Results 1 to 15 of 15

Thread: Горна помпа на педала на съединителя-въпрос?

  1. #1

    Smile Горна помпа на педала на съединителя-въпрос?

    Искам да си взема втора употреба горна помпа на педала на съединителя!
    Въпросът ми е следния:Моята алфа е 147-ца 2002 год 1,6 105кс бензин TS!
    Намерил съм помпи от 147-ца 2,0 2002 год 150кс
    147-ца jtd 2003 год 116кс

    Дали ще станат на моята кола?

    Също дали някой знае каде мога да си купя евентуално нова и на каква цена(Става въпрос за София)?
    Предварително благодаря на отзовали те се!!
    Над мене само Бог!

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    От JTD би трябвало да е същата

    Твоята я има тук:

    http://www.axm-auto.com/index2.php?b...t=25&subcat=49

    Предполагам, че в ТинКар ще е и по-евтина.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3

    Default

    Колеги, имам питане за горната помпа на съединителя( Ето видео ), кажете дали е нормално това. От доста време насам имам проблем със съединителя. Педала все едно е на две степени, натискам го леко и педала от самосебеси потъва почти на половината и не се връща, дори след като е бил натиснат до долу, а стои на половината ход и трябва с крака да му помогна да го кача в начално положение. Съединителя нито буксува нито тресе нито вие, колата върви нормално и отлепя отдолу. Проблема се явава в това, че не иска да влючва скоростите, все едно не притиска съединителя. Преди минаваше с обезвъздушаване, но за кратък период от време. Но проблема със всеки изминал ден се задълбочаваше повече и повече. Вчера не можах да включа задна и всички останали предавки влизат много трудно. Пробвахме с обезвъздушаване от щуцера на аксиалния лагер, уж педала прави налягане, но след няколко припомпвания и издърпване на щуцера назад да излезе въздуха (Това го правихме доста ама доста пъти) предала все потъваше. Без изобщо да има изгледи да се втвърди. Колата е АР 147 1.6 120к.с. 2001г. с лагер помпа
    Last edited by zombiran; 11-12-2016 at 18:34.

  4. #4

    Default

    Разглоби я горната помпа и виж в какво състояние е.
    Една зегерка я стискаш с подходящи клещи и всичко излиза. Вътре има две гумички, погледни ги дали уплътняват добре.

    Нова горна помпа е към 70 лева. Но ако си намериш гумички можеш да смениш само тях.

    Иначе имам здрава помпа от 156ца туинспарк, не знам дали е точно същата...

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Разглоби я горната помпа и виж в какво състояние е.
    Една зегерка я стискаш с подходящи клещи и всичко излиза. Вътре има две гумички, погледни ги дали уплътняват добре.

    Нова горна помпа е към 70 лева. Но ако си намериш гумички можеш да смениш само тях.

    Иначе имам здрава помпа от 156ца туинспарк, не знам дали е точно същата...
    Мисля че не е същата, но може и да бъркам. А мен като цяло ме интересуваше този празен ход, който се получава в най-горна точна и този луфт дали са нормални, дрънченето на метал в метал?
    Last edited by zombiran; 11-12-2016 at 18:42.

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    Попово
    Posts
    79

    Default

    Моят педал също оставаше наполовина.Оказа се,че тампона на буталото/връзката с педала/беше се накъсал.Смених цялата помпа и нещата се оправиха.

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by Koko k View Post
    Моят педал също оставаше наполовина.Оказа се,че тампона на буталото/връзката с педала/беше се накъсал.Смених цялата помпа и нещата се оправиха.
    Чудя се да поръчам ли ремонтен комплект или нова. Ето какво е състоянието на моите. На пръв поглед изглеждат добре и сравнително меки (нямам си на идея как изглеждат като нови и колко меки трябва да бъдат)
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_20161211_180404.jpg  

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by zombiran View Post
    Чудя се да поръчам ли ремонтен комплект или нова. Ето какво е състоянието на моите. На пръв поглед изглеждат добре и сравнително меки (нямам си на идея как изглеждат като нови и колко меки трябва да бъдат)
    НОВА!

  9. #9
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Ама не се научихте!
    Няма горна или долна помпа!
    Има помпа и работен цилиндър!
    Онова горе, дето го натиска педала е помпата, а налягането от него по маркуча тласка буталото на работния цилиндър.
    Все ги дъвчем тия работи и все не четете.
    Ако в цилиндричните части няма износване е оправдано да се сменят само гумичките, ако са по-скъпи от 40-50 лева.
    Иначе няма смисъл.
    По мои наблюдения, при коли над 200 000 км, ако никога не са сменявани, трябва да се сменят помпата, работния цилиндър и особено маркуча.
    На маркуча никой не обръща внимание, а точно той се разлага и запушва, обикновено в едната посока.
    Тогава или педалът е твърд, или не се връща.
    Успех!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    Попово
    Posts
    79

    Default

    Теоретично си прав колега.Но като си поръчваш помпа те питат-горна или долна.А маркуча който свързва двете помпи/помпа и цилиндър/ не можах да го намеря като резервна част.

  11. #11

    Default

    Има го и маркуча - 150 лева и 10 дена доставка
    Теглих им една майна, отрязах моя, взех му накрайниците и отидох да ми ги кербоват с нов маркуч хора, които се занимават с хидравлика на багери и трактори.

  12. #12
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    Попово
    Posts
    79

    Default

    Малко хора биха си позволили за 20см. маркуч да дадат 150 лева.Ще приема втория вариант.Благодаря все пак за инфото.

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Ама не се научихте!
    Няма горна или долна помпа!
    То и динамо няма, ама редовно си го пишеш
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  14. #14

    Default

    Иве, при бензина , а вече и при дизелите махнаха буталото и слагат лагер-ПОМПА.

    Колкото до маркуча м/у двете - скъп е, ако има поставен азотен успокоител на пулсациите

  15. #15

    Default

    Проблема е решен. Взех днес нова помпа на "SACHS", с отстъпка от един приятел ми седна 50-55лв. което за мен е повече от доволно До сега не съм имал такъв съединител от както имам колата. А уж веднъж я сменяха майсторите въпросната помпа, точно заради същия проблем!! Както и да е. Съединителя отделя много добре, няма го това потъване и зацикляне на педала до половината, скоростите влизат много гладко и задната включително. Още по доволен съм, че оправих с едно разглобяване два проблема, единия е съединителя, а другия - лоста на скоростите не се центрираше от съмосебе си и смазах вилката на превключвателя на скоростите. Купих даже двете втулки, който се сменят при ваденето, но не ги ползвах, понеже моите бяха в перфектно състояние.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •