Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 36

Thread: Обмислям да си купя GTV 2.0

  1. #16
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    То пък щото 2.0 в гтв се къса да върви, същият убит кон е... ако вземем предвид разходите по поддръжката, нещата отиват на кантар за 1.8 и 2.0 ТС... иначе за нивото на оборудване съм съгласен.
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  2. #17

    Default

    Преди 20гн.с аналоговите модели е вървяла.

  3. #18

    Default

    GTV както всички истински фенове знаят е представена на автомобилното изложение през 94 година и е предизвикала фурор .

    Произвежда се серийно от 1995г. до 2005 . Има няколко фази 3-ки продадени през 2006 и 2007 .

    Има 3 фази и най-различни двигатели като обем,евростандарти и т.н.

    Не знам за какво сравнение говорим между 1.8 144hp ,който се монтира само в Медио коли,което ще рече,ниско базово оборудване и 2.0 AR32301 155hp ,монтиран при ЛУСО версията фаза 2,както и AR32310 150к.с. монтиран при фаза 3,когато при фаза 3 "147 фейс" се монтира и новия 2.0 JTS 165hp,когато се сменя града и завода,където се произвеждат колите.Има и предходен модел AR32310,който е монтиран в повечето фаза 1, 150к.с.

    Хората,които са модифицирали 2.0 Т.С и 2.0 JTS ,знаят колко голяма е разликата между тези двигатели и 1.8 след намесата на специалист,и преди това не е малка всъщност.Ако сравним 2 напълно еднакви и поддържани коли 1.8 144к.с. и 2.0 155к.с. Лусо,разликата си е 11 конски сили и много въртящ момент,да не говорим,че разхода на гориво на 155кс е 0.3 литра по-малък на всеки 100км пробег,за сметка на повече коне и въртящ момент .

    Общо казано 12% повишаване на мощността при 1.8 води от 144 до 160 конски сили
    При 2.0 32301 от 155к.с. до 174к.с. и 220 нМ въртящ момент .
    При 2.0 JTS от 165hp до 185к.с
    Има и 32310 от 2002-2003 Т.С 150 конски сили става 168-170 к.с.

    Визирам 1.8 с едната си разновидност и 3-те модификации на 2.0 понеже възникна спора за тях.

    Не визирам големите мотори и 2.0 с турбо,спора беше за 1.8 и 2.0,така,че да не се прехвърляме в нови битки.

    Та нелогично ми звучи някой да нарича коли с подобни параметри,без значение заводски или леко модифицирани убити коне и т.н.

    Ако колата е гледана и поддържана си върви достатъчно.
    Подлежи и на лек тунинг,предоставя страхотно управление,визия,екстри.

    Да не говорим,че е купе на края на 90-те,определено от Топ Гиър !

    Смятам,че ГТВ и Спайдър заслужават много повече уважение и грижа,това не е бмв 3-ка или голф. Жалко,че в БГ имам чувството,че тези прекрасни коли остават леко недооценени.

    ГТВ е най-доброто спортно купе преди 2000 година,четете из интернет повече .
    А след 2000 година ГТВ само се усървършенства,всеки сам да си прави изводите за себе си.

    И няма смисъл да пояснявам,че екстрите,салона и много други неща са съвсем различни от фаза 2 нагоре,нищо,че купето с едрогабаритните си части остава визуално слабо променено,да не кажа никак до 2005,когато спира производството.

    Няма смисъл да казвам,че електрониката,спирачките,климатика е заменен с климатроник и много други ...

    AR32301 155hp 187nM е с Bosch 1.5.5
    AR32310 150hp 2002-2003 е Bosch 7.3.1

    Стария АР32310 преди 98 скоро не съм го преглеждал и даже съм забравил...

    Да не говорим,че фаза 2 е с ОБД 2 стандарт с букса 16пина,а старите имаше някакви фаза 1 с 3 пинови букси.

    Смятам,че истинския фен трябва да може да открива разликите,не да търси приликите от фаза 1 до фаза 3.
    Приликите са много малко,разликите във всеки детайл.

    Аз обичам ГТВ от 94 до 2005 , това не значи,че трябва да обиждаш достойнствата и преиумуществата на новата кола 2005 като я сравниш с първообраза от 94.

  4. #19
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Ти доста наблягаш на фазите .. ето ти едно по различно мнение ..
    150-тката върви повече от 155 ..
    И фаза две за мен с сребърната боя по конзолата ми евтинее !
    Но разни хора разни идеали... ь
    Гжи Ти Ес -а не ми се коментира щото тези 165 коня ги няма изобщо ... ама изобщо ... по бавна е от 1.8 144 коня !
    А що се отнася до развитие .... ами няма Извинявай ама климатроник и ел. седалки не е развитие Като последното е мега рядката екстра и безмислена в това купе Та реално колата от 95-та си е до края една и съща само моторите стават по зле

  5. #20
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    И аз споделям горното мнение освен с това, че по-добре са сглобени детайлите в напредвашите фази. Двигателите са пълен ташак за мен (ТС) и въобще не подхождат на кола с такава спортна визия. Има фаза 2 модели произведени в Торино (моята беше такава и е 2001г.). Това с повишението на мощноста не схванах каква ти е логиката кви специалисти кви проценти?! на изус пишеш.... И не знам Българинът кога ще се научи да не използва думата "климатроник" защото климатиците се разделят като цяло на (механично управление, полу-автоматично и автоматични).... кое е "климатронното" на ГТВ даже няма дисплей?! Електрониката няма кво да е коментирам...
    Колата е предназначена за хора които обичат да се различават от другите и като седнат вътре да се чустват специално. Иначе пак си казвам, че с ТС си е убит кон. - и това си е мое лично мнение.
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  6. #21

    Default

    Пак казвам.Когато излиза модела GTV Spider конкуренцията
    AUDI TT и MERCEDES SLК са пренудени да вдигнат конете да са конкурентни на ALFA.

  7. #22
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by italfen View Post
    И аз споделям горното мнение освен с това, че по-добре са сглобени детайлите в напредвашите фази. Двигателите са пълен ташак за мен (ТС) и въобще не подхождат на кола с такава спортна визия. Има фаза 2 модели произведени в Торино (моята беше такава и е 2001г.). Това с повишението на мощноста не схванах каква ти е логиката кви специалисти кви проценти?! на изус пишеш.... И не знам Българинът кога ще се научи да не използва думата "климатроник" защото климатиците се разделят като цяло на (механично управление, полу-автоматично и автоматични).... кое е "климатронното" на ГТВ даже няма дисплей?! Електрониката няма кво да е коментирам...
    Колата е предназначена за хора които обичат да се различават от другите и като седнат вътре да се чустват специално. Иначе пак си казвам, че с ТС си е убит кон. - и това си е мое лично мнение.
    Ти си убит кон бе ...
    Ся сериозно колегата е прав всичко с времето си ... за пример калибра ... ми с 2.0 16 не върви повече пък качесво няма ... тенекето гние ... вътре пластмаси пръщят... абе Тошка знаеш имал си
    Аз единствено бих наплюл скоростите... можеше да има 6-та ей така за лукса

  8. #23

    Default

    Много тъпи и необосновани мнения прочетох.
    Все едно съм във форум на фолксфаген-всеки си хвали своето и гроздето е кисело.

    1-во кой от вас е карал фаза 3 JTS ,че да я коментира и да пише простотии ?

    Разбрах ,че най-много вървят фаза 1 150 коня и фаза 2 144 коня, щото са най-евтини и са дошли до България и сте си купили такива

    Фаза 1 дава началото и е страхотна за времето си кола,фаза 3 и лимитираните серии са върха и са конкурентни и днес.

    Издухана фаза 1 за 2 бона или фаза 2 1.8 медио може само да даде заблудата ,че някой кара ГТВ . Истинските ГТВ-та са по 5000 евро в немското мобиле.

    Това,което се кара предимно в БГ са коли за скрап с регистрации.

    Радикални мнения прочетох,не на фенове обаче,за съжаление ...

    Доколкото разбирам от тази тема-познания за ГТВ се свеждат до външен поглед на купето.

    Окачвания,двигател,пакети,оборудване,година на производство,не означава нищо в този раздел.

    Пожелавам ви някой ден да имате щастието да покарате,да се повозите,че защо и да не си купите по-нов модел ГТВ,от последните и тези с високо оборудване,само тогава ще напишете смислен коментар.

    Ама и пари за подръжка ще трябва,щото и на ферари и на мазерати ще кажете,че е убит кон,ако е на газ или метан,или не е обслужен и настроен както трябва.

    За ГТВ за 2-3 бона,толкова по въпроса,аз съм тук във форума за да общувам с колегите с ГТВ за по 7-10 бона,те си знаят кои са !

    Чудно защо 3.2 V6 фаза 2 и фаза 3 са наричани Бейби Ферари ?!?

    А кой кара истински къп лимитед ?
    А истински Мотус лимитед едишън ?

    Искам да прочета мненията на хората,които карат скъпите модели ГТВ,останали разбрах,че са истински българи и хулят и клеветят.

    Ситуацията е идентична с една случка на бензиностанция-спират 2 фиат купета,едното 220к.с. сток ,най-големия двигател и тунинги отделно,другото 1.8,с газ,за боя,необслужено и т.н.

    И тоя с евтиното пита другия ? Колко ти гори на газ ?А ,че то е същото,закво не си сложиш газ ???

    И двамата карат фиат,купето е едно,ама кой кара и кой си мисли,че кара ?!? И ако питаш този с 1.8 колите са еднакви,обаче ако ги размениш,този с 1.8 го продава и си купува БМВ,така е модерно просто,кво е тва фиат ???

    Фенове и "фенове",нали ?

  9. #24
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Ще ти премълча много... ама твоето е мега стелт технология разбираш ли!!! НИКОЙ НЕ Я Е ВИЖДАЛ !
    1-во на италфена каплите вероятно струват колкото твоето гтв и колата е печелила 2-ро място за най запазен АР на фест (не беше 1.8 ) ! Мойто е старо счупено не го потдържам и не върви...само емблема си имам !!!
    Да ти обясня ли че на фаза 1 салона е в пъти по здрава кожа от прехваленото момо ?
    Какво има фаза 2 и фаза 3 в повече ??? боя на долните части на броните и праговете (МОМОТООО) и сребърна боя на конзолата
    За къп пакети не дрънкай щото още има да ги сънуваш
    Обаче ти отправям предложение за среща и правим 2 от 3 на по 100лв скока за забавлението! Навит ли си ?
    И само ако СТЕЛТА е 2.0 16в 1.8 16в или Джи Ти Ес ! (без значение от година на производство)
    Ха ха ха сега виях МОТУСА... олелеее калници и прагове от къп пакета ... тва е като серия лимитата със лайняните седалки ...
    Яко съм превъзбуден или е от стромбата или от нандрулона
    Last edited by _power_; 19-05-2015 at 01:26.

  10. #25
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Хахаахах спирай химията, че ше натежиш и после на гонките с другия колега ше му кихаш калеко-Алеко
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  11. #26

    Default

    Аз също не искам да се карам, колега, и не ме интересува в Горно Чапръчане кво пия/бодат

    И когато аз съм имал 54см обиколка ръка,съм бил 1-ви курс в университета още...Както и да е.

    Не знам на кое викаш капли,мойте джанти са купувани само чисто нови,само от Германия и реномирани марки.Имам 16,17,18 цола на ГТВ-тата.

    Имам оригинален черен мотус,тва е лимитирана серия след къп лимитед и са произведени 160 бройки . На теб дали ти харесва или не си е лично твой избор .

    Ходих да купувам черната фаза 3-ка от Дупница,която беше в мобиле зимата,за 5300лв и беше пълен боклук,нормално за тия пари,защо ли въобще ходих да я гледам.Но само теоритичната възможност да беше в добро състояние купувах я !!! И макар да беше с гърмяли Аирбегс,криви джанти и нацепени спаднали гуми,двигателя ЖТС 165 коня си дърпаше както трябва,а беше за обслужване.

    Мисълта ми е-аз ценя хубави и скъпите модели на ГТВ,важно е да се познават спецификите на модела,аз не наблягам на фазите,аз разграничавам и категоризирам колите.

    Не искам да обиждам и засягам някой,няма да търпя неуважение и аз .

    Разгледайте този и този сайт . Тук има ясно категоризирано.

    Искам ГТВ да се кара от истински фенове,надявам се,тези фенове да разполагат с пари и да се грижат подобащо за колите си.

    Лично аз в момента имам 2 ГТВ и ги карам и двете,нямаш представа колко са различни. Истинския фен трябва да може да разграничава моделите,пакетите и модификациите.

    Разполагаш ли с апаратура за диагностика,можеш ли да правиш такава ? Имаш ли лицензиран Мулти Еку Скан , поне кракната версия с пълни функции ?

    Четеш ли,търсиш ли информация из интернет,въобще има ли нещо специално за теб в това,че караш ГТВ ?
    За мен има и аз чета,вбесявам се когато ГТВ не се оценява.

    Знам,че оплю Мотус версията понеже разбра,че карам такава . Не се излагай пич,това е последната лимитирана серия,къп лимитед е предпоследната.

    И винаги по-новото и по-голямото е по-хубаво .
    Не бих приел мнение ,че Фаза 3 3.2 В6 не е най-доброто ГТВ,това е върха,хубави ГТВ има много иначе.

    http://www.bozhdynsky.com/alfa-romeo...gtv-brochures/

    Това дървене по форумите е излишно,някой ден ще се видим на събор,ще пием по бири и тогава ще стане ясно .

  12. #27

    Default

    Лееелии, то целия алфа форум е или е бил на химикали бре Яко нацепени батки

    Колеги какво общо с темата има обиколка на бицепс, бедро или предмишница? По едно време помислих, че съм объркал форума и чета bb-team.org

    Иначе по темата. В БГ има много малко читави и поддържани ГТВ-та. 95% от обявите и по пътищата, които съм засичал са пълни гробници. Колата е наистина екзотична и по-скъпа за обгрижване сравнено с еквивалента от тия времена калибра или фиат купе дори.

    Туин спарка е бил сравнително мощен двигател за времето си, но сега не е нещо особено, а и си гори доволно.

    JTS - по-лошата версия на ТС и това го знае всяко хлапе

    За мен лично 3.0 или 3.2 V6 са единствените мотори, които прилягат като вървеж, звук итн на визията на този автомобил. Всичко друго е един вид компромис, но това си е мое мнение и не ангажирам никой с него.

  13. #28

    Default

    И аз имам 2 Spidera и двата са съвсем различни.

  14. #29
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Бах ти ръкити уа мах !!! Евала голем си!
    След като те оборих по отношение на нивата на оборудване ..... Защо премълча предложението ми? И моята кола за 60к км не е имала нужда от диагностика сиреч от както е в мен! Кефи ме как определяш хора като НЕ фенове ????!!! Итал фена е имал 3! Аз една но по дълго! Какви ги плещиш незнам и незнам с какъв пакет си и не ме интересува.

  15. #30
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    Покажи ги тея уникати
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •