се чудят как да щавят....трябва да се сменят талоните на колите не е задължително..ама тез който пътуват в Европа...желателно...за професионалните шофери срока го скъсяват на пет години валидност на шоф. книжка със задължително пссихо...личните ни карти и те не са като хората...ще ги сменяме през 2-3 години....
    А бе ква е тая държава...дет не могат един документ да направят като хората...а и като копират от другите държави правят грешки...просто заеби...
    Не ми се коментира....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  9. #39

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    А бе ква е тая държава...дет не могат един документ да направят като хората...а и като копират от другите държави правят грешки...просто заеби...
    Не ми се коментира....
    Някой спомена че ПЪРВО трябвало да си знаем задълженията и после правата......
    Аз не бих поставил кое да е от нещата на първо място......тва първо......
    При тая държава е силно желателно да знае човек ПЪРВО правата си, и много начини за да попречи на държавата да го изклати......
    И не - нито аз, нито вие сте държавата - ние сме обществото......щото някой като вземе да каже че държавата сме всички ние и чак смешно ми става......
    Ние бихме били държавата, ако можем да променим нещо, ако имаме възможноста да КОНТРОЛИРАМЕ държавата.......а в нашия случай тя ни го е отнела.......дала ни е правото да гласуваме........и както практиката показва от тия избори не се променя кой знае какво.....
    Затва имам един прост принцип - да го духа държавата - на нея не и пука за мен, на мен също за нея........
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  10. #40

    Default

    На вас хубаво не ви пука за държавата, но държавата сме ние. Не ти пука за закона, че трябва да оставиш 1,5 метра- еми значи аз трябва да сляза и да мина по пътя, защото на теб не ти пука. А това силно ме изнервя, когато трябва да си сваля количката с бебето и да мина по трилентовия път, за да заобиколя. Да казвам ли, че там се кара минимум с 50? Хубаво са започнали да сурвакат, надявам се да започнат и с по 200 кинта.
    Last edited by pakumba; 28-04-2015 at 16:05.

  11. #41
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    В неделя се прибрах късно вечерта и обикалях из квартала повече от 30 минути да търся място за паркиране. Такова не намерих в радиус от 800 м. Единственото свободно място, което открих, беше върху един тротоар, между други коли, паркирани върху него.

    Оказва се, че колкото и добро желание да имам да спазвам закона и колкото и да ми пука за държавата, самата тя ме кара да върша нарушения, защото не мога да си паркирам колата в хола.

    Когато се убедя в това, че държавата, с парите събирани от паркиране, прави нещо за решението на проблема с паркирането, и аз ще променя отношението си спрямо нея.

    Но докато виждам само хайдуклук от нейна страна, няма как да прогледна с добро око.
    Last edited by ecotronic; 28-04-2015 at 16:36.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #42
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Проблемът е двустранен и все опира до нашето съзнание като общество а не сбирщина от тарикати. От една страна Държавата и Общината не си върши работа и създава предпоставки после да ни глобява, нещо пък което ние приемаме я защото нямало смисъл да се занимаваме за "30 лева" я защото "не можем да променим системата". От друга страна пък на болшинството им харесва да живеят в такова "сиво" пространство защото така смятат че могат да нарушават правилата които не им харесват или да се измъкват с някой лев под масата.
    И накрая резултата е все че сме силно пре..... и от ден на ден нещата стават все по-зле
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  13. #43
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    За да има нещо положително в нечии взаимоотношения, трябва да има реципрочност и паритет.
    А когато това не е налично, става въпрос за нещо никак недобро.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #44
    Къръджия Liminat's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    638

    Default

    Quote Originally Posted by pakumba View Post
    На вас хубаво не ви пука за държавата, но държавата сме ние. Не ти пука за закона, че трябва да оставиш 1,5 метра- еми значи аз трябва да сляза и да мина по пътя, защото на теб не ти пука. А това силно ме изнервя, когато трябва да си сваля количката с бебето и да мина по трилентовия път, за да заобиколя. Да казвам ли, че там се кара минимум с 50? Хубаво са започнали да сурвакат, надявам се да започнат и с по 200 кинта.
    Голяма дума не казвай, че да не те осурвакат с 200 лв преди всички останали. Днес ме търсят да ходя в КАТ, за да гледам клип с мое участие. Никой от нас в момента не знае в колко клипа участва и какви глоби го чакат. А всеки знае, че само който не кара, не нарушава.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD

  15. #45
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Това какво е сега - http://www.moreto.net/novini.php?n=287490
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •