Results 1 to 11 of 11

Thread: Свещи за 164

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Радомир/София
    Posts
    65

    Default Свещи за 164

    Здравейте, тъй като наскоро имах известни проблеми с колата и не знам кога точно са сменявани свещите съм решил да ги сменя. Въпроса ми е какво точно трябва да гледам в тях. Порових се из интернет и като за модела ми предлагат различни от сайтовете. Искам да се уверя, че ще взема нещо, което да ми свърши работата хубаво. Колата е бензинова, кара си се на бензин.
    Гледах в тези няколко сайта просто за инфо:
    https://mot.bg/zapalitelni-sveshti-z...164-sedan-t151
    http://www.axm-auto.com/index2.php?b...=21&subcat=113
    Nissan Xtrail T30 2003, 2.5 - 165hp

    Ex - Alfa Romeo 164 2.0 T.S. '91

  2. #2
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Или са поскъпнали неимоверно свещите или има нещо нередно. Миналата година купих за 155-цата NGK по около 5 лв бройката. Какви са тия 15-20 лв, не знам. Порови се повече колега, не се набутвай с много пари за същото качество

  3. #3
    статус: Пътуващ pe6kata212's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Нови Искър
    Posts
    712

    Default

    Другият вариант е да направи като мен 4бр. NGK Irirdium и 4бр. NGK Platinum и да знае, че повече никога няма да пипне там.
    Друг е въпроса колко пари му се дават.

    Alfetta GTV 2000TS 87г. Alfa Romeo 164 2.0TS 91г. Alfa romeo 155 1.8TS 93г. Honda VFR400 NC24

  4. #4
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    Quote Originally Posted by pe6kata212 View Post
    Другият вариант е да направи като мен 4бр. NGK Irirdium и 4бр. NGK Platinum и да знае, че повече никога няма да пипне там.
    Друг е въпроса колко пари му се дават.
    Дава едно Рено 19 на скрап , добавя още някой лев и ще го надживеят
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Радомир/София
    Posts
    65

    Default

    Повече от 15-на лева не ми се дават за свещ. Все пак 8 трябва да сменя. Видях по каталог някои дето ги дават за модела от NGK и Beru, за по 4-5лв. Предпочитам да дам малко повече и да знам, че няма да имам никакви проблеми след това, но не и разбира се да дам по над 20лв. за свещ както гледах някои Иридиеви и съответно да ударя 160лв за свещи
    Nissan Xtrail T30 2003, 2.5 - 165hp

    Ex - Alfa Romeo 164 2.0 T.S. '91

  6. #6
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    Quote Originally Posted by gocktherock View Post
    Повече от 15-на лева не ми се дават за свещ. Все пак 8 трябва да сменя. Видях по каталог някои дето ги дават за модела от NGK и Beru, за по 4-5лв. Предпочитам да дам малко повече и да знам, че няма да имам никакви проблеми след това, но не и разбира се да дам по над 20лв. за свещ както гледах някои Иридиеви и съответно да ударя 160лв за свещи
    Читави Beru като за 164 не се откриват никъде вече

    Взимай NGK
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  7. #7
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Тоя мотор не е ли с 8 напълно еднакви свещи. Не виждам смисъл да се слагат 4 от един вид и 4 от друг, даже малко противопоказно ми се вижда

  8. #8
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Взимай обикновените NGK. Демек BCP6ES или V-Line 17 - еднакви са, но на първите 'гайката' отгоре е отлята. Доволен ще останеш, мисля. Аз години наред карах с четириелектродни Беру, сменях ги максимум на 40000 (профилактично), но с японските вървеше осезаемо по-добре.
    Last edited by didod; 05-05-2015 at 08:20.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  9. #9

    Default

    аз па бех 3 години с NGK нищо особенно нямат дълъг живот,сега сложих Бош преди 2 месеца за по 5 лева 8 парчета и си перкам,егати и дараците задълженията и с аи да ме води на риба и да пътувам с нея не да ми капризничи кви свещи иска,и аз искам 10 ка заплата и 20 годишни тромпети ама нема.

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Радомир/София
    Posts
    65

    Default

    Здравейте, взех съответно NGK BCP6ES и се оказа, че моите са с резба и лулите не могат да влязат, та сега ще трябва да ги сменя. V-Line 17 са същите така ли да разбирам, но с резба?
    Nissan Xtrail T30 2003, 2.5 - 165hp

    Ex - Alfa Romeo 164 2.0 T.S. '91

  11. #11
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Да.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •