Results 1 to 10 of 10

Thread: Проблем с тоците

  1. #1
    Младши алфист kvargov's Avatar
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    Бургас
    Posts
    7

    Default Проблем с тоците

    Добър ден , Колеги !! Аз имам един много странен проблем със тоците ... Когато колата е запалена и нищо вътре не пуснато (фарове , касетофон , вентилатор и т.н.) и замеря колко зарежда динамото = 14.02 до 14.12 , но в момента в който натоваря системата (пускам фарове , касетофон , халогени и вентилатора на 2ра степен) колата угасва а подам ли газ прекъсва една такава ... Някой сблъсквал ли се е с такъв проблем и какво му е решението . Другият ми въпрос е дали динамото не е за рециклиране (четки и там подобни работи) Поздрави !!!

  2. #2

    Default

    Замериго при товар.

  3. #3
    ИзРуД V@K@T@'s Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Търговище
    Age
    36
    Posts
    1,661

    Default

    Според мен е динамо ...

    33-(1.3),(1.5 TI),(1.7 8V),(1.7 16V),145-(1.4TS),(2.0TS),(1.7 16V Boxer),146-(1.4TS),155-(1.7 TS),156-(2.4 JTD),(1.9JTDm),164-(2.0 V6 Turbo), 159-(2.4 JTDm)
    Само черна Алфа може да бие друга черна Алфа

  4. #4
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by V@K@T@ View Post
    Според мен е динамо ...
    Ми ако е алтернатор?
    Мерене му е майката.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  5. #5
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by kvargov View Post
    Добър ден , Колеги !! Аз имам един много странен проблем със тоците ... Когато колата е запалена и нищо вътре не пуснато (фарове , касетофон , вентилатор и т.н.) и замеря колко зарежда динамото = 14.02 до 14.12 , но в момента в който натоваря системата (пускам фарове , касетофон , халогени и вентилатора на 2ра степен) колата угасва а подам ли газ прекъсва една такава ... Някой сблъсквал ли се е с такъв проблем и какво му е решението . Другият ми въпрос е дали динамото не е за рециклиране (четки и там подобни работи) Поздрави !!!
    Като запалиш колата оборотите на двигателя адекватни ли са!? Принципно като се затормози двигателя от алтернатора климатик и тн "моторчето" за ниските обороти трябва да коригира... Като напускаш всичко що е консуматори колко пада напрежението?! Акумулатора на колко време е!?
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  6. #6
    Младши алфист kvargov's Avatar
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    Бургас
    Posts
    7

    Default замерих

    Колеги замерих го при на натварена система , но меря на акумулатора (че до динамото ми трябва канал) и ми да дава показания 13,67 (празен ход) до 13,80 (когато му се подаде газ до 3000обр.) , но не може да достигне даже и 14.00 V . Какво ще кажете сега ?

    ---------- Post added at 11:32 ---------- Previous post was at 11:28 ----------

    Колега Акумулатора ми е чисто нов на 2 месеца. Ако не подавам газ , а съм включил всички консуматори колата изгасва , когато пък подавам газ едвам вдига обороти и прекъсва (на вкл. консуматори) . При нормални обороти 900/1000 без пуснат консуматор няма ядове , но пусна ли само фаровите (на къси) и оборотите взимат да играят около 1мин. и след малко влизат в ритъм , но пусна ли и вентилатора и музиката и колата "сгава" веднага ...

  7. #7
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    При тая схема, с регулатора директно на динамото е така. Динамото си работи правилно.
    Като го натовариш и двигателя спира.
    Това може да е от клеясало стъпково моторче за празен ход.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  8. #8
    Младши алфист kvargov's Avatar
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    Бургас
    Posts
    7

    Default Клеясало стъп. моторче

    Съмняваме да е проблем със стъпковото моторче защото вътре колата ми става със светло музика дори и в движение , някъде се губи волтажа на тока според мен , но си нямам и на идея къде или от какво се случва ...

  9. #9
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by kvargov View Post
    Съмняваме да е проблем със стъпковото моторче защото вътре колата ми става със светло музика дори и в движение , някъде се губи волтажа на тока според мен , но си нямам и на идея къде или от какво се случва ...
    Като се запали колата и се пуснат фарове и тн колко е вътре в купето напрежението?! В запалката примерно!?
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  10. #10
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by kvargov View Post
    Съмняваме да е проблем със стъпковото моторче защото вътре колата ми става със светло музика дори и в движение , някъде се губи волтажа на тока според мен , но си нямам и на идея къде или от какво се случва ...
    Щом като и в движение го прави, то тогава или са четки или ремък. Може и динамото да е дало тотална щета!
    Иначе, тия неща не се "случват", а стават!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •