Results 1 to 12 of 12

Thread: 166 2.4 jtd проблем с турбото? Help!

  1. #1

    Default 166 2.4 jtd проблем с турбото? Help!

    Здравейте колеги.От 2 месеца съм собственик на alfa romeo 166 2.4jtd и до онзи ден всичко си беше ок с колата.Както си карах по магистралата и турбото изведнъж изсвистя и изчезна, след което колата загуби тотално мощност и започна да пуши бял пушек.

  2. #2
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Най-вероятно е скъсала остта и е прогорила масло. Не я карай и сваляй турбината.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  3. #3

    Default

    Не съм я палил от тогава.Въпроса ми е какво да правя, за рециклиране ли да я нося или нова да търся?Бих бил много благодарен за няколко съвета.

  4. #4
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Докато не свалиш турбината и не и се види състоянието не може да се каже става или не за рециклиране.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  5. #5

    Default

    Оказа се че е заминала напълно.От сервиза ми сложиха турбина без променлива геометрия.

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Защо са ти сложили такава без променлива геометрия,не случайно производителя е монтирал такава.

  7. #7
    Чук и Гек
    Join Date
    May 2008
    Location
    Сифия
    Posts
    420

    Default

    Quote Originally Posted by thebastard View Post
    Оказа се че е заминала напълно.От сервиза ми сложиха турбина без променлива геометрия.
    AR Type 939 2.4 JTDm TI Q-Tronic DPFon EX
    AR Type 932 2.4 JTD hard tuned EX
    Bmw E61 535d 500hp/900nm EX
    AR 155 Evo 3.2 v6 Project

  8. #8
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Някой ще даде ли инфо за соленоида на турбината на 150 коня мотор Когато направи вакуум турбината надува или ненадува Почистих геометрията на моята и си сложих генерация 63 Палих я доста пъти и на място всичко беше ОК Но направих тестова отсечка и след два три напъна турбото спря да духа Извадих вакума и виждам че дали с малко дали с повече газ има един и същ слаб вакум в шлауха И с изваден шлаух турбото не надува Ако някой пише как действа соленоида ще знам къде да търся проблема
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  9. #9
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Така Радостна вест Турбото механично е здраво Липсва му управление вакум за да надува Сега издирвам вакума Преди соленоида има някакъв вакум а след него почти никакъв Този мотор може ли да влиза в авариен режим и ако да как се излиза Според мен проблема е софтуер ел или нещо от сорта
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  10. #10
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Сам си пиша но нищо Може на някого да е полезно Соленоида беше проблем Изтърваше вакуум и беше в режим постоянно разтоварване Бях го прежалил и взех че го отворих Разгледах му устройството почистих го и го затворих Мисля че реших проблема Утре ако времето даде ръка ще видя резултата
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  11. #11
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    София Слатина
    Posts
    296

    Default

    А лесно ли се разглобява,че нещо ме е осенила идеята да направя пеофилактика на моя
    Lancia Lybra 2,4jtd 10V 103kw++

  12. #12
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Quote Originally Posted by viktorsterev View Post
    А лесно ли се разглобява,че нещо ме е осенила идеята да направя пеофилактика на моя
    От изчетеното дискусиите с приятели и сглобката на клапана то тойне се разглобява Повтарям че го бях прежалил и реших дори счупвайки го да видя какво става вътре Ако не прави проблем не препоръчвам отваряне А отварянето е скъсването на пресованата метална скоба При затварянето пак я ползвах като върху нея стегнах обикновена скоба
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •