Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 58

Thread: Губи обороти като е загряла 156 селеспийд

  1. #31

    Default

    Днес сутринта я запалих и се разходих малко с нея. Резултата е задоволителен, но изкочи нещо друго.... Някак си връща оборотите по-бавно. Като я закачих имаше записана грешка - Р0130 - нещо за О2 - явно въздуха. Изчистих грешката, загасих я , оставих я 20-тина минути в покой, след това я запалих и не записа грешката отново. Напа.рави ми впечатление, че малко трудно запали тази сутрин, но почти веднага се оправи.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails new.jpg  

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

  2. #32
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Радвам се че всичко е наред !!!!! Тези дни е хубаво да я покараш минимум 100 км. само на бензин,за да си направи хубаво настройките,иначе всичко се обезмисля !!!!Имай предвид,че твоя дросел се обучава доста бавно в движение и затова сега сваля бавно оборотите

    ---------- Post added at 10:28 ---------- Previous post was at 10:26 ----------

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    Колега Mury, дали ще коментираш или не ми е все тая. Това, което съм написал е факт и е средностатистическа извадка от 3 156-ци 2.0ТС, едната от които на газ.
    Оувър.
    Казах ти,че 156 с ръчни скорости е с друг инжекцион,156 селе е с напълно електрически дросел,докато при теб има моторче !!!!!! При 156 с ръчни скорости го има тоя филм с оборотите в движение,затова имаше цяла тема за прословутия пин 15 !!!
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  3. #33

    Default

    Мъри, благодаря ти, ще я покарам още днес . Ще мина само на бензин за стотина километра, след това ( до колкото газаджиите ми казаха, че компа на газта взима информация от еку-то ) , ще я покарам и на газ стотина км. Ще ми се да видя, ше ми оадне ли разхода под 15 градско, защото тая кола от 5-6 години си харчи точно 15 градско и 8 извънградско. Преди 10 години, като я купувах, не помня как е харчела, ама тогава и не обръщах внимание.
    Можеш ли да му кажеш за грешката нещо ?

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

  4. #34
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Ами грешката пак е за сондата,обаче трябва да я покараш на бенз,да разбере че има нова сонда,и да си направи адаптациите.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  5. #35

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Ами грешката пак е за сондата,обаче трябва да я покараш на бенз,да разбере че има нова сонда,и да си направи адаптациите.
    Благодарско. Ще я покарам сега.

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

  6. #36

    Default

    Нъцки, минах 40 км на бензин, грешки няма, не записва нови, няма стари, нооооо, оборотите се вдигат сами. А бе правят си квото искат. Веднъж са нормални, веснъж ги вдига сама и, когато съм си махнал крака от педала, вместо да убива скоростта, та си я поддържа все едно съм с темпомат. Според мен, или не съм адаптирал дросела, или някое кабелче прави мизерии. Идеи ? ..
    Мъри, знам, че каза да я карам сто километра поне, но и 40 в София из задръстванията, трябва да са достатъчни....
    Утре в работата, ще ресетна еку- то отново.

    Направих всичко отново. Нямаше грешки като закачих днес колата. Поствам принт. Нека майсторите да изкажат мнение за стойностите.
    Колко време му трябва на тоя дросел ....бааааата мата
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails TEST.jpg  
    Last edited by Stefan Caromov; 22-05-2015 at 12:19.

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

  7. #37

    Default

    Никой ли няма да си каже тежката дума ?
    П. П. Покарах сто километра извънградско, но проблема стои
    Last edited by Stefan Caromov; 24-05-2015 at 11:22.

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

  8. #38
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Много време му трябва,аз ти казах да смениш сондата и да не пипаш дросела.Сега ще чакаш да се обучи,наистина му трябва време.Иначе 40 км.не са достатъчни за пълната адаптация на бензин,казах ти минимум 100,аз на моите клиенти препоръчвам 200-300 км.градско.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  9. #39

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Много време му трябва,аз ти казах да смениш сондата и да не пипаш дросела.Сега ще чакаш да се обучи,наистина му трябва време.Иначе 40 км.не са достатъчни за пълната адаптация на бензин,казах ти минимум 100,аз на моите клиенти препоръчвам 200-300 км.градско.
    Брат, ок ще карам на бензин 200 км на бензин градско. Днес минах сто, ама ходих до вилата, та по хемус.... Ако има нещо друго, което може да съм преебал - мпх ( не знам кво е ), или стъпков мотор, ще изпише ли грешка мес-а? Щото сега грешки няма.

    П.П. Сега я закачих отново. Има грешка с номер Р0130 - Нещо за въздуха.
    А бе да не е отново ламбдата проблемна ( въпреки, че грешка тя не показва ) ...Любо ред ми я даде, ама е от 1.8
    Last edited by Stefan Caromov; 24-05-2015 at 21:20.

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

  10. #40
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    P 0130 е за ламбда сонда
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  11. #41

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    P 0130 е за ламбда сонда
    Тази сутрин карах само на бензин и проблема като че ли го нямаше. Ще покарам още няколко стотин км. Но на газ проблема го има, което ме навежда на мисълта, че трябва и газта да ходи на настройки.
    Грешка на бензин не вади.....ще поживеем, ще видим

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

  12. #42
    Запален Алфист inpuls.1980's Avatar
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Кюстендил
    Posts
    17

    Default

    Тази грешка преди време ми костваше много нерви и финанси.

  13. #43

    Default

    Quote Originally Posted by inpuls.1980 View Post
    Тази грешка преди време ми костваше много нерви и финанси.
    Сподели как си се отървал от нея. Къде е бил проблема?
    Сега я карам два дни само на бензин и още не я е набило пак

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

  14. #44
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Stefan Caromov View Post
    Тази сутрин карах само на бензин и проблема като че ли го нямаше. Ще покарам още няколко стотин км. Но на газ проблема го има, което ме навежда на мисълта, че трябва и газта да ходи на настройки.
    Грешка на бензин не вади.....ще поживеем, ще видим
    Aко всичко е наред докато караш на бенз,отивай на настройки на газ.Казах ти в самото начало,че дъното на проблема може да е в газта.Ламбдата не си я сменил залудо,защото на твойта и е изгорял нагревателя.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  15. #45

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Aко всичко е наред докато караш на бенз,отивай на настройки на газ.Казах ти в самото начало,че дъното на проблема може да е в газта.Ламбдата не си я сменил залудо,защото на твойта и е изгорял нагревателя.
    Не бе , на мен ми е ясно, че моята беше фира отдавна. Пусках МЕС-а и грешка с ламбда, чистя грешката, паля колата и веднага я набиваше отново.
    Сега не е така. Тая грешка , Р0130 е нова, никога до сега не се е появявала. Нещо за въздуха е. Преди направо ми чекваше грешен сигнал от ламбдата. Ще покарам още 30 лева на бензин, след това при газаджийте да пренастройват по новата ламбда. Аааа, тая грешка още не се появява, ама аз и не съм успял до момента да загрея до 90-100 градуса колата. Ама пък и на газ не съм минавал. Или се появява, когато колата загрее достатъчно, или, когато мине на газ според мен.

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •