Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22

Thread: Проблем със задните спирачки бучат при спиране с висока скорост

  1. #1

    Default Проблем със задните спирачки бучат при спиране с висока скорост

    Здравейте, имам проблем със задните спирачки, наскоро са сменени задни дискове и накладки и ми се появи странно бучене.

    Това бучене се проявява когато карам по магистрала най често или ако карам с над 100км в час. Като натисна педала на спирачката се чува едно бучене. Колата си спира няма проблем в това отношение, но бученето не е нормално и е хубаво да бъде отстранено.

    Когато карам в града не се чува това бучене на спирачките.
    Прикачам няколко снимки на които се вижда, че накладката някак си не търка целия спирачен диск а само половината, вижда се как се е загладил спирачния диск там където накладката се търка в него.

    Спомням си, че като сменях тези две работи накладки и дискове ми казаха, че апаратите били били спекли нещо. Но били ги раздвижили и сега няма да имам проблем. Но явно, че все още има някакъв проблем.
    Някакви идеи от какво може да е?

    Ето и снимки от двете задни колела:
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_6511.jpg   IMG_6510.jpg   IMG_6509.jpg  
    Without heart we would be mere machines

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by kudev View Post
    Здравейте, имам проблем със задните спирачки, наскоро са сменени задни дискове и накладки и ми се появи странно бучене.

    Това бучене се проявява когато карам по магистрала най често или ако карам с над 100км в час. Като натисна педала на спирачката се чува едно бучене. Колата си спира няма проблем в това отношение, но бученето не е нормално и е хубаво да бъде отстранено.

    Когато карам в града не се чува това бучене на спирачките.
    Прикачам няколко снимки на които се вижда, че накладката някак си не търка целия спирачен диск а само половината, вижда се как се е загладил спирачния диск там където накладката се търка в него.

    Спомням си, че като сменях тези две работи накладки и дискове ми казаха, че апаратите били били спекли нещо. Но били ги раздвижили и сега няма да имам проблем. Но явно, че все още има някакъв проблем.
    Някакви идеи от какво може да е?

    Ето и снимки от двете задни колела:
    Тия дискове чисто нови ли са които си сложил ?
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  3. #3

    Default

    Може и накладките да са се опекли, особено ако си спирал рязко с висока скорост и накладките са се намокрили в локва.
    1. Нови дискове и накладки.
    2. Разглабяне на спирачните апарати, почистване, гресиране на водачите, смяна на уплътнения.
    Former Alfa owner.

  4. #4

    Default

    И дисковете и накладките са нови карал съм около 200 - 300 км, не съм спиращ рязко през това време
    Without heart we would be mere machines

  5. #5
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    За да се получи това или дискът е по-тънък в зоната с по-малък диаметър или накладките са по-дебели откъм тази с по-голям или не се водят правилно от спирачния апарат.
    Провери каква е ситуацията от вътрешната страна.

    Възможно е да улегнат и с времето проблемът да изчезне.
    Last edited by ecotronic; 09-05-2015 at 10:46.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #6
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by kudev View Post
    И дисковете и накладките са нови карал съм около 200 - 300 км, не съм спиращ рязко през това време
    Като гледам снимките които си дал това не може да са дискове с този ръб дето имат и да са 200-300 километра само.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  7. #7

    Default

    Тази седмица ходих в чужбина до Будапеща, Виена и Прага и се върнах вече дисковете са на 3100+ км

    Но преди да тръгна за чужбина съм карал около 500 км с тях.
    Without heart we would be mere machines

  8. #8
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by kudev View Post
    Тази седмица ходих в чужбина до Будапеща, Виена и Прага и се върнах вече дисковете са на 3100+ км

    Но преди да тръгна за чужбина съм карал около 500 км с тях.
    Без да се заяждам,сега снимките след 3100+км ли са или след 200-300+км ?
    P.S.
    А и сам виждаш,че дисковете се износват само от външната страна,тоест накладките не пасват добре.
    При това положение се отива в сервиз да погледнат за какво става въпрос.По-точно там дето са ти слагали дисковете и накладките преди 200-300 км
    Last edited by eproHD; 09-05-2015 at 11:04.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  9. #9
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Следи дали широчината на лъскавата зона се увеличава с пробега. Ако да, най-вероятно повърхностите ще се напаснат и с това проблемът ще изчезне.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by kudev View Post
    Тази седмица ходих в чужбина до Будапеща, Виена и Прага и се върнах вече дисковете са на 3100+ км

    Но преди да тръгна за чужбина съм карал около 500 км с тях.
    За мен тия дискове са били нови някога и оттам идват голяма част от проблемите със задните спирачки. Може и да бъркам де.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  11. #11
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Следи дали широчината на лъскавата зона се увеличава с пробега. Ако да, най-вероятно повърхностите ще се напаснат и с това проблемът ще изчезне.
    Може ли един въпрос !Докато следи дали се увеличава лъскавата зона оня ръб горе на дисковете колко ще стане през това време според теб ?Понеже гледам сега е вече 2мм
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  12. #12
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    Може ли един въпрос !Докато следи дали се увеличава лъскавата зона оня ръб горе на дисковете колко ще стане през това време според теб ?Понеже гледам сега е вече 2мм
    На мен ми се струва, че това, което се вижда на първата снимка е зрителна измама. На втората и третата ръб не виждам.

    Най-добре колегата да каже дали има или няма ръб.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #13
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    На мен ми се струва, че това, което се вижда на първата снимка е зрителна измама. На втората и третата ръб не виждам.

    Най-добре колегата да каже дали има или няма ръб.
    Съгласен съм може и така да е.Нека каже, а може и по хубави снимки да качи на дисковете от двете страни/ляв и десен/
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  14. #14

    Default

    Ето прикачам още снимки в макро режим:

    Първите две са ляво колело вторите две са дясно.

    Ето малко повече инфо
    Дисковете и накладките са чисто нови сложени преди около месец и половина.
    След като ми ги сложиха ми казаха около 200 км да не им давам зор. Така, че не съм спирал рязко и с голяма скорост.
    След тези 200 км съм карал около още 300км. До тук стават 500км.

    До тези 500км не съм чувал спирачките да бучат така, като имате предвид че съм карал няколко пъти извънградско на по близки разстояния. Но през това време в тези 500км пак не се бяха изтъркали дисковете равномерно, но си казвах че като покарам повече ще се изравни и ще се оправи да ама не.

    Тази седмица съм изминал 3000+ км до Прага и обратно. И като карам с над 100км скорост и като спирам и се чува бучене не долавям особена разлика в спирането. Единственото е това бучене.

    Ръб по дисковете няма.
    Ето на снимките дисковете в какво състояние са. Не са се изтъркали по цялата повърхност на накладките.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_6518.jpg   IMG_6519.jpg   IMG_6517.jpg   IMG_6515.jpg  
    Last edited by kudev; 09-05-2015 at 13:04.
    Without heart we would be mere machines

  15. #15
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Въобще не е нормално така да се изтъркат, явно апарата не ги натиска както трябва.
    При положение, че са задни спирачки, много възможно е и да не ти спира колата, като хората отзад...няма да го забележеш особено.
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •