Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20

Thread: Дебитомер и термодатчик-късо съединение.

  1. #1
    Predator kendo's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    В.Търново
    Posts
    280

    Default Дебитомер и термодатчик-късо съединение.

    Днес на диагностиката такава грешка ми изписа.От няколко дни ми гърмеше в ауспуха и бях набедил ГИто Минах на една бърза настройка,но не се оправиха нещата и почнах проверка из разните му там карантии.Откачайки буксата на температурния датчик на ECUто колата се изряза и изгасна,при изгасването чух как стъпковия мотор изчатка 3-4 пъти.Върнах буксата на мястото й и запалих.Оборотите заиграха между 500 и 800.Натиснах и педала и в първия момент заклокочи и последва страховит трясък,който май ми отпра ауспуха,щото колата взе да боботи.Закачих я пак на компа и ми изкара горе споменатата грешка.Другото,което ми показа програмата е:Температура на вх.въздух–29 градуса,напрежение на дебитомера-5V и не се променя с натискане на педала.Единственото,което дебитомера отчита е количеството въздух.Иначе при сутрешното палене няма проблем никакъв-1100 об.,загря и си ги свали на 900.Та питанката ми е какво може да даде в дебитомера на късо или опуках ECUто на колата.

  2. #2
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    16 или 8 клапанова е колата?


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  3. #3
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by kendo View Post
    Днес на диагностиката такава грешка ми изписа.От няколко дни ми гърмеше в ауспуха и бях набедил ГИто Минах на една бърза настройка,но не се оправиха нещата и почнах проверка из разните му там карантии.Откачайки буксата на температурния датчик на ECUто колата се изряза и изгасна,при изгасването чух как стъпковия мотор изчатка 3-4 пъти.Върнах буксата на мястото й и запалих.Оборотите заиграха между 500 и 800.Натиснах и педала и в първия момент заклокочи и последва страховит трясък,който май ми отпра ауспуха,щото колата взе да боботи.Закачих я пак на компа и ми изкара горе споменатата грешка.Другото,което ми показа програмата е:Температура на вх.въздух–29 градуса,напрежение на дебитомера-5V и не се променя с натискане на педала.Единственото,което дебитомера отчита е количеството въздух.Иначе при сутрешното палене няма проблем никакъв-1100 об.,загря и си ги свали на 900.Та питанката ми е какво може да даде в дебитомера на късо или опуках ECUто на колата.
    Пипни се с един уред м-у 4 и 5-ти крак на дебитомера (омметър) и виж колко килоома дава. (за дебитомер с клапа говорим)
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  4. #4
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Ако колата е гръмнала яко, като нищо може клапата вече да я няма на мястото й. Оста да е фира и контакти на всевъзможни места да има в AFM-а.
    Реално е за нов/работещ.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  5. #5
    Predator kendo's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    В.Търново
    Posts
    280

    Default

    1,8 8v.1и2пин:2,4кОм,2и3-0,6кОм,3и4-0,8.
    Last edited by kendo; 22-04-2015 at 13:07.

  6. #6
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by kendo View Post
    1,8 8v.1и2пин:2,4кОм,2и3-0,6кОм,3и4-0,8.
    !!?! Пинове 4 и 5 са за температурния датчик в дебитомера! Това показание е при стаина температура...
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_20150422_132745.jpg   IMG_20150422_132816.jpg   IMG_20150422_132846.jpg  
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  7. #7
    Predator kendo's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    В.Търново
    Posts
    280

    Default

    Да.Грешката е моя.Броя ги от дясно на ляво без последната дупка дето е празна.Вчера замерих и напрежение-0,05V и не се променя с оборотите.Сложих друг дебитомер(мъртвец,ама за проба) и грешката за термодатчика изчезна.Ще се търси читав дебитомер.Че и синковеца баш сега намери бал да прави.

  8. #8
    Predator kendo's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    В.Търново
    Posts
    280

    Default

    Помагайте колеги.Не е дебитомер.Три смених, положението и същото.На диагностика ми дава 5V постоянно напрежение на дебитомера и -29 градуса на темп. датчик.Но грешката е само по дебитомер-късо съединение.Под товар колата между 2500 и5000об.Я няма никаква.В смисъл по баира трябва да я карам с педала у дюшемето,ама пък там става страшно(едвам удържаме правата линия).Дали ECUто не се предаде.Стигам до тоя извод,щото май нямам нпрежение от към компа до дебитомера.А да и разхода ми е 16 на 100 на газ.

  9. #9
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Какъв е варианта да има прекъснат кабел от дебитомера до компютъра? Пробвай да сложиш друг комп...Ако изолираш някак за момента газовата дали няма да има разлика?

  10. #10
    статус: Пътуващ pe6kata212's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Нови Искър
    Posts
    712

    Default

    5V са показанията на AFMa при пълна газ и ECUто си гледа картата за пълна газ като увеличава инжекторното време и променя аванса за това не работи като хората.Аз бих заложил на умряло ECU, но не е невъзможно да имаш проблем и с инсталацията. Имал съм подобен случай с протрит сноп на инсталацията и няколко кабела се допираха, и показанията бяха подобни. При мен ECUтата са на килограм и ако удариш на камък свиркай.

    Alfetta GTV 2000TS 87г. Alfa Romeo 164 2.0TS 91г. Alfa romeo 155 1.8TS 93г. Honda VFR400 NC24

  11. #11
    Predator kendo's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    В.Търново
    Posts
    280

    Default

    Прозвъних всички кабели от дебитомера към ECUто.На ред са,няма окъсяване към купето или между кабелите.В понеделник ще сложа друг компютър ,щото като се замисля няма какво друго да е.Абе то май аз го прецаках като му мерих напрежението на буксата на дебитомера и се бях омотал с едни кабели.Дали тогава не дадох нещо на късо,щото в един момент колата почна да люлее обороти на бензин.

  12. #12
    Болен алфист Член на клуба wrc's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    В.Търново
    Posts
    1,136

    Default

    Колега,да не би да имаш някой здрав дебитомер.Искам само да пробвам дали ще има някаква разлика във вървенето,щото моя някой го е ровичкал и определено мисля,че проблема с невървенето при мен е от него.
    Alfa Romeo Giulia Veloce,Alfa Romeo 155 1.8 TS
    Ex-Alfa Romeo156 1.8,Alfa romeo Gt 2004,2007,Alfa Romeo 155 V6,Alfa Romeo Giulietta

  13. #13
    Predator kendo's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    В.Търново
    Posts
    280

    Default

    Quote Originally Posted by wrc View Post
    Колега,да не би да имаш някой здрав дебитомер.Искам само да пробвам дали ще има някаква разлика във вървенето,щото моя някой го е ровичкал и определено мисля,че проблема с невървенето при мен е от него.
    Имам 3 дебитомера,ама колко са читави не знам.Утре като сменя ECUто ще ги прекарам през диагностика да ги видя ,щото до сега все грешка по дебитомер ми даваше ,но ако се окаже че компютъра е заминал може да си работят коректно.Ще драсна някой ред да се разберем кога и как

  14. #14
    Болен алфист Член на клуба wrc's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    В.Търново
    Posts
    1,136

    Default

    Добре,мерси
    Alfa Romeo Giulia Veloce,Alfa Romeo 155 1.8 TS
    Ex-Alfa Romeo156 1.8,Alfa romeo Gt 2004,2007,Alfa Romeo 155 V6,Alfa Romeo Giulietta

  15. #15
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Тия дебиломери са голям филм, аз бая рояих и четох преди докато му хвана цакта.
    Реално това което пише в аутодата нее много точно понеже е усрвднено за всички такива дебитомери. За да е Ок колата на празен хид трябва да е 0.95-6волта, при 3000об да е около 2.1-2.15волта а при пълна гас да е над4.6-4.7волта. Ако има еднакво разминаван в всички обороти, тото се коригира само с преместване на "стрелката" която се плъзга, а ако е различно разминаването трябва заигравка и с натега на пружината дикато се докарат стойностите в трите точки които споменах.
    Най-накрая добре да се види на фиатекускан понеже той чете и адаптациите в реално време и тогава дасе докара идеалната смес
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •