Results 1 to 3 of 3

Thread: ВЪПРОСЧЕ

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    В. Търново
    Posts
    3

    Default ВЪПРОСЧЕ

    Здравейте карам Алфа 159 от около година, много съм доволен от колата. Скоро бяха ударили колата докато беше паркирана, багажника беше малко изкривена.
    След поправка и боядисване почна да ми свети на дисплея, че багажника е отворен. Всичко си работи, отваря се от дистанционното, от копчето на тавана, осветлението изгасва отзад, но въпреки всичко си показва отворен багажник. Моля за съвети и благодаря предварително.

  2. #2
    Младши алфист r3p71l3's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Пловдив / Смолян
    Posts
    9

    Default

    Quote Originally Posted by Sunay87 View Post
    Здравейте карам Алфа 159 от около година, много съм доволен от колата. Скоро бяха ударили колата докато беше паркирана, багажника беше малко изкривена.
    След поправка и боядисване почна да ми свети на дисплея, че багажника е отворен. Всичко си работи, отваря се от дистанционното, от копчето на тавана, осветлението изгасва отзад, но въпреки всичко си показва отворен багажник. Моля за съвети и благодаря предварително.
    И аз имам същия проблем , може ли някой да помогне.
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD 150hp
    Alfa Romeo 159 2,4 JTDm 200 hp

  3. #3
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    За багажника свети от ключето в бравата на капака.
    Всъщност са две ключета - нещо като на степени.
    Отваря се бравата и се вижда какво е положението. Може да се смени, може и да се елиминира.
    Ако едното е здраво, може другото да се елиминира и пак ще си има коректна индикация.
    Две са за да може да не святка рано лампата.
    Първото ключе индикира само на таблото, второто пали лампата и също индикира на таблото.
    Обикновено се чупи първата степен, защото тя е по натоварена. Има едно малко рамо, което го натиска бравата за да загаси индикацията - то се чупи.
    Last edited by Yavor; 31-08-2017 at 10:01.
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •