Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 50

Thread: Alfa без буквите отзад?

  1. #1

    Default Alfa без буквите отзад?

    Здравейте,
    мой познат иска да си взима Алфа 147, но отзад липсват буквите - 1.9 JTDM , има ли поводи да се притеснява от това или не? Благодаря!

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Надписите са лепени и сигурно някой ги е свалил.
    Не намирам нищо притеснително в това.
    И моята е без надписи и така по-ми харесва.
    Въпрос на вкус.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3

    Default

    И аз това си мислех. Другия вариант е да е "Limited edition", но това ми изглежда далеч по-малко вероятно.

  4. #4

    Default

    Ако са пребоядисвали са ги махнали.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Чирпан
    Posts
    221

    Default

    Аз моите надписи ги махнат и сега си ми стоят в гаража Там ми харесват повече.
    Та не смятам, че е повод за притеснение липсата им.
    147 1,6 105к.с. 2002г.

  6. #6
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    В подобен случай аз лично не бих бил толкова голям оптимист, дори и надписа 1,9 JTDM да го имаше.
    Най-малкото, защото има четири различни модификации Alfa Romeo 147 1,9 JTDM и щеше да ми е интересно точно коя от тях е моята.

  7. #7

    Default

    Вероятно пребоядисване- вероятен удар, аз бих бил подозрителен към кола без надписи.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  8. #8
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Вероятно пребоядисване- вероятен удар, аз бих бил подозрителен към кола без надписи.
    Вероятно обаче.
    Вероятно предишния собственик го е кефела повече без надписи.

    Вероятно ....

  9. #9
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Вероятно пребоядисване- вероятен удар, аз бих бил подозрителен към кола без надписи.
    В мен гледката събужда същите мисли.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  10. #10

    Default

    Ако всичко по документите си отговаря, не виждал от какво може да се притеснява. Вече, ако двигателя в Алфа 147 е 1.8 може да се притеснява. Понеже няма такава Скоро един колега се беше вкарал така в един филм, не знам какво стана след това. Моята като я вземах също нямаше. На тяхно място има надпис Autogas. Въпрос на вкус.
    Last edited by zombiran; 26-04-2015 at 21:50.

  11. #11
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    Quote Originally Posted by zombiran View Post
    Ако всичко по документите си отговаря, не виждал от какво може да се притеснява. Вече, ако двигателя в Алфа 147 е 1.8 може да се притеснява. Понеже няма такава Скоро един колега се беше вкарал така в един филм, не знам какво стана след това. Моята като я вземах също нямаше. На тяхно място има надпис Autogas. Въпрос на вкус.
    По принцип си прав, но все пак в случая си мисля, че на този колега не му е безразлично поне да знае бензинова ли е колата или дизелова...

  12. #12
    Владо с Алфата oTBpaTuTko's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Варна
    Age
    33
    Posts
    340

    Default

    Аз съм ги махнал изцяло поради естетична причина. Перфекционист съм си малко. Но съм съгласен с @lordliness
    Alfa Romeo 147 1.8 Една сбъдната мечта!
    146 1.4 - Темпераментната друсалинда
    Fiat Punto 1.2 - Сефтака

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by nickgaidarov View Post
    По принцип си прав, но все пак в случая си мисля, че на този колега не му е безразлично поне да знае бензинова ли е колата или дизелова...
    Е то в документа си пиши какво е, дизел или бензин. З атова казах да гледа дали си отговарят номерата. А и си личи като вдигне капака какво е.

  14. #14
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    Quote Originally Posted by zombiran View Post
    Е то в документа си пиши какво е, дизел или бензин. З атова казах да гледа дали си отговарят номерата. А и си личи като вдигне капака какво е.
    Това е ясно. Не виждаш ли, че съм сложил и многоточие, и емотикон. Сакън да не се пошегува човек...

  15. #15
    Refuse to lose Zaxx's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    София/Пазарджик
    Age
    36
    Posts
    118

    Default

    То личи личи ... ама на мойта 156-ца пише 1.8ТС отзад и във всички документи (дори в италиянските), а като започнах да я обслужвам се оказа 1.6ТС (същото потвърдиха и в Екстрийм). Тъй, че не е толкова лесно да се установи на пръв поглед, а ме съмнява някой да мери хода на буталото докато я гледа в автокъщата. За това аз също подкрепям Лорда, човек да си има едно на ум като гледа такава кола най - вече за вероятен удар отзад.
    "Алфа Ромео е като Анджелина Джоли - всички сме чували, че е луда и яде лепило, но никой няма да й откаже, нали?"
    Аlfa Romeo 156 1.6TS 2000г / 147 1.9JTDm 2006г

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •