Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 20 of 20

Thread: Дебитомер и термодатчик-късо съединение.

  1. #16
    Predator kendo's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    В.Търново
    Posts
    280

    Default

    Той филма,че е голям,голям е.Ама при мене май е сериал.И с това ECU умирисана работа.Грешки при диагностиката няма,дебитомера на пр.ход показва 0,95V,термодатчика отчита реалната температура.Обороти на пр.ход-900.Обаче като я подкарах от време на време двигателя изключва.Как да го обясня по-точно:Абе все едно му се спира тока за няма и секунда.И за да е трагедията пълна при спускане по наклон,когато колата е на ППХ,двигателя не реагира на педала на газта.Трябва да намаля скороста и тогава излиза от режим на ППХ.Това и на газ и на бензин.Взе да ми писва вече!

  2. #17
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Колега, знам, че сигурно си го проверил, но има една шпилка на плюсовата клема на акумулатора, която мисля, че дава захранване на ЕКУ-то. Тая шпилка има склонност да се вади от клемата и да оставя компа без ток....

  3. #18
    Predator kendo's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    В.Търново
    Posts
    280

    Default

    Ми днес отворих старото ECU,ей така, просто от любопитство.Един резистор опечен.Може и нещо друго да е изпушило,ама съм много бос на тема електроника.И понеже търсих някаква закономерност за прекъсването на колата,почнах да следя показанията на уредите.Оказва се,че колата умира точно на 80км/ч.Падне ли скоростта надолу тръгва отново.Поне вероятността за акт за превишена скорост намалява осезателно
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMAG0013.jpg  
    Last edited by kendo; 23-05-2015 at 19:08.

  4. #19
    Predator kendo's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    В.Търново
    Posts
    280

    Default

    Ми реших го проблема.Просто сложих чипа от старото ECU на "новото" и колата тръгна доволно.Ама ми е интересно,възможно ли е софтуерно да се ограничи скоростта на 80 км/ч.,щото по друг начин не мога да си обясня начина по който се движеше колата.

  5. #20
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Аз едно време тествах чип от еку от по-старите 2.0 мотори на моя 1.8. Ефектът беше подобен - 1-ва 5500 оборота и прекъсваше горивото. Послед втора има няма 4500, трета 3500 и на 4-та ми отрязваше горивото на малко след 2000 оборота...


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •