Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 28 of 28

Thread: Смяна на предни и задни пружини

  1. #16
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Чирпан
    Posts
    221

    Default

    Гайковерт нямам от къде да намеря, а не ми се купува само заради това.
    Вариант за гайковерт е единствено да проверя в 2 фирми който дават инструменти под наем та ако има там.... но ме съмнява да има.

    Пък ако някой колега има и го дава под наем може да пише ЛС.
    147 1,6 105к.с. 2002г.

  2. #17
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    Тогава като ги свалиш и отиди до някоя гумаджийница/сервиз.

  3. #18
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Чирпан
    Posts
    221

    Default

    Това го мислих, но нали трябва да отвия гайката 22 която е отгоре на задните амортисьори за да ги извадя ?

    Или могат да излязат и без да я отвия ??
    147 1,6 105к.с. 2002г.

  4. #19

    Default

    Колега STU моля обясни за въпросното "отбелязване" от пост номер 5,че съм чел,че много сериозно човек може да се наиграе ако не белжи .Благодаря предварително.
    Alfa's do't drop oil...they mark their territory

  5. #20
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Аз ги сменях миналото лято и вече нямам точен спомен, но самата планка с тампона от горната страна на амортисьора стои в точно определена позиция спрямо вилицата, и впоследствие трябва да се постави в същата.Когато се огледа добре може и да не се бележи,тъй като се вижда как трябва да легне спрамо ботуша и вилицата, просто трябва да се внимава когато се поствя.Ако се огледа добре преди да се отпуснат скобите няма какво толкова да стане, просто пак трябва да се свие леко пружината за да се намести планката и тампона.Може и да се бележи за по лесно и сигурно.Скобите няма как да се стягат с лула или ключ, аз ги стягах с тресчотка, и падна голямо въртене, на другият ден имах мускулна треска!
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  6. #21
    Старши алфист svetlastf's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Karlovo,Sofia
    Posts
    663

    Default

    Здравейте колеги.
    Предстои ми и на мен такова приключение по смяна на предни амортисьори. Разглеждайки клипове и снимки в нета стигнах до извода, че скобите с двойни лапи трудно се захващат в долния край на пружината, поради малкия и диаметър. Някои закачаха в долния край само едната лапа на скобата. Питанките ми са:
    - кой вариант скоби е по удачен за целта - с единични или две лапи за захващане към пружината.
    - ако ще използвам само едната лапа в долната част на пружината, кой модел скоби е достатъчно здрав да издържи на натоварването и евентуално от къде да си купя...
    Alfa Romeo 1.8 TS `98

  7. #22
    Запален алфист markoff's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    София; Сливен
    Age
    42
    Posts
    354

    Default

    Quote Originally Posted by svetlastf View Post
    Здравейте колеги.
    Предстои ми и на мен такова приключение по смяна на предни амортисьори. Разглеждайки клипове и снимки в нета стигнах до извода, че скобите с двойни лапи трудно се захващат в долния край на пружината, поради малкия и диаметър. Някои закачаха в долния край само едната лапа на скобата. Питанките ми са:
    - кой вариант скоби е по удачен за целта - с единични или две лапи за захващане към пружината.
    - ако ще използвам само едната лапа в долната част на пружината, кой модел скоби е достатъчно здрав да издържи на натоварването и евентуално от къде да си купя...
    Здравей, колега,
    При смяната на предните амортисьори видях голям зор и на края занесох целите макферсон в сервиз... Ползвах скоби с две лапи (има различни модели от тия с двете лапи) и само едната лапа в единия край... Докато стягах лапите приплъзнаха и двете скоби се приближиха една с друга... Благодаря на Господ че не се нараних! Пружината се изви и нямаше как да продължа. Ако държиш да си оправиш нещата сам, сваляй ги и ги носи в сервиза само за смяна на прижините.
    Поздрави!
    146 1.3 боксер 1996г. EX
    156 SW 1.9 JTD 8V 2002

  8. #23
    започва да се пристрастява NikMar's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    Габрово
    Posts
    81

    Default

    Този филм се опитахме да го играем със сина на неговата 156-ца, но нито ръцете ни, нито живота ни струват 50 лв, които взе гаражен "майстор" за смяната. Слагам кавички з/о той направи друга беля, която няма смисъл да коментирам, после си я оправи за негова сметка. До тук с гаражните майстори за по-сложни ремонти, направо в сервиза с гарантиран ремонт.

  9. #24
    Запален алфист Simeon_123's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    Казанлък
    Age
    52
    Posts
    160

    Default

    Quote Originally Posted by svetlastf View Post
    Здравейте колеги.
    Предстои ми и на мен такова приключение по смяна на предни амортисьори. Разглеждайки клипове и снимки в нета стигнах до извода, че скобите с двойни лапи трудно се захващат в долния край на пружината, поради малкия и диаметър. Някои закачаха в долния край само едната лапа на скобата. Питанките ми са:
    - кой вариант скоби е по удачен за целта - с единични или две лапи за захващане към пружината.
    - ако ще използвам само едната лапа в долната част на пружината, кой модел скоби е достатъчно здрав да издържи на натоварването и евентуално от къде да си купя...

    Здравей колега
    Аз използвах скоби за пружини на форсе
    Бях ги купил преди 3 години за 60 лева ,държат на натоварването от натиска на пружината
    Ако нямаш опит по добре не се захващай ,но все пак може да опиташ ,нали знаеш човек се учи докато е жив
    Аз преди две години подмених четирите пружини ,махнах стоковите и понижих колата със спортни
    Цялата процедура със монтаж и демонтаж ми отне един ден
    Всичко това съм го правил сам пред блока ,значи не е невъзможно в случая
    Затрудних се единствено със свалянето на задните амортисьори
    Препоръчвам ти да си вземеш две нови задни биалетки и два датчика за abs ,при положение че се счупят датчиците ,а това е сигурно на 80 процента ако не са сваляни дълго време.Има и друг начин ,да се подпре шенкела за да не се налага свалянето на датчика ,но е много неудобно за работа. А биялетките ако не се развият, с флекса
    Също така обърни внимание на дългите болтове ,клиясват и няма вадене ,иска яко пръскане с wd ,това е при демонтаж на задните амортисьори
    За отпред предполагам ти е ясно ,понеже често се налага подмяна на тампоните на г.носачи
    Това е от мен
    Помисли си ,ако е за теб тази работа ,действай
    Алфа 147 jtd
    115 k.s.
    2002 год

  10. #25
    Запален алфист Simeon_123's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    Казанлък
    Age
    52
    Posts
    160

    Default


    Извинявай колега Svetlastf ако съм те объркал с моят роман
    Не обърнах внимание че имаш намерение да демонтира само предните амортисьори
    Свалянето на амортисьора ти е ясно а начина по демонтажа на пружината е със същите скоби написани по горе
    Успех
    Алфа 147 jtd
    115 k.s.
    2002 год

  11. #26
    Старши алфист svetlastf's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Karlovo,Sofia
    Posts
    663

    Default

    Задните амортисьори ги смених преди 2 - 3 седмици. Причината - изгнили "панички", там където ляга пружината в долния край. "Паничката" поддаде надолу и пружината опря в гумата. За късмет това се случи буквално пред блока ( ама този на родителите ми, но 130 км от Сф. Та колата престоя там една седмица, докато се върна с части и инструменти...). На външен вид амортисьорите нямаха видими следи от ръжда, но като ги свалих и махнах гумата между тях и пружината....
    Та за това съм решил профилактично да сменя и предните... Колцата трябва да издържи още 2-3 години докато дойдат в БГ фейслифтовите 159

    Колега Simeon_123, от кой модел скоби ползва - с единични или двойни лапи? В долния край как успя да захванеш скобата към пружината - с една или двете лапи?
    Не съм звънял да питам Лисан колко $ ще ми вземе за да ги смени, но ако ще е около 60 - 70 лв за двата мисля да не си причинявам този екшън...
    Alfa Romeo 1.8 TS `98

  12. #27

    Default

    Quote Originally Posted by svetlastf View Post
    Колцата трябва да издържи още 2-3 години докато дойдат в БГ фейслифтовите 159
    Ако чакаш за ТБИ - и в Европа са много редки.

  13. #28
    Запален алфист Simeon_123's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    Казанлък
    Age
    52
    Posts
    160

    Default

    Quote Originally Posted by svetlastf View Post
    Задните амортисьори ги смених преди 2 - 3 седмици. Причината - изгнили "панички", там където ляга пружината в долния край. "Паничката" поддаде надолу и пружината опря в гумата. За късмет това се случи буквално пред блока ( ама този на родителите ми, но 130 км от Сф. Та колата престоя там една седмица, докато се върна с части и инструменти...). На външен вид амортисьорите нямаха видими следи от ръжда, но като ги свалих и махнах гумата между тях и пружината....
    Та за това съм решил профилактично да сменя и предните... Колцата трябва да издържи още 2-3 години докато дойдат в БГ фейслифтовите 159

    Колега Simeon_123, от кой модел скоби ползва - с единични или двойни лапи? В долния край как успя да захванеш скобата към пружината - с една или двете лапи?
    Не съм звънял да питам Лисан колко $ ще ми вземе за да ги смени, но ако ще е около 60 - 70 лв за двата мисля да не си причинявам този екшън...

    С две лапи ми са скобите ,но само едната захваща
    В двата края долу и горе на втората навивка поставям лапата
    Аз също нямах гайковерт когато извършват този ремонт
    Натягам с тресчотката и дълго рамо ,а когато
    Извинявай за късният отговор колега
    Както казват колегите ,по добре в сервиза да отидеш със свалени амортисьори
    Алфа 147 jtd
    115 k.s.
    2002 год

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •