Results 1 to 5 of 5

Thread: Нова радио антена - Shark Fin

  1. #1
    започва да се пристрастява Bat Joro's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    Blagoevgrad, Stara Zagora
    Posts
    30

    Default Нова радио антена - Shark Fin

    Колеги, някой мислил ли е да си слага shark fin вместо стандартната антена и някой има ли впечатления от разликата в силата на сигнала?

  2. #2
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Sofia
    Posts
    34

    Default

    На каква кола ? Лично за мен това е + само от естетическа гледна точка. Всичко друго е хамалогия - разпробиване на тавана , прокарване на кабел и т.н.
    Ако не си с оригиналното радио , вземи си един антенен усилвател и сигнала ти отново ще е на макс
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

  3. #3
    започва да се пристрастява Bat Joro's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    Blagoevgrad, Stara Zagora
    Posts
    30

    Default

    Quote Originally Posted by sainter View Post
    На каква кола ? Лично за мен това е + само от естетическа гледна точка. Всичко друго е хамалогия - разпробиване на тавана , прокарване на кабел и т.н.
    Ако не си с оригиналното радио , вземи си един антенен усилвател и сигнала ти отново ще е на макс
    Е на GT, с оригиналното радио съм, а то кабел май не трябва, само захващане на тавана. Почна нещо да ме дразни с тая дълга антена, прилича ми на количка от Revolt.

  4. #4
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Quote Originally Posted by Bat Joro View Post
    Колеги, някой мислил ли е да си слага shark fin вместо стандартната антена и някой има ли впечатления от разликата в силата на сигнала?
    Силата на сигнала зависи от предавателя.Понеже слушаме УКВ, те се разпространяват по права линия, не са като КВ.Най-много до 50 км.Ако си в Шумен няма как да слушаш варненско радио без ретранслатор на някой баир.Дължината на антената е в зависимост от дължината на вълната.Не съм сигурен дали шарк антените са за радио, не че няма да хванат някоя станция, вероятно вървят наедно с усилвател.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  5. #5
    Старши алфист XaBu4ko's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Бургас / София ( Младост )
    Age
    34
    Posts
    527

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Силата на сигнала зависи от предавателя.Понеже слушаме УКВ, те се разпространяват по права линия, не са като КВ.Най-много до 50 км.Ако си в Шумен няма как да слушаш варненско радио без ретранслатор на някой баир.Дължината на антената е в зависимост от дължината на вълната.Не съм сигурен дали шарк антените са за радио, не че няма да хванат някоя станция, вероятно вървят наедно с усилвател.
    Пууу бравос

    Само да допълня , че самия честотен ефир е доста важен...
    Ако има повече заети честоти , толкова по-големи смущения ...

    По-скоро един усилвател на оригиналната антена ще ти свърши добра работа
    Alfa Romeo 155 1.8 8v '95 - Ex ... Alfa Romeo 156 2.0 TS '99 - Ex ...
    Alfa Romeo 156 SW Facelift 2.4 JTD M-JET 20v '04 +++
    Alfa Romeo GTV Phase 1 2.0 20v Тurbo '95 + Още едно 2.0 ТС ....

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •