Results 1 to 11 of 11

Thread: Първата ми BELLISSIMA

  1. #1

    Smile Първата ми BELLISSIMA

    Привет на собствениците на най-уникалните коли. От две седмици съм горда собственичка на Alfa Romeo 147, 2005 г., 1,9 JTD M, 16 V. Като всяко съвместно начало, още си напасваме характерите Та по този случай вчера не пропуснахме една дупка на пътя и резултата е предна дясна гума - тотална щета. Няма да ви разказвам как ми смениха гумата, защото определено си беше шоу на пътя. Мъжът ми изпадна в потрес, защото колата е с лети джанти и гуми 215/45/17 с фланци. Джантата все пак е здрава, за сега. Като една видна блондинка, дупките са ми любими и малко трудно ги пропускам . И сега дилемата е дали да си взема същата гума или да сложим железни джанти със обикновени гуми. Моля за съвет по-опитните, че от вчера е на път да разрушим мира в семейството. Аз си искам старите гуми, мъжа настоява да са железни джанти с обикновени гуми. Забравих да кажа, че и съпруга кара Аlfa Romeo, само че 156. Така че сме си едно Италианско семейство. Помагайте моля да решим дилемата.

  2. #2
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Честито, и добре дошла.Тези гуми не са за дупки, много нископрофилни са и трябва да внимаваш.Ако не можеш, по добре си сложи железни джанти, поне докато свикнеш да гледаш пътя.

    п.п.Жена ми е блондинка, и вече 6 години е с железни джанти....блондинка и дупка имат някакво магнетично привличане....
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  3. #3
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    хах , привет блондинке
    Първо честито и много се радвам , че вече ще караш някоя италианска красавица !
    Що се отнася до дупките , както казахте ти и колега , вас те ви привличат , както нас други видове дупкиии...... но да не изпадаме в подробности ...
    Ако не бъдеш внимателна заминават джантите , а ако си по внимателна , алфата ти ще е все така красива .
    Лично за мен с метални няма да е хубава колата и т.н .
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  4. #4
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 12-07-2015 at 12:02.

  5. #5
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Кефа цена няма !
    Честита придобвка !
    Когато дупката е кофти какво е значението дали джантите са метални или алуминиеви ? Късаш гума и плачеш !
    Като блондинка ще ги целиш и по закона на "мърфи" няма да можеш да ги уцелиш и готово !
    Желязна джанта на Алфа Ромео е като красива жена с грозни обувки !
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  6. #6
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Карай си колата със седемнайските Железни джанти са ужасно грозни.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  7. #7
    НаФТа ФеН Член на клуба EMo0o's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    2,178

    Default

    А защо не помислите за вариант 15 или 16 цолови лети джанти с по-високи гуми? Иначе честито за придобивката
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm '05

  8. #8
    и аз алфист angelovi69's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Kazanlak, no ot Veliko Tarnovo
    Age
    54
    Posts
    784

    Default

    Добре дошла, Блонди! И честита придобивка! Слушай Вовата. Аз лично трябва много да си намразя Алфата, за да карам с тенеке джанти. Вариант е и това , което Емо предлага, ама визията на белисимата отива на кино, от първокласна дама се превръща на първа селска пръчка.
    Alfa Romeo 156 SW 122kW 2004 DISTINCTIVE
    Lancia Y 1,2 8V 60к.с. 2001g. - на щерката
    Skoda 100S-в пенсия и КлиоI,1,4 Energy-продадено Opel kadet 1,3 LS sedan 1989 44kW 4 скорости-по неволя-пръдливия Ханс-продаден 0878316296и 0893569553

  9. #9
    Болен алфист pace's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Перник
    Age
    42
    Posts
    1,018

    Default

    И аз съм се вкарал в същата дилема,свалих 17-ките,че една гума гръмна и две джанти са за изправяне и сега съм с 14-ки железарки...разликите са
    1. Със 17-ки-мн. добра визия,доста по-устоичива и друска яко
    2.Със 14-ки грознее но вози кат лодка
    Alfa 155 1.9 TD- EX
    Alfa 166 2.4 JTD-EX
    Alfa 156 2.4 JTD-EX
    Mercedes Benz E 320 cdi

  10. #10
    Прохождащ Алфист Nimi's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Варна
    Age
    59
    Posts
    201

    Default

    Quote Originally Posted by vovata View Post
    Желязна джанта на Алфа Ромео е като красива жена с грозни обувки !
    Много ми хареса
    На подпис ми прилича

    Тия 17-ки не позволяваха ли малко по-високи гуми?

    Спри до някоя 147-ца с железни джанти и... ще ти се доплаче ако трябва да ги сравниш.

  11. #11

    Default

    Благодаря на всички колеги, за изразеното мнение. Да се похваля Bellissima е вече с нови хубави модерни обувчици - 17-ски. Безаварийно пътуване и много положителни емоции.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •