Results 1 to 13 of 13

Thread: Проблем със спирачки

  1. #1

    Default Проблем със спирачки

    Колеги когато натисна спирачката се чува просвирване от предно ляво колело и след пробег 4-5 км пипам двата предни диска, десният си грее нормално, но левият откъдето се чува просвирването грее 3 пъти повече от десният,на какво може да се дължи това ?
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.4 JTD 2001 150 HP Berlina

  2. #2
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Smile

    Quote Originally Posted by RomeoJTD View Post
    Колеги когато натисна спирачката се чува просвирване от предно ляво колело и след пробег 4-5 км пипам двата предни диска, десният си грее нормално, но левият откъдето се чува просвирването грее 3 пъти повече от десният,на какво може да се дължи това ?
    Кое според теб е нормално греене и кое не.И как го установи ,че е три пъти по напечен/нагреят/. Мериш им температурата ли ?И ако е така кажи да знам и аз колко трябва да е тя.
    И за протокола не се заяждам искам да знам !
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    Кое според теб е нормално греене и кое не.И как го установи ,че е три пъти по напечен/нагреят/. Мериш им температурата ли ?И ако е така кажи да знам и аз колко трябва да е тя.
    И за протокола не се заяждам искам да знам !
    Айде да ми кажеш като си голям капацитет като пипнеш 2 котлона единият 1 киловат а другият 2 киловата и двата еднакво ли ще греят,ако не помагаш поне не пречи !
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.4 JTD 2001 150 HP Berlina

  4. #4
    Запален алфист Marchoni's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Варна
    Age
    41
    Posts
    228

    Default

    Просвирва може би защото ти е изпекла накладките от задържане, а задържа от бутало, водачи.... Трябва да се прегледа за причина ☺
    156 2.4 jtd 150hp.+++

  5. #5
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by RomeoJTD View Post
    Айде да ми кажеш като си голям капацитет като пипнеш 2 котлона единият 1 киловат а другият 2 киловата и двата еднакво ли ще греят,ако не помагаш поне не пречи !
    Абе какви са тия котлони...нямам думи
    Не знам май този от 2 киловата ще грее три пъти по силно от оня от 1 киловат
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  6. #6
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by RomeoJTD View Post
    Колеги когато натисна спирачката се чува просвирване от предно ляво колело и след пробег 4-5 км пипам двата предни диска, десният си грее нормално, но левият откъдето се чува просвирването грее 3 пъти повече от десният,на какво може да се дължи това ?
    Вдигни предните колела във въздуха, натисни няколко пъти спирачката и след това провери на ръка дали лявото колело се върти по-трудно от дясното, както предполагам, че ще се окаже.
    Ако това е така, демонтирай спирачния апарат, раздвижи буталото, почисти повърхностите където контактуват подвижните части и ги намажи с медна грес. Намажи тънко с медна грес и гърбовете на накладките. Почисти и гресирай и водачите с обикновена (литиева грес).

    Ако това не реши проблема, е възможно причината да е в остарял и позапушен спирачен маркуч към апарата на това колело.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Вдигни предните колела във въздуха, натисни няколко пъти спирачката и след това провери на ръка дали лявото колело се върти по-трудно от дясното, както предполагам, че ще се окаже.
    Ако това е така, демонтирай спирачния апарат, раздвижи буталото, почисти повърхностите където контактуват подвижните части и ги намажи с медна грес. Намажи тънко с медна грес и гърбовете на накладките. Почисти и гресирай и водачите с обикновена (литиева грес).

    Ако това не реши проблема, е възможно причината да е в остарял и позапушен спирачен маркуч към апарата на това колело.
    Мерси колега,сам ми се струва че трудно ще се справя а и нямам схема на механизма на спирачните апарати.Като сваля спирачният апарат после как ще се прибере буталото.
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.4 JTD 2001 150 HP Berlina

  8. #8
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by RomeoJTD View Post
    Мерси колега,сам ми се струва че трудно ще се справя а и нямам схема на механизма на спирачните апарати.Като сваля спирачният апарат после как ще се прибере буталото.
    Когато буталото не е клеясало и се движи, така както трябва, се прибира с не много голямо усилие на ръка. Евентуално можеш да си помогнеш с импровизиран лост.
    Демонтирането на апарата не е трудно. Развиват се двата болта от вътрешната страна, които го скрепват към шенкела, с голяма отвертка се разтварят леко челюстите за да могат накладките да се отделят на 1-2 милиметра от челните повърхности на диска и всичко накуп се изтегля напред. После сваляш накладките, раздвижваш буталото и така.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #9
    Last edited by tonov; 10-05-2015 at 12:12.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  10. #10
    Кърмит avvasilev's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Разград
    Age
    48
    Posts
    144

    Default

    Quote Originally Posted by RomeoJTD View Post
    Мерси колега,сам ми се струва че трудно ще се справя а и нямам схема на механизма на спирачните апарати.Като сваля спирачният апарат после как ще се прибере буталото.
    За всеки случай си вземи един ремонтен комплект, с уговорката да го върнеш!

  11. #11

    Default

    Сменени са накладките ,старите бяха отлепени от единият край - марка Ferodo да знаете какво да не купувате.
    Сложих медна грес на подвижните части на новите накладки.
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.4 JTD 2001 150 HP Berlina

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Отлепеното феродо е много опасно,получават се едни веселби да не ти разправям,извадил си късмет.

  13. #13
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    221

    Default

    Quote Originally Posted by RomeoJTD View Post
    Сменени са накладките ,старите бяха отлепени от единият край - марка Ferodo да знаете какво да не купувате.
    Сложих медна грес на подвижните части на новите накладки.
    При мен старите предни накладки, които смених наскоро също бяха Феродо, нямаше и следа от отлепяне, а си отидоха в кофата, защото си бяха доволно износени. Имах и аз едно периодично проскърцване отпред в ляво, което не изчезна след смяната и доста ме дразни, когато се появява....явно си иска основно разглабяне и гресиране както е писано по горе.
    Alfa 156 2,4 JTD '99


Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •