Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 56 of 56

Thread: Акт за паркиране на тротоар

  1. #46

    Default

    В близките дни ми се налага едно ходене до София по работа, и все повече, заради паркирването ми се прокрадват мисли да ходя без личния си автомобил.
    Вярно ще пътувам с автобус сумарно отиване и връщане 2 часа повече, но движението в града ще е по-бързо с трамвай, отколкото с кола, като се има предвид, че мястото е в Центъра, а за нервите с придвижването и паркинга в централната зона не ми се мисли.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  2. #47

    Default

    Quote Originally Posted by old alfist View Post
    В близките дни ми се налага едно ходене до София по работа, и все повече, заради паркирването ми се прокрадват мисли да ходя без личния си автомобил.
    Вярно ще пътувам с автобус сумарно отиване и връщане 2 часа повече, но движението в града ще е по-бързо с трамвай, отколкото с кола, като се има предвид, че мястото е в Центъра, а за нервите с придвижването и паркинга в централната зона не ми се мисли.
    Специално за паркирането, обикновено няма проблем. Плащаш си зоната и това е. Стига да те мързи да вървиш 200 метра.

  3. #48
    Къръджия Liminat's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    638

    Default

    Зависи откъде идваш, спираш я в покрайнините до някоя метростанция, примерно може на паркинга на Метро до Цариградско и с метрото и градски транспорт набързо си ти. Само дето откъм Ботевградско откъм Варна се набихме в такава идиотска тапа, че издивях, за това, че не си подвих края по околовръстното, стотина метра по рано...
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD

  4. #49
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by old alfist View Post
    В близките дни ми се налага едно ходене до София по работа, и все повече, заради паркирването ми се прокрадват мисли да ходя без личния си автомобил.
    Вярно ще пътувам с автобус сумарно отиване и връщане 2 часа повече, но движението в града ще е по-бързо с трамвай, отколкото с кола, като се има предвид, че мястото е в Центъра, а за нервите с придвижването и паркинга в централната зона не ми се мисли.
    Понеже знам, че си колоездач, мога да ти услужа с един велосипед. За щъкане из центъра, няма по-бърз способ за придвижване от това.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #50

    Default

    Пичове, мерси за идеите, но сега нещо съжалявам за сгъваемото ми Балканче от детството - преди няколко години платих с него на едни цигани, че ми побачкаха малко.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  6. #51
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by old alfist View Post
    Пичове, мерси за идеите, но сега нещо съжалявам за сгъваемото ми Балканче от детството - преди няколко години платих с него на едни цигани, че ми побачкаха малко.
    Предложението ми е съвсем сериозно. Тъй че, свиркай, ако решиш


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #52

    Default

    Quote Originally Posted by pakumba View Post
    На вас хубаво не ви пука за държавата, но държавата сме ние. Не ти пука за закона, че трябва да оставиш 1,5 метра- еми значи аз трябва да сляза и да мина по пътя, защото на теб не ти пука.
    Както казах - аз не мисля че някой от нас Е държавата - ние сме обществото......ако бяхме държавата, щяхме да имаме възможноста да променяме нещата.......но пък тва е все още свободна страна и ако ти си мислиш че си "държавата" - ОК, всеки е свободен да мисли каквото си иска......
    За второто ти изречение - слагаш ми определения който не съм коментирал - това че не ми пука за държавата, не значи че не ми пука за обществото......а ако обществото има нуждата от 1.5 метра за да мине - аз ще му го оставя, дори и ако скапаната държава реши да ми го забрани........
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  8. #53
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Ха да ми е честито!
    Една мутра е получила разрешение от общината и сега прави кафе, което ще заеме от паркоместата на съседния блок 20 кв/м.
    Питането ми е, къде трябва човек да се оплаче от подобно нещо!
    ебати и казуса!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  9. #54

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Ха да ми е честито!
    Една мутра е получила разрешение от общината и сега прави кафе, което ще заеме от паркоместата на съседния блок 20 кв/м.
    Питането ми е, къде трябва човек да се оплаче от подобно нещо!
    ебати и казуса!
    Оплакването трябва да е в Общината, но знам какво ще ти отговорят - Паркинга не е фигурирал в Подробния Устройствен План /ПУП/, но в новата му разработка е включено кафето на мутрата.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  10. #55
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Благодаря!
    Винаги си много позитивен!
    Това и без тебе го знам!
    Щеше ми се да има и друг начин.
    Законен при това.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  11. #56

    Default

    Начини има - 2бр.
    1. Организирате се и правите протест под прозорците на кмета, като вдигате повече джангър, за предизвикате някоя телевизия да дойде и да ви снима.
    2. Действате по втория начин.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •