Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 26 of 26

Thread: Цена на компютър

  1. #16
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    52

    Default

    Ще пробвам и утре ще драсна да кажа,какъв е резултата.

  2. #17
    Старши алфист Ilko Ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Монтана
    Age
    47
    Posts
    694

    Default

    Аз от всичко дето изчетох до тук, мисля че проблема е в боди компютъра, а не в този за управление на мотора...
    Не е лошо да спрете да мъчите моторния. И много важно е как сте го отворили, щото може и тогава да се повреди, ако наистина е 140коня жтд.

    П.П. Много ми е странно как ще попадне нафта вътре в купето?
    Да не е някакъв контактен спрей пръскан в изобилие?
    Това с абсорбирането на водата и проводимоста сигурно е вярно (в дългосрочен план) ама аз колко авто електроники съм виждал омазани с нафта и масло пък си работят. Как не са обсорбирали вода и аз не знам...
    Last edited by Ilko Ivanov; 06-05-2015 at 22:46.
    Sprint-ex./155 2.0 16v. x2-ex./145QV-еx./156 2.0-ex./ GTV2.0 -ex./166 2.0-ех./147jtd-ex./156SW 2.4jtd-ex./146jtd-ex.
    Alfa 147jtd/Alfa 147 Selespeed

  3. #18
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    52

    Default

    Quote Originally Posted by Ilko Ivanov View Post
    Аз от всичко дето изчетох до тук, мисля че проблема е в боди компютъра, а не в този за управление на мотора...
    Не е лошо да спрете да мъчите моторния. И много важно е как сте го отворили, щото може и тогава да се повреди, ако наистина е 140коня жтд.

    П.П. Много ми е странно как ще попадне нафта вътре в купето?
    Да не е някакъв контактен спрей пръскан в изобилие?
    Това с абсорбирането на водата и проводимоста сигурно е вярно (в дългосрочен план) ама аз колко авто електроники съм виждал омазани с нафта и масло пък си работят. Как не са обсорбирали вода и аз не знам...
    Наистина има нафта(поне със сигурност е същия цвят и мирис) в таблото под волана.Налага се да се разглоби и таблото...


    Преди няма и месец започнаха проблемите и след измиването на платката,проблема спря.Сега наново.Но тогава не изчистихме буксата и от нея е продължило да се оттича.И вероятно това,което се е оттекло,е довършило платката.Преди малко я сложих,но отново не тръгна.
    И нещо друго ми направи впечатление.Преди,при сваляне на клемата и обратното и поставяне,климатроника тръгваше на първа степен(той е ремонтиран),а сега не тръгва.Когато завъртя на контакт,всичко по колата работи - фарове,чистачки,музиката....Само климатроника не тръгва.Може и да има някаква връзна,знам ли?Лошото е,че грам не разбирам от автомобили и всеки спокойно може да ме излъже.Вече не знам на кого да се доверявам...Миналата година и в Аутоиталия я карах и въобще не искам да ги коментирам...Абе,реве ми се.

  4. #19
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Климатика може да не тръгва и заради изгорял предпазител или друга причина.

    Провери предпазители F31 и F39:



    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #20
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    52

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Климатика може да не тръгва и заради изгорял предпазител или друга причина.

    Провери предпазители F31 и F39:


    Всъщност,предпазителите бяха първите,които майсторите проверяваха.Но са си добре.Благодаря ти все пак.
    Климатика не работеше,защото компютъра не подаваше сигнал до релето.При диагностика показваше пресостат,но проблема не беше в него.И с допълнителни релета,компютъра беше игнориран.
    Преди малко,когато отново опитах да я запаля,релето за мигачите започна да цъка доста по-бързо от обикновено,като работят само задните мигачи.Което пък ме навежда на мисълта,че колегата,който по-горе каза,че проблема не е в компютъра,който управлява мотора,има вероятност да се окаже прав.

    На последната диагностика,имаше пробле със свързването с компютъра на колата и Николай от Горна,когото ми казаха да търся ми каза,че компютъра вероятно е заминал...

    Вече се обадих на майстора,който ми оправи климатика и в понеделник,ще ходя при него.

    Все пак,ако някой знае,каква е приблизителната цена на компютър,ще съм му много благодарен.Просто ми се ще да си направя сметката,дори и при най-лошия вариант.
    Last edited by Gecovski; 07-05-2015 at 13:14.

  6. #21
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    От началото на темата, аз разбрах, че става въпрос и говоря единствено за боди компютъра (долепената до таблото с предпазителите кутия).
    От това, което си писал до момента не видях да има някакви проблеми с компютъра на мотора (ECU-то).

    Последно кой от двата е бил наквасен с нафта?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #22
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    52

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    От началото на темата, аз разбрах, че става въпрос и говоря единствено за боди компютъра (долепената до таблото с предпазителите кутия).
    От това, което си писал до момента не видях да има някакви проблеми с компютъра на мотора (ECU-то).

    Последно кой от двата е бил наквасен с нафта?

    Нафта има по платката в металната кутия,който се намира до капака на ангренажния ремък.Нафта им и по бушоните и буксите под волана.
    Може и аз да не съм ги написал правилно нещата,за което се извинявам,защото,както написах по-горе,от автомобили нищо не разбирам.
    Last edited by Gecovski; 07-05-2015 at 15:04.

  8. #23
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Значи става въпрос за компютъра на мотора (ECU-то).
    Повод за размисъл е това, че проблеми със светенето на мигачите при отключване, централното заключване и до голяма степен работата на климатика, не зависят от него а от боди компютъра (металната кутия долепена до таблото с предпазителите под волана). Боди компютъра също страда от проникване на влага, още повече че казваш, че и там наоколо има следи от някакво омокряне. Не е зле да го отворите и проверите, каква е ситуацията вътре.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #24
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    52

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Значи става въпрос за компютъра на мотора (ECU-то).
    Повод за размисъл е това, че проблеми със светенето на мигачите при отключване, централното заключване и до голяма степен работата на климатика, не зависят от него а от боди компютъра (металната кутия долепена до таблото с предпазителите под волана). Боди компютъра също страда от проникване на влага, още повече че казваш, че и там наоколо има следи от някакво омокряне. Не е зле да го отворите и проверите, каква е ситуацията вътре.
    Ще го проверим и него.То просто се налага...А кой командва имобилайзера?

  10. #25
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Gecovski View Post
    Ще го проверим и него.То просто се налага...А кой командва имобилайзера?
    В бизнеса с имобилайзера участват и двата. Боди компютъра държи кодовете за транспондера в ключа и комуникира с него и когато всичко е ОК, комуникира с ECU - то на мотора, давайки му разрешение да пали.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #26
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    52

    Default

    Благодаря!

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •