Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 50

Thread: Alfa без буквите отзад?

  1. #16
    Запален алфист fakirastanly's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Razgrad
    Posts
    267

    Default

    Моя скромен опит показва че такива де са блъскани са по читави от към мотор,турбина, дюзи,скоростна кутия... от колкото неблъскана и изцедена до край и все пак има известна доза късмет.
    Alfa 147 JTD 16v 140hp Distinctive
    0w40 Shell Helix Ultra

  2. #17
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    На мойта стоят някакви 2.4 от друга кола ама им се каня отдавна, нещо 1.4 например ��
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  3. #18

    Default

    Ударите не си ли личат като се вдигне на подемник? В смисъл, колкото и добре да е замаскирана отвън, по карантиите не остават ли следи, видимо намачкани елементи и т.н?



  4. #19
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Повече от 90% идват с козметични проблеми които се отстраняват с евтини материали и са лесно поправими. После излъскване, блясък и мажем ските за собственика. За моторите да не говорим, добавки всякакви....
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  5. #20

    Default

    Не мога да повярвам понякога каква логика имат някои хора, пичове без да се обиждате, честно. После, ако си продавам колата и съм си махнал надписите поради естетическа причина на иначе перфектната кола такива хора идват и казват.. оо ти си си махнал надписите значи заеби ебати кенефа. Само да вметна някои неща:

    1. Ако е пребоядисван някой детайл какво? Какъв е проблема? Да не мислите, че вашите коли нямат пребоядисван детайл?

    2. Щом липсата на надписи за вас е потенциален проблем, значи наличието им би трябвало да значи, че всичко е ок. Та.. ако са ме ударили отзад, направили са ми капака на сърма, после е изправен, китосан, ама яко кит по 1 см, пребоядисан и т.н. и накрая съм си сожил надписите, това значи, че всичко е ок, така ли?

    Виждате ли накъде бия?
    В 1-ия вариант имаме перфектен капак, но просто демонтирани емблеми
    В 2-ия вариант имаме капак на сърма едвам изправен с върнати оригинални емблеми

    Но вие все пак ще предпочетете 2-ия, страхотна логика

    Само да ви кажа, че за премиум марки като БМВ, Ауди и Мерцедес има екстра наречена "без надписи за модела", безплатна, но все пак е екстра, което ще рече, че просто на някои хора им харесва и без.

    Това ми е малко като с претапицирания волан...
    '06 Alfa Crosswagon Q4

  6. #21

    Default

    Гледам че в подписа на колите не си пропуснал нито една буква, нито една цифра. На премиум марката също.
    Никой не прави капаци и врати с един пръст кит защото е по евтино да си купиш други, дори в твоя цвят, да те светна.
    Last edited by lordliness; 28-04-2015 at 07:32.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  7. #22
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Гледам че в подписа на колите не си пропуснал нито една буква, нито една цифра. На премиум марката също.
    Никой не прави капаци и врати с един пръст кит защото е по евтино да си купиш други, дори в твоя цвят, да те светна.
    Аз пък да те светна, че 1 кило кит и 200 гр. боя не струват колкото един детайл + демонтаж+ монтаж+боядисване !

    Аз също съм махал надписите - кефи ме повече без !
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  8. #23

    Default

    Много слабо ме интересува, бих казал въобще за да ме информираш, но благодаря все пак, че ми каза. Без надписи е много фешън.
    Да се пребоядиса детайл е поне 100 лв.
    Last edited by lordliness; 28-04-2015 at 08:00.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  9. #24
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Ебаси проблема дето направихте, от мухата слон...
    Кой какво му харесва си е негова работа, всеки си има вкус казало кучето и си облизало гъзЪ.
    Автора попита дали трябва да се притеснява от нещо, пък то стана пак ама мойта..., аз съм без щото..., ала бала..., айде малко по-весело.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  10. #25
    жена зад волана mim's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Posts
    1,142

    Default

    На 156 надписите падат с поглед без никакви магарии, сякаш са ги лепили с плюнка
    някоя по-силна водоструйка на автомивката и отичат в канала
    или келешите минават и ги изчоплят

    та липсата и наличието на надписи абсолютно нищо не означава
    Ако парите ти стигат, значи нямаш въображение.
    AR 156, 1.6 TSpark 2000г на метан - R.I.P.

  11. #26

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Гледам че в подписа на колите не си пропуснал нито една буква, нито една цифра. На премиум марката също.
    Никой не прави капаци и врати с един пръст кит защото е по евтино да си купиш други, дори в твоя цвят, да те светна.
    В подписите е друго, тук е форум, в който си споделяме информация, най-малкото като пусна тема питайки за нещо или споделяне на опит няма да се налага да пиша всеки път фермани каква точно ми е колата, защото хората ще го видят в подписа.
    А БМВ-то, в тази година на производство не я е имало тази екстра още и всички оригинално си го имат надписа, там така ще си и остане с оглед на запазване на автентичността

    Това с кита беше в преносен смисъл (не че историята не познава и такива случаи). И да те светна един детайл в някои случаи се демонтира и монтира на колата, задължително се разоборудва, търка, пръска се филер, после и филера се търка, обезмаслява се, облепва се, бърка му се боя, после лак, полира се и т.н. След всички тези процедури според теб какво е толкова сложно да се залепят буквите обратно? Но няма значение това, щом ги има буквите всичко е наред, тия без буквите са били тоталки, не ги гледайте.
    Last edited by ducaticorse; 28-04-2015 at 11:24.
    '06 Alfa Crosswagon Q4

  12. #27
    Старши алфист alfista 96's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Пловдив, Кичука
    Posts
    569

    Default

    Ето една тоталка,няма надписи.Баси и логиката
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG935.jpg  
    Alfa Romeo 156 2.4JTD , 156 SW 2.4 JTD ,156 SW 1.9 JTD , 156 SW 1.9 JTD Q4 ,147 1.9 JTD

  13. #28
    Запален алфист vgp_sas's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Варна
    Posts
    462

    Default

    Най-вероятно предния ляв калник е лилав, а десния червен, за да е пълна шукарията

  14. #29

    Default

    Quote Originally Posted by vgp_sas View Post
    Най-вероятно предния ляв калник е лилав, а десния червен, за да е пълна шукарията
    Да, и цвета се нарича Арлекин.
    Former Alfa owner.

  15. #30
    Старши алфист nastybg's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    566

    Default

    Аз само да кажа, че при много автомобили, когато си поръчваш нова кола си има опция дали тя да бъде "badged" или не. Не случайно някой имат на капака само модела, но не и вида на мотора. И аз съм придирчив в избора на автомобил, но да съдиш колко е "размазвана" по това е несериозно и моментално бих изгонил клиент с подобно изказване
    ---Alfa 147 1.9JTD ---Fiat Coupe 2.0 16V EX ---Alfa GT 1.9 JTDm EX---BMW E90

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •