Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20

Thread: къде карате алфитте си на сервиз в Сливен?

  1. #1

    Default къде карате алфитте си на сервиз в Сливен?

    Здравейте колеги,
    кажете ми според вас качествен сервиз в Сливен понеже имам проблем с автоматичната скоростна кутия на алфа 159

  2. #2

    Default

    Може да ми пишете и на лично съобщение, ако никой не смее да каже тука в темата

  3. #3
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 11-07-2015 at 23:40.

  4. #4
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Аз пък знам най добрия сервиз в света за автоматици ! И е в София , казва се Джемини. Намира се на стария път за Банкя.
    Взимат скъпо !
    Към колегата пуснал темата: не търси къде правят Алфи а къде правят автоматици. Успех
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  5. #5
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 11-07-2015 at 23:41.

  6. #6
    Северо западняк DiStefan0's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Стърчи Патка - Видинско
    Posts
    80

    Default

    Колега,
    Какъв е проблемът с кутията?

  7. #7

    Default

    Колега и аз май имам проблеми с автомата... същия е, но аз съм с Крома. Та проучвах подробно сервизите - Джемини не ти ги препоръчвам, ако решиш да идваш към София. Коко от Малинова долина се справя с тези автомати, но сметката е дебела.... Какъв е проблема с кутията?

  8. #8

    Default

    има теч и нагар по авт.скоростна кутия, един майстор тука в Сливен ми каза че можело да се направи със силикон???, а друг майстор се отказа да я прави и ме баламосва да съм отидел след един месец пак, понеже я почистил с пароструйка и да съм я карал 1 мес., да се видело хубаво теча?!? НЯМАМ ДУМИ ВЕЧЕ!

  9. #9
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    А маслото от кутията ли е или е от друг агрегат, проверихте ли със сигурност?

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  10. #10

    Default

    ами казват ми че теча и нагара е по авт. скоростна китуя, ама колко е така не знам, понеже не съм слизал с майсторите долу в канала ама май ще трябва и това да правя вече да им вися на главата

    ---------- Post added at 21:03 ---------- Previous post was at 20:58 ----------

    pininfarina, имаш ли идея от какво може да е този теч и нагар по ск.кутия, ако предположим, че казват истината

  11. #11
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    Quote Originally Posted by alfa159romeo View Post
    ами казват ми че теча и нагара е по авт. скоростна китуя, ама колко е така не знам, понеже не съм слизал с майсторите долу в канала ама май ще трябва и това да правя вече да им вися на главата

    ---------- Post added at 21:03 ---------- Previous post was at 20:58 ----------

    pininfarina, имаш ли идея от какво може да е този теч и нагар по ск.кутия, ако предположим, че казват истината

    Нищо немога да кажа така колега, поне някакви снимки направи...
    Как е нивото на маслото? Губи ли масло? Кутията е с червено масло или ако е много старо трябва да е с керемиден утенък.

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  12. #12

    Default

    единия майстор като излезе от канала ми показа пръста с капка масло по него и маслото беше светло жълто, нищо общо с червен или керемиден цвят Тея майстори са фани единия удари другия Значи ще е от съвсем другаде проблема, може би от някъде, където капе директно на скоростната кутия? А иначе нямам индикация за някъква грешка на борд компютъра за ск.кутия, по-скоро имам при палене от време на време грешка за ABS, не знам дали е вързано?

  13. #13
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    Quote Originally Posted by alfa159romeo View Post
    единия майстор като излезе от канала ми показа пръста с капка масло по него и маслото беше светло жълто, нищо общо с червен или керемиден цвят Тея майстори са фани единия удари другия Значи ще е от съвсем другаде проблема, може би от някъде, където капе директно на скоростната кутия? А иначе нямам индикация за някъква грешка на борд компютъра за ск.кутия, по-скоро имам при палене от време на време грешка за ABS, не знам дали е вързано?
    Светло жълто? Да не би да е нафта?

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  14. #14

    Default

    не мога да кажа какво е ама има ли логика да капе дизел върху ск.кутия и че и чак нагар да има Поне разбрах че щом маслото е червено на цвят за ск.кутия няма да е от нея проблема, както ми каза тоя пишман майстор

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by pininfarina View Post
    Светло жълто? Да не би да е нафта?
    Последно от днес ми казаха, че теча е между двигателя и скоростната кутия и е от машинно масло

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •