Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 58

Thread: Губи обороти като е загряла 156 селеспийд

  1. #16

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Аз пък ще ти кажа,че докато не смениш сондата,нищо няма да направиш.Повтарям,този инжекцион си прави адаптацията на празен ход по ламбда сонда !!!!!!!!!
    Моята(бензин) съм я чувал веднъж как си прави сама настройките на празен ход, малко след запалване, нагоре- надолу и спря на правилните обороти, преди това бях свалял акумулатора за зареждане.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  2. #17

    Default

    Газовото си работи добре - 30 лв 200 километра.
    То не ми е проблем. Еми другата седмица ще търся сонда.

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

  3. #18
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by Stefan Caromov View Post
    Газовото си работи добре - 30 лв 200 километра.
    То не ми е проблем. Еми другата седмица ще търся сонда.
    Газовата изобщо не ти работи добре!
    Фиата на жената е с газова и с 30 лева минава 330-380км.
    А е по-тежък от алфата ти и изобщо не го жаля.
    По магистралата си го карам прилежно със 140км/ч.
    Но в началото, преди да го настроиме два пъти инжекциона с Тедо-даваше подобни разходи.
    Сменявай сондата!
    Тя е разковничето.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  4. #19

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Газовата изобщо не ти работи добре!
    Фиата на жената е с газова и с 30 лева минава 330-380км.
    А е по-тежък от алфата ти и изобщо не го жаля.
    По магистралата си го карам прилежно със 140км/ч.
    Но в началото, преди да го настроиме два пъти инжекциона с Тедо-даваше подобни разходи.
    Сменявай сондата!
    Тя е разковничето.
    То от нея вдига 2-3 литра, но принципно колата харчи 15 бензин градско и 15 газ. Тръгвам из нета да търся сонда
    Тъп въпрос извинявам се, различни ли са ламбдите на бензиновите туин спаркове ? Или са взаимно заменяеми
    Last edited by Stefan Caromov; 18-05-2015 at 16:58.

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

  5. #20
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by Stefan Caromov View Post
    То от нея вдига 2-3 литра, но принципно колата харчи 15 бензин градско и 15 газ. Тръгвам из нета да търся сонда
    Тъп въпрос извинявам се, различни ли са ламбдите на бензиновите туин спаркове ? Или са взаимно заменяеми
    Ето ти и един тъп отговор!
    Аз съм 33-каджия!
    Ама си мисля, че са еднакви. Няма причина да са различни, ама нека чуем тия, които са сигурни!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  6. #21
    Запален Алфист inpuls.1980's Avatar
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Кюстендил
    Posts
    17

    Default

    Bosch ls 6190
    0 258 006 190
    Карам с такава доста време и нямам никакви ядове

  7. #22
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    190 това е сондата за твоята кола
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  8. #23
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Да използувам темата и да питам, а за мойта коя е?
    Съвсем сериозно!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  9. #24

    Default

    Свалих и изчистих дросела - беше пълен с гняс. Смених филтъра и изчистих всички маркучи вчера. Почистих и дебитомера.

    Домързя ме да пускам компютър и затова днес го направих.
    Прилагам принтове....Уж съм адаптирал дросела по указания по-горе начин, но стойностите......Освен това ми излезе грешка с дебитомера.....преди я нямаше. Изчезна ми и грешката на ламбдата... Обаче мотора мени обороти и си го обяснявам с неадаптирания дросел. Малко помощ ще може ли ?
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 1.jpg   2.jpg  

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

  10. #25
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Stefan Caromov View Post
    Свалих и изчистих дросела - беше пълен с гняс. Смених филтъра и изчистих всички маркучи вчера. Почистих и дебитомера.

    Домързя ме да пускам компютър и затова днес го направих.
    Прилагам принтове....Уж съм адаптирал дросела по указания по-горе начин, но стойностите......Освен това ми излезе грешка с дебитомера.....преди я нямаше. Изчезна ми и грешката на ламбдата... Обаче мотора мени обороти и си го обяснявам с неадаптирания дросел. Малко помощ ще може ли ?
    Aми няма да спре да клати обороти,докато не заработи сондата.......................казвам за последен път,ТАЗИ КОЛА СИ ПРАВИ АДАПТАЦИЯТА НА ПРАЗЕН ХОД ПО ЛАМБДАТА !!!!!!! Kогато тя не работи,няма как да стане и адекватната адаптация на празен ход.

    п.с.Ресета на екуто си го направил,адаптивните параметри са на 1.000000.Сондата ти обаче според мен е дала на късо,с тези показатели нищо чудно скоро да спре и да пали.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  11. #26

    Default

    Сега отивам да купя сондата. След това ще пиша.

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

  12. #27

    Default

    Ламбда-сондата няма нищо общо с клатенето на обороти, както и почистването на дросела и адаптациите след това. Помисли върху следното: дросела е еднакво мръсен и при движение на празен ход, и на място. Защо в движение клати, а на място - не? В английският Алфа-форум някъде бях прочел, че причина за клатенето е в ABS-централата и правилното отчитане на скоростта от датчиците на ABS. Но всичко за сега са хипотези и предположения.
    Former Alfa owner.

  13. #28
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    Ламбда-сондата няма нищо общо с клатенето на обороти, както и почистването на дросела и адаптациите след това. Помисли върху следното: дросела е еднакво мръсен и при движение на празен ход, и на място. Защо в движение клати, а на място - не? В английският Алфа-форум някъде бях прочел, че причина за клатенето е в ABS-централата и правилното отчитане на скоростта от датчиците на ABS. Но всичко за сега са хипотези и предположения.
    Това го оставям без коментар !!!!!!! Твоят инжекцион няма нищо общо с този на Стефан !!!!!! Още повече,че тази кола е с газ,и може в крайна сметка да се окаже,че тя е главния виновник за всичко.
    Last edited by Mury; 20-05-2015 at 15:49.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  14. #29

    Default

    Колега Mury, дали ще коментираш или не ми е все тая. Това, което съм написал е факт и е средностатистическа извадка от 3 156-ци 2.0ТС, едната от които на газ.
    Оувър.
    Former Alfa owner.

  15. #30

    Default

    Така, споделям какво направих днес.
    Явно чистенето на дебитомера с меглио, не е било удачен вариант....ама нали се чете, а мен ме бият през ръцете.... Първо от Любо взех една ламбда сонда, ама докато отида , колата така придърпвсше, че спрасках тръбата между второто и третото гърне, изгнила беше. Взех сондата и газ към първите гърнетаджии . Там докато ми сменяха тръбата, аз си смених ламбдата. След това към Лозенец да взема от Цецо един дебиломер. Колата пак дърпаше, но забелязах че при спиране вече оборотите на падаха до 400-500 преди да се застопорят. Пред нас смених и дебитомера, веднага лампата на таблото загасна и колата заспа. Пуснах мес изчистих запаметените грешки, след това запалих пак колата да поработи и чакам да запише грешка....Не записа , а преди това веднага ми записваше грешка с ламбдата, а от вчера и с дебитомера. Направих едно кръгче, не записа грешка и колата си вървеше идеално. В движение разбрах и , че бавната скорост на перката не ми работи, оказа се реле, смених и него. Сега и стрелката на температурата не мърда от 90, преди....години на ред винаги е работела на стотина градуса.. Като седна на компа ще пусна и принт от мес-а, че сега пиша от телефона. Реално придърпването се оказа от дебитомера, изчистен от мен с меглио....
    П.П. Мъри, газта ми е от 3 месеца, тя не е проблем, да чукна на дърво. А и е гаранционна.
    Та смятам проблема за решен. Като се прибера, ще сложа принта, да си кажат мненията разбиращите
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Untitled.jpg  
    Last edited by Stefan Caromov; 20-05-2015 at 20:08.

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •