Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 24 of 24

Thread: Мнения за Алфа 155 Q4

  1. #16
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Интересно ми е дали Италфен удари бинго понеже и аз си помислин същото
    По темата ако колега работиш за заплата и мислиш да ти е семейния автомобил не става скъпа подръжка нема части живо чудо
    Ако е за спортни цели там вече зависи от кисията не от колата имаш ли пари стават всички
    155 2.0 16v МY95 Sport

  2. #17

    Default 155 Q4

    Здравейте,

    Аз се возих няколко дена на такава кола, 155 Q4.
    Неописуемо поведение на пътя, като цяло не съм бил досега голям фен на коли и други неща, и донякъде може и да не съм критерий.
    Но е лудница и според мен няма причина всички коли да не са 4x4.

    Поздрави

  3. #18
    scarico diretto bobi1997's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    София
    Age
    26
    Posts
    375

    Default

    лудница е заради охлювчето (турбото) , не заради 4х4

  4. #19

    Default :)

    Еми не, комплексно е... в завоите знаеш къде си във всеки един момент, на дъжд пък е по-стабилна от на сух асфалт
    И един човек ми каза преди няколко дена че с тази кола със 130 влизаш в 90 градуса завой и с толкова излизаш.

    Аз ги не мога тези неща, но тръпката не е в турбото само С друга кола на завоите имам мускулна треска при паласките, тук няма напрежение и просто караш като че си е права шуска.

    Весело!

  5. #20
    Старши алфист pyle's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София, кв. Слатина
    Posts
    796

    Default

    Сега знаеш, защо тази кола и другите на тази платформа струват 5 цифри в евро..

  6. #21
    започва да се пристрастява RASTIL's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    70

    Default

    Да бе, да....
    To combat the low atmospheric pressure ...

  7. #22

    Default

    с тази кола със 130 влизаш в 90 градуса завой и с толкова излизаш
    - не е баш така.
    Колата е жестока, но за онова си време. Питах Антонио (Вантотрейд) навремето как можа да я удари, а той ми отговори - много върви! Светна зелено, аз тръгнах, а тя направо подскочи и ударих оня, дето напускаше кръстовището.
    За съжаление няма вече читав и неудрян екземпляр от нея в Бг. Аз преди години търсих, но попаднах само на два таралясника. Тая на Антонио (Вантотрейд) я купиха двама и веднага я смазаха. А беше красавица

  8. #23

    Default The Floating piers by Christo and Jeanne-Claude

    Използвам момента, в сегашното ни време!, да благодаря на "Лисан Сервиз" за свършената работа за осъществяването на тази мечта.

    Идеята беше да посетя The Floating piers - Проект на Кристо и Жан-Клод, с автомобил и възникна в периода Април - Май 2015 г., след като гледах и филм на Кристо за организацията.

    Автомобилът беше закупен в края на месец Ноември 2015 г. като отговарящ на заданието италианско 4x4 и вдъхновен от кафето и сладоледа в dolce живота.

    Наличните опции, с оглед и на моите виждания за големина на купе, задвижване и тн. , бяха сведени до Brera, 159, Lancia Delta Integrale, 156 Crosswagon.

    Гамата 164/166 отпаднаха като прекалено големи за моите стандарти за паркиране) По-старите модели не бяха разумен подход с оглед на части и поддръжа, пак говоря само от моя гледна точка.

    Първите 2 автомобила, според мен един и същ..., не продължиха напред поради прекалено високо лично тегло на купета), т.е. ако закъсам някъде не мога да се избутам, и на практика двигател на опел (GM). Към този момент имам Опел Астра с избушен двигател и това ми беше и конкретна бариера.

    С Delta Integrale 4x4 нещата изглеждаха по-сложни, на финансова практика можех да взема кола от 1988-1989 г или по-нова, но в дълбоконеясно състояние. Също така, колкото и тъпо да звучи, нейният багажник е малък, а аз не съм подреден и обичам да тъпча чанти.

    На финалната права останаха настоящата 155 Q4 и 156 Crosswagon, като наличието на дизелов двигател при вагонабеше известен и сериозен минус, пак казвам за мен.

    Независимо, че от гледна точка на практичност, ефективност и т.н. Crosswagon беше месеци наред мечта и водещ, сърцето избра 155 Q4!

    Въпреки всички дефекти като незатварящи се врати, влизаща вода през прозорци, крив капак, смазани прагове, звуци и скърцане, гуми и пластмаси парти, и всичко останало присъщо на ~ 25 годишен италиански автомобил.

    Колата беше закупена една хубава събота и във вторник надлежно и смачках целия двигател, по една или друга причина. Лагерите бяха на чипс...

    Възстановяването отне 5 месеца и в момента разполагам с феноменален и нов двигател.

    За 6 дни колата навъртя над 4000 км, като от тях тестдрайв София - Букурещ - София, останалото разстояние беше София - Sulzano/Monte Isola - София.

    Не искам да казвам, че този автомобил е "най-" или да го превъзнасям, само аз знам как се кара и доколко можем да разчитаме един на друг.

    При скорост над 200 км/ч. е с около 5% по-бавен на 5-та скорост спрямо Порше Панамера, на 4-та не искам да коментирам за да не бъде празнословно фукане. Само ще кажа че в това си каране (до 220 км/ч. и без излишно вдигане на обороти) при външна температура над 36-38 и тн. градуса автомобилът беше без работещо охлаждане и продължи да функционира с нормални параметри.

    Мога и да потвърдя че тази кола може да се пързаля в завоите и от аматьори като мен (на двулентов еднопосочен горски път във Фрушка гора, Войводина). От моя страна движението беше въртене на волана подобно на качване на чувал със зърно на рамо), работническо-селски подход.

    Поклон пред Кристо и Жан-Клод за проекта "The Floating piers" и голямо БЛАГОДАРЯ! на екипа на "Лисан Сервиз" за това, че откриха смисъл и изпълниха по този начин тази мечта, прищявка или лудост, според коментари от различни гледни точки и житейски уклони...

    Сегашното ни време е страхотно и само от всеки един от нас зависи как ще го изживее...

    Дано този пост да накара още някой да посети плаващите кейове. Във всички каталози Кристо е описал себе си като Българин и според мен му дължим чистата подкрепа и ние.

    С поздрави и по-малко предразсъдъци,
    Никола
    155 Q4 - "Алфиния"

  9. #24

    Default

    Кристо - добре. Радвам се, че си осъществил една твоя мечта. Блазе ти.
    Колкото до Лисан - можеш да му благодариш в неговата тема за сервиз, че там и не само нещо много станаха отрицателните мнения за него. А и той старите коли ги понаучи, стига да иска и ако слага хубави части

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •