Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 21 of 21

Thread: Въпрос за спортни валове

  1. #16
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    33
    Posts
    1,058

    Default

    Quote Originally Posted by gboiaj View Post
    Колега, не се занимавай-послушай колегата Ivanov - личи, че е карал и потрошил няколко JTS-а вече - пали или я давай на вторични...
    Или сменяй валове през едно масло.

  2. #17
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Чисто икономически не си струва и това е ясно. ТС-а тръгва много добре дори с най-малките спортни валове. Предполага се и че и този ще тръгне, но това са едни 1000+ лв. + софтуер като сложиш + монтаж на самите валове + да отвориш генерацията (да махнеш катализаторите поне). за 25-30 к.с. хвръкват едни пари за които ще си донадиш за кола с турбо. Да не говорим, че мотора трябва да е на 6 от всякъде! Имам предвид да е ребилднат.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #18

    Default

    като изключим конкретното ДВГ дето е с бутала от половин килограм и 10 технически недъга... няма нищо по приятно от каране на динамична атмосферна кола - ТОЛКОЗ.

    Няма дизел дето да се кара така приятно. Всеки сам си решава. Кеф цена няма.

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  4. #19
    Запален алфист sudo's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Варна
    Posts
    228

    Default

    Преди да стане поредната спамерска тема, да кажа:
    Благодаря на всички взели участие.
    Отговори на въпросите си получих.
    1. Никой не каза някакво конкретно мнение защо да НЕ слагам въпросните валове.
    2. Корекция на газоразпределенито се налага, аз така или иначе си го мислих и получих подкрепа.
    Относно предложенията: вземи си V6, вземи си турбо печка, вземи хвърли тоя кенеф и си купи "яка бегачка" ... благодаря, но към момента те не ме интересуват.
    Alfa Romeo GT 2.0 JTS - ex
    Alfa Romeo 146 1.6 TS - ex
    Fiat Brava TD100 - ex

  5. #20
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Колега нека и аз да отворя една скоба.С една дума аз от 3 години питам по този въпрос,понеже мислих да слагам,и аз ,после ме разубедиха ,сега пак мисля да слагам,и поднових питането,мнението на грамотните професионалисти и от България и от Италия е еднакво.Понеже работя в Италия,та питах и Италянски специалисти,не че са по умни от нашите ,ма гадовете са добре оборудвани и имат средства ,това липсва в БГ ние си имаме грамотни хора,ма парици си нямаме,нашите политици крадат явно повече от техните,заеби та по темата.
    Валове може да се поставят без чип,и колата си е добре,ма така допринасят малко коне на един 2.0 16в около 5 коня ,затова е желателно да се монтират заедно с чип,тогава разликата е по осезаема,понеже валовете са скъпи,за 5 коня повече не важи,ма ако добави човек още 200 лева за чип той сам по себе си е 5 коня повече,така конете стават 10,но когато се слагат валове и чип заедно,не по отделно.има малко повече полза та може да реализираш около 12 коня.Тука идва и третия компонент ,които също е скъп,но също доста необходим,а именно изпускателен колектор.С него ще доставиш още 5 кончета тази света троица за свят пари носи 17 или 18 коня,да допуснем 20 коня ,ма за 20 коня трее сичко да е топ марка ,и топ качество на чипа,и топ състояние на буталната група.
    С една дума заключението е следното,само чип не е лошо да се постави,понеже не е скъп.Само валове не е рентабилно ,по добре с чип,ако имаш парички повечко и не те бърка много,тогава може да добавиш и колектор,а без колектор пак ще си по доволен,ма с него е по добре.
    Аз съм стигнал до този извод по въпроса,може да има колеги кадето да кажат за конете ,че са малко ,ма говорим за реални коне,не тия фантазираните,атмосферния тунинг ,казват е много скъпа процедура.
    Пак по мое мнение ,понеже не искам да създам 1000 страници спам,но на мене лично ми доставя яко кеф атмосферен мотор,турбо мотор никога не кефи като яка атмосферка,и турбото е готино и кефи,ма е друга тръпката,атмосферката е като да караш ъглошлаиф нервна е още в началото.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  6. #21

    Default

    Да. А като изходим от факта че 2.0 ТС е към 135 коня от завода.... може с тия подобрения да се догони фабричната обявена мощност. А JTS e по-слаб от завода даже

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •